Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

26.04.2024. 13:52:31
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Kladio se na Hamiltona prije deset godina i dobio 165.000 funti  (Pročitano 1514 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milenko61

  • Globalni moderator
  • VIP extra clan
  • *
  • Poruke: 4105
  • Like: +149/-12
  • Pol: Muškarac

Kladio se na Hamiltona prije deset godina i dobio 165.000 funti

POSLJEDNJA utrka sezone Formule 1, u kojoj je Lewis Hamilton osvojio naslov u posljednjim zavojima, bila je dramatična sama po sebi, ali posebno za stanovitog Richarda Hopkinsa.

Naime, Mirror piše da je gospodin Hopkins iz Folkswortha (selo kraj Petersbourgha, nekih 125 km sjeverno od Londona) davne 1998. godine uložio novce da Hamiltona i ubrao plodove svoje oklade nakon nedjeljne utrke na Interlagosu u kojoj je britanski pilot McLaren-Mercedesa osvojio peto mjesto, što mu je bilo dovoljno da postane najmlađi svjetski prvak u povijesti.

Prije deset godina Hopkins je uočio Hamiltonov talent dok je još vozio karting utrke kao trinaestogodišnjak s njegovim sinom Evanom. To ga je ponukalo da na njega odigra tri listića.

Prvo se za 200 funti kladio da će Hamilton pobijediti prvi put u Formuli 1 do 23. godine, za što je omjer bio 200/1. Hamilton je to uspio učiniti prošle godine u dobi od 22 godine i Hopkins je zaradio 40.000 funti.

Istovremeno se Hopkins kladio za 100 funti da će Hamilton postati svjetski prvak do 25. godine života za što mu je ponuđen omjer 500/1. Kada je Hamilton u posljednjim zavojima pretekao Tima Glocka, Hopkinsu se razvukao osmijeh od uha do uha jer je zaradio dodatnih 50.000 funti.

Treća oklada uključivala je oba prethodna uvjeta, da će Hamilton doći do prve pobjede do 23. godine i da će osvojiti naslov svjetskog prvaka do 25. godine, i tu je Hopkins za uplatu od 50 funti uz omjer 1500/1 postao bogatiji još za 75.000 funti. Dakle, za ukupno 350 uloženih funti dobio je 165.000.

"Pokušavao sam ne gledati utrku, ali nisam izdržao pa sam stalno škicao skriven iza kauča. Iskreno, pred sam kraj mislio sam da neću dobiti. Poznajem Lewisa još odmalena i bilo je lako za uočiti da ima izvrsne vozačke sposobnosti. Imao sam osjećaj da će u karijeri postići velike stvari. Bile su male šanse da uspijem, ali se na kraju isplatilo", izjavio je sretni dobitnik.