Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 06:09:27
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: UPOMO?,MOTOR!!!  (Pročitano 12238 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mix

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 456
  • Like: +36/-2
    • sat-hr forum

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #15 poslato: 06.09.2008. 21:01:04 »
šteta za thor, ali mi je čudno za eutelsat 16E, ako vidiš hotbird sa jakim signalom trebao bi i eutelsat, ali tamo tako i tako nemaš šta puno za gledat preko emulatora
slaže se sa vladom, najbitniji su ti astra, HB, thor, čak i astra 23.5, amos tako-tako, jedino i sirius ako hoćeš
Kathrein UFS910 HD (HDD 80GB)
SkyStar2

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #16 poslato: 06.09.2008. 22:48:45 »
Ma sve je to OK ljudi ;D,i ja mislim ISTO kao i Vi ;D ;D,do sada sam imao samo Astru 19.2°e i HotBird 16.0°e sa monoblockom ???,i mislio sam da prosirujem sistem za Thor 0.8°w i Eutelsat W2 16.0°e,ali onda sam morao bacati svoj monoblock ???,kupovati 4 nova LNB-a ???,od toga jedan onaj Alpsov uži ???,pa multiholder ???,pa Diseq 4/1 ???,pa hoce li to još raditi na mojoj anteni od 90cm ??? (puuuuno bolja bi bila od 120 ::)),pa mislio još nabavljati veću antenu ???,i onda...      sračunam se ja i odlučim da je motor i bolje 8) i jeftinije 8) rešenje!!! I tako dođosmo do ove priče oko motora i njegovih zavrzlama ::)!!!

Ove ostale satelite sam eto samo tako...    probao da vidim šta ima i šta se može,ali su mi u fokusu 16.0°e i 0.8°w da na njima probam da osposobim što vise kanala tako da...     ako neko zna nešto što i kako to da uradim neka mi kaže!!! Mislim (UVEREN SAM) a i podaci to kazuju da nisam fulao Clarkov pojas,uhvatim ja sve satelite,motor okreće sasvim OK,a posto sam našao Jug pa...       jaaako,jaaako ptrecizno,USALS locira satelite skoro bez potrebne korekcije!!! SVE radi kao podmazano,ali...    uvek postoji neko "ali"...       ne znam sta mi je to sa Eutelsatom W2 :(,videli ste u mom prethodnom postu (da sada ne ponavljam),i...        kažite šta vam pada na pamet,šta nije u redu :'(!!! Za Thor takođe,otkud tako dobar signal a nemam Digija :(!!!??? I još problem (u reciveru) sa Nilesatom 7.0°w,zna li neko kako to da resim (zbog Art-a i ShowTime-a).

Unapred zahvalan na svim predlozima i idejama :)!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #17 poslato: 07.09.2008. 08:11:19 »
Nešto razmišljam ???...      na poziciji 0.8°w pod imenom Thor ima 18 transpondera ???,a ja kada skeniram na prvih 10 nemam nikakav signal ???,(nešto jaaaako slabo),a od 11. pa do 18. signal je preko 80% a kvaliteta oko 90%!!! A pošto Digi emitira sa Intelsata 1002 koji deli ISTU orbitalnu poziciju sa Thorom (0.8°w) možda je tih prvih 10 transpondera sa njega!? A ja u recu nemam unapred definisane postavke za Intelsat 1002.Iako bi i bez toga trebao da skenira te kanale ako ima signala ???,jer...      to mu dođe ISTO kao i Astra 2 i Eurobird 1 kojio takođe dele isti poziciju (28.2°e),samo sto za njih OBA imam posebno,a kada pokrenem skeniranje Astre onda skenira kanale SAMO SA NJE,a kada skeniram Eurobird,najpre su njegovi kanali,a onda vidim da je pokupio i kanale sa Astre!!! Možda je u tome problem,ha ekipo,šta vi mislite,koja su vaša iskustva!?

A što se tiče Eutelsata W2 tu stvarno nemam pojma ???...    ne znam šta nije u redu ???...    hvatam samo neke Albanske programe.Neka kaže neko nešto šta bih mogao da uradim da dobijem Digi i Eutelsat W2!!!

                 HVALA :)!!!

 
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže milan58

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 128
  • Like: +27/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #18 poslato: 07.09.2008. 11:32:58 »
Druže stari što uz krov pužeš ;-)
Da izvineš sve je to pišanje uz vetar.

U startu si sve pogrešio te onda kako da nađeš ispravan signal.

Za tvoje mesto stanovanja da bih uhvatio satelit Astra 19,2°E( bez motora )satelitska antena
treba da ima nagib od 38.(A ne kako si ti namestio na 45.Apsurd jel ispod tebe je Priština
a oni imaju za Astru nagib od 40).
Ako ne uvažiš ovo moje mišljenje uz ono predhodno sve ti je to onda drk... ku...
Pozdrav od moje malenkosti.


Evo Vam i obrazac za izračun nagiba satelitske antene:

El=arc tan{cos C - 0,151269/sin C}

C=arc cos{cos(S-L)×cos B

S=geografska dužina pozicije satelita

L=geografska dužina mesta prijemne antene

B=geografska širina mesta prijemne antene

(Geografske dužine istočno od Greenwicha uzimaju se s negativnim predznakom,a zapadne s pozitivnim predznakom).


Žao mi je ali nemogu naći gde sam ostavio i obrazac za izračun nagiba kada je antena na rotatoru
ali sam zato opisao kako možeš najlakše pronaći ručno.
Mилан58

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #19 poslato: 07.09.2008. 20:01:27 »
Hmmm...     probao sam danas u dva navrata da maaaalo,samo maaalo pomerim nagib motora na dole,a antenu na gore,odnosno da joj smanjim ugao,negde je to bilo oko 1° onda mi se malo,ali samo malo poboljšao (povećao) broj transpondera koje mogu da pratim na Thoru,sada umesto dosadašnjih 108 imam 147 programa,ali opet ništa od Digija!! Onda opet odem na krov,opet malo pomerim nagib motora na dole (sada mi je fiksiran negde na 44.5° - otprilike +-0.5 °) a nagib antene na dole,odnosno SMANJIM joj ugao,sada je negde pa...      (ne mogu da se setim),ali negde oko 44° ili 43°.i maaaalo mi se pogoršao signal na Thoru,ali imam jos uvek one programe (nove) koje sam uhvatio. Oterala me noć,ali...     mislim da daljnje smanjivanje ugla antene (do 38°) i smanjivanje ugla motora (ispod 45.5°) odnosno podizanje motorne šipke,ne bi bilo dobro jer mi se već na ovim vrednostima počeo gubiti/slabiti signal!!!

Hvala puno Milane58 na trudu oko ovog mog problema,nadam se da ćes uskoro pronaći obrazac za izračunavanje nagiba antene na rotoru (a i samog rotora) i da ćeš pronaći vremena da koristeći moje koordinate izračunaš te moje vredosti!!!
A ja ću da odmorim od antene par dana,dosta mi je već svega,a EKIPO neka Vas to ne sprečava da dajete svoje predloge i ideje,pogotovo oni koji već imaju motor,koriste ga i otprilike znaju gde ja grešim,u čemu je problem kod mene!!! Još ako neko ima kombinaciju motora i Metabox II recivera (kao i ja) to bi bili SUPER,pa da na IDENTIČNOM primeru kao kod mene vidim zašto to kod mnen ne ide pa ne ide!!!

     HVALA SVIMA NA POMOĆI!!!       
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #20 poslato: 07.09.2008. 20:06:29 »
metabox je najbolji resiver za motor, čak ni na dreamboxu ne radi bolje
ja sam ga imao na metaboxu dok nije stigao dreambox

sve ok radilo, sve namjestio za cca 30 minuta sa postavljanjem, podešavanjem, snimanjem prošle godine u septembru
radi sve do sada kao podmazano, imao sam u februaru problema sa vjetrom pa se bio razdesio, resetovao ga i sve proradilo

ali nikad nisam uspio uhvatiti amos, a i antena mi je loša, verzija iz 1998 ::)

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #21 poslato: 07.09.2008. 20:47:47 »
Pa dobro Vladix,koja je onda tvoja tajna!? Pretpostavljam da si pročitao moje postove od početka ove teme i da znaš hronologiju,i...       gde ja grešim!!!??? Pretpostavljam da si imao Digi,KAKO!!!???Ako možeš da mi pomogneš oko Digija na Thoru i oko Eutelsata W2,a ovo drugo više-manje!!!  Kod mene Amos radi,video si,ali...       ništa vredno pažnje na njemu,a i Nile sat sam uhvato par transpondera,svega 57 programa,sve neki arapski,ali ništa od Arta i ShowTimea.

   Možda sam i dosadan,ali...     želeo bih da to sve rešim oko motora,da uhvatim što se uhvatiti može i mirna Bačka 8);da se onda posvetim drugim temama,da i ja pomeognem nekom početniku kao što Svi Vi pomažete meni :).

      ;D ;)
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #22 poslato: 08.09.2008. 21:11:44 »
Ljudi,pa jeste li Vi zaboravili na mene :'(!?
Hajde dajte neke konstruktivne predloge da konačno i ja mogu da gledam malo Digija pre nego što ga kodiraju ;)!!!
Pročitajte (proučite) moje probleme i "pucajte" što vam prvo padne na pamet!!!

          ZAHVALAN NA IDEJAMA ;D!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #23 poslato: 10.09.2008. 16:05:17 »
Nešto sam primetio,a Digija se tiče,ovako...       Digi emitira sa satelite Intelsat 707 1.0°w,a ja sam uhvatio SAMO Thor 0.8°w i na njemu imam "samo" 18 transpondera,od kojih su mi samo 3 u crvenim,a ostali su SVI Telenorovi,i 90% ih je kodirano u Conacsu!!! Intelsat 707 1.0°w u opšte nemam u Metaboxovoj listi :o (onaj padajući meni sa gomilom satelita),pa pretpostavljam da bih trebao da pod "unused" stavim taj satelit,onda RUČNO da ukucam jedan po jedan transponder sa njihovi frekvencijama i polarizacijom,onda doteram antenu 0.2° zapadno od Thora i preskeniram te frekvencije ???!!!

Ako neko ima bolju ideju neka samo "puca" ;D,a ako smatra da sam ja u pravu,pa...     molio bih ga onda listu transpondera sa frekvencijama i polarizacijom sa Intelsata 707 1.0°w pa da se bacim na posao i proverim da li sam u pravu ;D.

A što se tiče Eutelsata W2 sa kojim takodje imam problem,pa...      do sada moj Lumen ;) nije mogao da smisli NISTA :(;Ekipo šta da radim,a moram reći da sam primetio da su ove ovde TotalTv antene (koje gledaju na taj satelit) SVE malo nakošene (stepen ili dva) ka zapadu ???...      možda nešto ima i u tome,ha!? Mada...     i moja antena kada je malo zaokrene motor (sa 0-te pozicije 20.12°e na 16.0°e )izgleda maaalo ukošena ka zapadu ???,pa...     ne znam...     teško mi je biti pametan po tom pitanju,a Vi pametniji (iskusniji ;)) od mene pomagajte!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #24 poslato: 12.09.2008. 18:23:02 »
Nadjoh ja Digi ;D ;D ;D,i sada ga gledam sve u 16 ;D ;D ;D!!!
Ona moja pretpostavka iz prethodnog posta,a glede Digija,se pokazala tačnom 8)! Nađoh spisak transpondera sa kojih emituje Digi,svih 12,ukucah ih ručno pod Thor,i...     radi SVE ;D!!! Baš sam sretan ;D ;D!!! Samo...      kada mi je na RTL i NovaTv onda mi se rec resetira sam od sebe svakih,pa...    oko 5 min :o. Ne znam zašto ???!? A kada mi je na Digi film 1 onda mi se odmah resetira :o,a sa Digi film 2 radi sve OK ???!!! Ali...      uprkos tim malim neugodama sve je SUPER ;D ;D!!! Ako neko ima sličnih problema kao ja neka mi kaže pa mu negde na forumu ostavim Digijev spisak transpondera sa frekvencijama i polarizacijom :P!!!

A Eutelsat W2,pa...    ista meta isto odstojanje,ako neko zna gde sam pogrešio neka samo kaže!!! 

          POZDRAV SVIMA ;D!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #25 poslato: 12.09.2008. 19:27:10 »
e marre sad kad si sve poriktao i imaš sve mali tutorijal očekujemo od tebe step by steb kao naš vvidak11 ;D-što sve treba kako i na koje prepreke nailazimo-znaš već-pozzzzz

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #26 poslato: 13.09.2008. 07:08:09 »
Dogovoreno ;D!!!
Čim nađem malo vremena,možda već i sutra ;D ;D,SVE o nameštanju motora itd...     step by step,da nam kolege ne lutaju po forumu,već da sve imau na jednom mestu,pa...     možda i tebe nagovorimo da namestiš svoj motor ;)!

   POZDRAV :)!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže pindo

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #27 poslato: 29.09.2010. 16:08:16 »
Ako hoćeš pomoć reci mi gde živiš tačno pa ću ti ja dati koordinate!
I napiši mi dali tvoj risiver u postavkama ima USALS postavku(za DISECq znam da imaš).
Samo da Ti rečem za početak da ti je tu kod motora najbitnije pravilno postaviti
Geografsku dužinu tvoga mesta a nagib satelitske antene ćeš laganini naći...

zhivim u Teshnju.. isti problem imam usals..molim sve da mi kazhesh detaljno .. hvala !

Van mreže brzi25

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 98
  • Like: +1/-0

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #28 poslato: 29.09.2010. 18:15:54 »
Ovako prijatelju.Ja sam tako najlakse nastimao motor na svojoj anteni.Posto ja zivim u Danskoj meni je nulti satelit na 10e,a mislim da je u Bosni 16e.Znaci nastimas motor na 0 stepeni i rucno nades 16 e.Kod mene je najbolji signal na Hayatu,pa probaj i ti.Nades taj satelit,memorises i sve onda ide jednostavno.Stavis frekvenciju drugog satelita,pomjeras motor sa daljincem od resivera,nades memorises i to je to.Mijenjanjem kanala motor sam radi,Meni je ovako neko objasnio i evo radi vec 3 godine.Prije na opticumu,a sada na dm500.Ako sta jos treba oko objasnjenja javi se.