Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 14:11:09
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: metabox-3 treba da promjenim softver.. (reseno)  (Pročitano 5306 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže buzdumra

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 6
  • Like: +0/-0

metabox-3 treba da promjenim softver.. (reseno)
« poslato: 21.09.2008. 19:15:36 »
najpre pozdrav za sve na forumu..
ovako imam metabox-3 i trebada promjenim softver recimo da moze da se gledaju kanali zakljucani na hotb.. i eutelsatu
ustvari pre bi zelijo ovaj softver snimit na komp ako mi nesto neuspije da mogu vratit kako je bilo  ;D
ima li program za to?
nul-modem imam j-tag nemam (dali da ga pravim?)
« Poslednja izmena: 24.09.2008. 22:00:40 buzdumra »

Van mreže SuhiJr

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 128
  • Like: +11/-1
  • Pol: Muškarac
    • Portfolio

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #1 poslato: 21.09.2008. 19:41:57 »
1. Da li je original?
2. Ak je tvoj odgovor DA onda imaš softver na forumu pod Metabox -> Metabox Test Zone i imaš tam nekoliko različitih softvera i za svaki ti piše koaj otvara.
3. Na Eutelsat trenutno i nema baš previše kanala koje možemo gledati piratski na Metaboxu. Dok na HB-u imaš Polsat i još neke.
Powered by Suhi

Van mreže buzdumra

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 6
  • Like: +0/-0

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #2 poslato: 21.09.2008. 21:46:29 »
ok to mi je sad jasnije sat/kanali   :)
kako da izvucem ovaj postojeci soft iz ovog cuda

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #3 poslato: 22.09.2008. 15:52:26 »
Ma nema nikakve potrebe da "izvlačiš" soft iz tvog recivera :P,kada u njega staviš najnoviji soft da bi mogao npr. da sa njim gledas Polsat paket na Hot Birdu 13.0°e samo će u tvom recu da se promenu ključevi,sve ostalo će ti ostati isto,favorit grupe i ostala podešavanja ti se neće menjati,a ako budeš želeo (iz nekog razloga,ne znam zašto bi!? ???) da opet u rec učitaš njegov originalni (fabrički) soft imaš ga na forumu pod metabox/software i onda samo učitaš taj i to ti je to 8)! A ako,kao što ti kažeš,nešto ti "ne uspije",pa...      samo učitaj neki drugi soft i rešena stvar 8)!!! Naravno...       ovo sve pod uslovom da imaš ORIGINALNI reciver,kao što kaže kolega SuhiJr (onaj sa hologramom),a ako imaš klon...       onda PAZI ŠTO UČITAVAŠ U NJEGA!!!
A da se ja nadovežem na prethodni post od kolege,nemaš baš puno stvari da "otključavaš" na poziciji 13.0°e samo Polsat i FreeXDaylight (1 program) i jos možda par programa (po nekada ali jaaaako retko budu i ključeevi za SexWiew ;D ;D ;)) i to ti je to,možda ti je bolje da antenu malo okreneš ka zapadu,"ubodeš" 1.0°w i gledaš Digi :) paket u full-u (sa HBO i svim ostalim) dok još možeš ;).
   POZDRAV!!! 
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže buzdumra

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 6
  • Like: +0/-0

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #4 poslato: 22.09.2008. 21:23:52 »
 sad mi nije jasno kako da ga raspoznam dali je orginalili ne .. da ispisem sta ima od ic ?

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #5 poslato: 23.09.2008. 14:54:32 »
Ma kako ne bi bilo jasno :P,najlakši način da se proveri da li je neki Metabox originalni ili ne je mala (1x1 cm.) hologramska nalepnica na poklopcu čitača kartica na prednjoj starni recivera!!! Originalni reciveri (proizvedeni u Korei) je imaju,a klonovi,kinezi,žuti...     itd. (proizvedeni u najvećoj fabrici na svetu = Kini) je nemaju!!!
Što se tiče podataka o softwareu u recu i hardverskih karakteristika,pa...      to ti je skoro isto tako da se jako teško mogu primetiti razlike,možda samo neko iskusno oko vidi :-X,čak i kada se reciveri otvore iznutra izgledaju skoro identično tako da ti hologram najjednostavniji za prepoznavanje ;D,originali ga imaju a Kinezi ga nemaju!
Ako imaš original u njega može svaki soft za Metabox (Dreamsoft,metadream i MTG) a ako imaš klon onda samo Dreamsoft,jer u protivnom možeš da sy...š reciver i onda ti u najboljem slučaju treba Jtag  da mu "udahneš" život,a u najgorem,pa...       da ne pesimiziramo ;)!!!

     POZDRAV :)!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže buzdumra

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 6
  • Like: +0/-0

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #6 poslato: 24.09.2008. 03:14:34 »
hvala na nesebicnom objasnjenju.
 ovo je onda zesci kinenez  :) nalepnice nema osim ako neko nije skino .. potvdite mi da jeste kinez i da skidam softver sa neta (link odmah do softvera) ako moze

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #7 poslato: 24.09.2008. 06:21:59 »
Pa...     na prvi poged reklo bi se da je klon :(,no u svakom slučaju bio ili ne bio Dreamsoft ga neće oštetiti tako da idi na metabox/test zone/dreamsoft 1.4.4.8 i "pucaj".Uvek tu imaš ažuriran soft od strane kolege mmasline,uvek novi ključevi :)!!!

     POZDRAV :)!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže milenko61

  • Globalni moderator
  • VIP extra clan
  • *
  • Poruke: 4105
  • Like: +149/-12
  • Pol: Muškarac

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #8 poslato: 24.09.2008. 06:57:01 »
Moja preporuka od dva sw koja idu u kopije (dreamsoft i MTG 10) je MTG 10, Ima premiere AU Mogu se gledati svi xxx kanali na premierama ,dok na dreamsoftu 1.4.4.8 ima samo jedan .Možeš da vidiš šta podržava MTG 10 a šta dreamsoft 1.4.4.8. Iako premiere nisu dugo mijenjali ništa ,mislim da je MTG 10 bolji trenutno.

http://vladix.net/forum/index.php?topic=2509.msg9943#newhttp://vladix.net/forum/index.php?topic=2515.msg9939#new
« Poslednja izmena: 24.09.2008. 07:01:02 mmaslane »

Van mreže buzdumra

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 6
  • Like: +0/-0

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #9 poslato: 24.09.2008. 16:47:50 »
 ;) ok skinuo sam damp (Metabox sw MTG10__21-09-08by lunatik2x)  sad mi treba alat (softver) kako ubacit to u resiver gde to ima ....
pozz...

Van mreže milenko61

  • Globalni moderator
  • VIP extra clan
  • *
  • Poruke: 4105
  • Like: +149/-12
  • Pol: Muškarac

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #10 poslato: 24.09.2008. 16:50:58 »
File Sender
http://vladix.net/forum/index.php?topic=916.0

Van mreže buzdumra

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 6
  • Like: +0/-0

Odg: metabox-3 treba da promjenim softver..
« Odgovor #11 poslato: 24.09.2008. 22:00:09 »
odlicni ste  :)
resijo sam iz prve pokrenuo program ubacijo damp i sve radi.... ovako na prazno doduse nisam kacijo za lnb ali promjenjena je lista kanala... znaci to je ok...
eto mene opet cim stigne drugi resiver ., znam da sam malo naporan ali jbg bez vas ovo nebi resijo
hvala vam pozz.