Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 05:58:30
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Što je to DVB-T ili digitalna zemaljska televizija  (Pročitano 15744 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Što je to DVB-T ili digitalna zemaljska televizija
« Odgovor #15 poslato: 30.07.2010. 21:59:16 »
Evo prvo odgovor za Elit: on ti može poslužit za podmetač za kamen u bačvi kiselog kupusa :) nažalost, iako će vrijeme pokazati kako će se razvijati situacija vis a vis gledanja satelistskih kanala preko ključeva.

Sad u vezi DVB-T, ako želiš primati digitalne kanale iz RH treba ti MPEG2 prijemnik, ali... uvijek ima ali...
Pitanje je koliko si udaljen od granice i koliko si visoko nadmorske visine (Posavina je s obje strane uz granicu ravna ako se ne varam ), e sad ako si blizu granice možda bi mogao primati sa Psunja ili Papuka jerbo su to solidni jaki odašiljači. U svakom slučaju antena treba biti što višlje, upucana direktno prema odašiljaču, bez pojačala, ako slučajno ima pojačalo, max 3/4 snage na pojačalu.
Na slijedećem linku imaš popis kanala odnosno frekvencija za sve odašiljače u RH:

Popis frekvencija i  kanala DVB-T Hrvatska

Za svaki slučaj prvo kupi neki najjeftiniji rec ( u RH ih ima već ispod 100 kn ) pa probaj s njim, ako dobiješ signal bilo kakav javi kvalitetu i jačinu pa ćemo se onda dalje konzultirat.

 :occasion14:

Van mreže DEva11

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 200
  • Like: +2/-0

Odg: Što je to DVB-T ili digitalna zemaljska televizija
« Odgovor #16 poslato: 30.07.2010. 22:04:04 »
Što se tiče DVB-T u Hr radi u mpeg2 i neki testni u mpeg4 u HD nemoj uzimat vivax ima loš tuner infinity 6000t je ok ima dobar tuner košta do 200 kn a ako zeliš uzet mpeg4 resiver ( mislim da nije potrebno ako ne možeš ulovit mpeg4 slovenske i mađarske kanale, nisam siguran ali mislim da rts testira isto u mpeg4) imaš infinity 8000hd ( malo je spor ima mogučnost snimanja).koji košta oko 400kn.

pozz