Satelitski recieveri > SkyStar i DVB kartice

DVB DREAM

(1/7) > >>

Exxxyyy:
DVB DREAM



Ovdje postavljajte svoja pitanja i probleme u vezi DVB DREAM.

DVB Dream je jedan od besplatnih DVB programa, sa mnogo korisnih funkcija kao sto su Timeshifting, unikatni sistem liste kanala, multi-snimanje ( MPG, TS ), i multi PIP prozori ( 19 + 1 ) koji mogu dobro doci kada snimate sa vise kanala. Veoma je zahtjevan stoga trazi za neki normalan rad procesor najmanje 1.3 Ghz.

LINK ZA DOWNLOAD DVB Dream v. 1.4

http://www.dvbdream.org/release/dvbdreamsetup_v14i.exe

Promjene u DVB Dreamu v.1.4 u odnosu na starije verzije:

*Brze skeniraje satelita

*Popravljeni problemi sa TS snimanjem

*Popravljen je rad DVB Dreama na Visti

*Popravljen je problem rusenja DVB-S2 i problem pretrazivanja mreze

*Sad je moguce prepravljat nazive kanala koji su pogresno ispisani uz pomoc text fajla (scan_override.txt)

*Izvrsen update na BDA interfejsu

*BDA dodana podrska za TBS 8920 DVB-S2, 8910 DVB-S I 500 DVB-S

*Dodan video i audio indikator

*Novi OSD

Moje misljenje sto se tice DVB Dreama jeste da je po meni ovo najbolji program za pracenje digitalnih TV i radio kanala.Uz dobru kombinaciju video i audio codeca dobivate kvalitetnu sliku i stabilan rad.S toga evo jedan screnshot kako bi trebala izgledati ta kombinacija (tako je kod mene).



DVB Drema verzija 1.4, je zaista jedno vrhunsko parce programa kojeg doduse treba malo urediti da bi radio vrhunski. Jedna od najboljih stavki ovoga programa a narocito za pocetnike je sto ima nama razumljiv prijevod a druga je svakako sto ovaj program ima visestruku vremensku mogucnost ukljucenja i iskljucenja snimanja materijala.Odlicno radi sa svim pluginovima kao i sa gbox pluginom (CS), evo i jedna preporuka za one koji koriste gbox na DVB Dreamu a imaju problema sa trzanjem slike ili slicnih problema da pokusaju sa gboxpluginom verzija 0.0.0.5 (tako je kod mene) i ja sam prezadovoljan sa ovom kombinacijom.

http://www.dvbdream.org/

Exxxyyy:
Plugin za TeleText

Potrebno je samo kopirati fajlove u folder DVB Dream \ Plugins, i tako cete dobiti na DVB Dreamu funkciju teletext.

Exxxyyy:
Lista Kanala

Moja lista kanala za DVB Dream sadrzi sljedece satelite:

28.5 E Eurobird 1

19.2 E Astra

16.0 E Eutelsat W2

13.0 E Hotbird

 7.0 E Eutelsat W3A

 5.0 E Sirius 2/3

 1.0 W Thor 2/3, Intelsat 10-02

 4.0 W Amos 1

 5.0 W Atlantic Bird 3

 7.0 W Nilesat 101/102, AB4

Exxxyyy:
Plugin za Subtitlove

Potrebno je samo kopirati fajlove u folder DVB Dream \ Plugins, i tako cete dobiti na DVB Dreamu funkciju Subtitle.

Exxxyyy:
TEMA ZA DVB Dream - Reza Theme v.0.1

Kopirati komplet folder Reza Theme v.0.1 u folder dvbdream\Themes, zatim pokrenuti DVB Dream i izabrat temu  ;).

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju