Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

16.04.2024. 05:25:29
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: motor  (Pročitano 4391 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

motor
« poslato: 29.10.2008. 20:59:09 »
evo i mene u satelitskim početnim vodama-ja imam problem s prirodnim neprilikama-trebam stavljati motor,ali kad smo vidjeli što je mom susjedu napravilo od antene-ljudi moji palačinka-držao je na krovu zgrade i ko da je petar čelik savio :D :'(-i sad ja sam ostao bez jednog lnb-ostalo 16 i 13 a thor pa-pa.pa sad kolike su šanse da pod udarom splićinog juga izdrži sve ovo-napominjem savija antene ko palačinke :'(-ja držim antenu na 1 spratu

Van mreže st-slavonac

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 131
  • Like: +28/-2
    • Card Sharing forum SAT-HR

Odg: motor
« Odgovor #1 poslato: 29.10.2008. 22:39:28 »
A šta misliš da promineš poziciju antene.
Ja ću Južinu slati još par dana.

 ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: motor
« Odgovor #2 poslato: 30.10.2008. 15:47:56 »
Čuj Miklav...    imaš više mogućnosti,
prva:nađi neku zavetrinu i tu stavi antenu,odnosno negde na neki zid gde bi bila zaštićena od vetra,kao što i sam možeš pretpostaviti da je na vrh krova najizloženija (kod mene je na vrh krova sa motorom,pa...   kada sada krenu košave...    videćemo šta će biti),ali ako stavljaš motor onda ti zid može stvarati ograničenje jer može smetati rotaciju na neku starnu,možda ti je onda najbolje rešenje:
drugo:znaš i sam za one perforirane (rupičaste) antenem,kažu da dosta smanje uticaj vetra (naravno ne računajući neke ekstremne "uragane"),ja sada ne zanm koliko to zadovoljstvo košta (takva antena),ali ako bi je uzimao dobio bi sa njom i + što se tiče same težine antene,odnosno bila bi lakša od konvencionalne,odnosno mogao bi na motor staviti takvu od 1.2m a ne bi bila ništa teža od obične 90-ice pa ti se motor ne bi "mučio",odnosno postojala bi manja mogućnost da ti se pod naletom vetra sy...e motor,odnosno da "preskoči" koji zubac na motoru.Iako su te antene rupičaste,kvalitet signala nije na njima ništa manji nego na običnim,punim,antenama (možda nešto zanemarljivo),a veća antena (1.2m) bi ti značila i bolji signal na onom malo lošijim (jeftinijim) transponderima koje uglavnom koriste ovi naši Ex-YU programi.

Odluči pa javi kada budeš montirao motor,nadam se da će to moja "golgota" koju sam imao montirajući motor kod sebe pomoći da ti ne grešiš tamo gde ja jesam,ima i mali tutorijal pod Metabox-tutorijal-postavljanje motora STEP BY STEP.
Javi se ako negde zapneš nadam se da ću ti moći pomoći.

   Pozdrav :)!
« Poslednja izmena: 30.10.2008. 17:06:56 marre »
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: motor
« Odgovor #3 poslato: 30.10.2008. 16:01:57 »
veliko hvala ali živim na brdu nv 900m jugo,bura-nema veze s koje god strane okrenem isto mi se piše,sinoć tj jutros ostao je samo eutelsat,sad uz malo muke i sa ražnjem ;D,povratio sam multiholender u horizontalu-stvar je u tome dal i dalje ražanj  :D da koristim ili motor ako bude motor i rock n roll-ko će s tim izaći na kraj.

Van mreže milenko61

  • Globalni moderator
  • VIP extra clan
  • *
  • Poruke: 4105
  • Like: +149/-12
  • Pol: Muškarac

Odg: motor
« Odgovor #4 poslato: 30.10.2008. 16:08:26 »
Čuvaj ražanj kada dođem trebaće ti .

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: motor
« Odgovor #5 poslato: 30.10.2008. 16:14:31 »
Citat
Čuvaj ražanj kada dođem trebaće ti .
ma ima ražanja mile,neće se potrošiti :D

Van mreže st-slavonac

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 131
  • Like: +28/-2
    • Card Sharing forum SAT-HR

Odg: motor
« Odgovor #6 poslato: 30.10.2008. 18:38:14 »
Čuvaj ražanj kada dođem trebaće ti .


Moraš proć pored mene kad budeš išao viditi šta je ne ražnju, .ebeš ražanj toga ima u svakoj šumici.

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Van mreže symby

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0

Odg: motor
« Odgovor #7 poslato: 28.01.2009. 19:08:02 »
za tebe nema pmmoci, ko ti je pravio dobro ikako gledas ;D ;)