Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 05:33:30
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: UPOMO?,MOTOR!!!  (Pročitano 12237 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

UPOMO?,MOTOR!!!
« poslato: 05.09.2008. 16:52:21 »
Krenuh danas u avanturu postavljanja motora i zapelo :'(...      ovako je to bilo:
Smontirah motor,podesih na motoru nagib (a i na anteni) SVE iz tablice,zamenih moj prethodni monoblok sa singl LNB-om,stavih antenu na motor,s tim da sam premostio motor,odnosno pokušaću najpre da lociram Astru 19.2e,a onda SVE učvrstiti (antenu i motor),i tek onda spjiti motor,ali...     nikako da lociram Astru,ne znam da li sam dobro prepravio postavke (sumljam) u recu jer sada nemam Diseq već 1 LNB. A uradio sam ovako,izbrisao Hotbird,isključio diseq,izbor 0 22 Khz ostavio uključeno i pozicioner ostavio NE (jer jos nisam spoio motor,pokusavam da odredim referentni sat. bez motora pa onda SVE da fiksiram,spojim motor i idem dalje).
Može li mi neko pomoći da mi kaže jesam li gde pogrešio (postavke reca),a mora da jesam jer mi nešto baš i ne ide...     molim vas ekipo,POMOĆ!!!
Ne bih jos da idem na facrory reset,neznam da li bih trebao!? Mislim da će mi lakše biti kada najpre lociram referentni satelit,onda sve fiksiram (antenu i motor),a tek onda factory reset,spajanje motora i traženje!
« Poslednja izmena: 05.09.2008. 17:00:29 marre »
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže milan58

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 128
  • Like: +27/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #1 poslato: 05.09.2008. 20:09:50 »
Ako hoćeš pomoć reci mi gde živiš tačno pa ću ti ja dati koordinate!
I napiši mi dali tvoj risiver u postavkama ima USALS postavku(za DISECq znam da imaš).
Samo da Ti rečem za početak da ti je tu kod motora najbitnije pravilno postaviti
Geografsku dužinu tvoga mesta a nagib satelitske antene ćeš laganini naći...
Mилан58

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #2 poslato: 05.09.2008. 20:30:10 »
Ma mislim da to (koordinate) nije problem,a one su 44* 46' 46'' N i 20* 12' 21'' E
I uspedoh ja danas da lociram 19.2e signal 80/87 onda spoih motor (pre toga učvrstih SVE) podesih u recu diseq,ali...     uspedoh (poder silnoga truda) da lociram samo 19.2e 13.0e (a to sam imao i pre) samo što mi je na Hotu slab signal i ne radi mi dosta (oko 30 %) transpondera,a signal je negde oko 71/78 (jačina/kvalitet),i nađoh još samo Eurobird na 28.5e (mislim) i NIŠTA više mada sam pokusavao duuugo,duuuugo...    !!!

A imam i USALS i sa tim sam to i našao.
Milane58 ako mi možeš pomoći savetima biću ti jako zahvalan!!!

Možda ima jedna sitnica,a to je da mi je stub na krovu maaaaaaloo,jaaako malo ukrivo ka istoku,svega 1 mm na 1 m dužine (a sever-jug stoji SUPER ravno),možda da ga sutra probam ispraviti!? i još nešto,ja sam za nulti položaj uzeo 19.2 iako sam možda trebao da uzmem pravac Jug kako je pokazivao kompas,a svega je par mm razlike (jer Astra je na 19.2 a ja sam na 20.12)

MOLIM POMOĆ od SVIH koji znaju šta radim i gde grešim,

MIKLAVE,VVIDAK 11,VLADIX JAVITE SE i pomozite mi da još sutra to smontiram kako valja i da ne visim na krovu na 35* u hladu!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #3 poslato: 05.09.2008. 21:19:37 »
znači stavi motor na pravu šipku, e sad tu i tamo milimetar za početak je ok

longituda je 20* 12' 21'' E   to znači da ti je 0 stepeni na 20,12 stepeni, e sad traži astru koja MORA DA BUDE na 1 stepeni zapadno (ako je 0 20.12 E onda je otprilike 19.2 1 stepen zapadno) tj. ako stojiš iza motora desno od 0 stepeni za 1 stepen. Kada to postaviš nema šta dalje, mora na tome biti astra, tvoje je kako ćeš da napravi da bude, al jedno si već riješio kad to riješiš. Ostali idu sami od sebe pritiskom na dugme.

latitudu namještaš na motoru, mora biti na 44 (1 stepen +-) a antenina latituda na 0
« Poslednja izmena: 05.09.2008. 21:37:39 vladix_prosoft »

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #4 poslato: 05.09.2008. 21:37:17 »
Hmmm...    dobro onda,probam ja sutra malooo ispraviti tu šipku,a antenu sa motorem pomeriti za 1* zapadno i onda bi to trebalo da bude PRAVI smer juga. A što se nagiba tiče,pa...     uz motor sam dobio i neku tablicu koja kaže da za moje koordinate nagib na motoru mora biti 46* a na anteni isti 46 ???!!! Ja sam motor namesti na taj nagib (koliko sam mogao tačnije jer su oni podeoci grubo pisani i veliki) a nagib antene sam "odokativno" odnosno naciljao Astru sa njom i uzeo (prišrafio) taj nagib! Ako na anteni nagib stavim 0 (nula),e onda mi nos antene gleda dole u zemlju :(!!! Neće to tako ???Ne znam sta drugo da napravim nego logicno da kada namestim nagib na motoru naciljam Astru 19.2e i to je taj nagib antene,a izađe negde oko 45* ???!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #5 poslato: 05.09.2008. 21:44:20 »
LNB da bude ni na desno ni na lijevo nego pravo!
I evo još nešto...

maksimalno zategnuti nosač antene do kraja, jer je onda na 0 antena

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #6 poslato: 05.09.2008. 21:53:29 »
uspedoh (poder silnoga truda) da lociram samo 19.2e 13.0e (a to sam imao i pre) samo što mi je na Hotu slab signal i ne radi mi dosta (oko 30 %) transpondera,a signal je negde oko 71/78 (jačina/kvalitet),i nađoh još samo Eurobird na 28.5e (mislim) i NIŠTA više mada sam pokusavao duuugo,duuuugo...    !!!



Fulao si Clarkovu putanju, to je i mene zezalo, vidi, nosač mora bit sa svih smjerova pod libelu. Ako ti je otišo 1 mm u startu onda ti je to jako veliki pomak. kad pogodiš s osi motora apsolutni jug, onda traži astru i kad ju nađeš onda memoriraj. Dakle tek kad pogodiš 0 i latitude kako spada moći ćeš naći i druge satelite.

Van mreže milan58

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 128
  • Like: +27/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #7 poslato: 05.09.2008. 21:55:21 »
marre onda se Ti nalaziš tu negde više Požege(Čačak).
Budem sutra nešto preračunao pa okačim možda ti i pomogne.
Mилан58

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #8 poslato: 06.09.2008. 08:22:14 »
Puno hvala svima na savetima,probam ja sada posle doručka (da gladan ne padnem sa krova ;)) da ispravim taj nosač da bude pod vaservagu,i još cu maaaalo da proverm LNB,ja sam ga od oka stavio da bude ravno,ali poslužiću se i vagom (wasser ;)) ne znam samo da li da diram nagib antene,da li da zadržim onaj koji sam namestio na 45* ili da spistim za 1 kao što Vladix kaže!? A mislim kada sredim nosac i proverim LNB da opet naciljam 19.2 sto bolje mogu,onda vratim antenu za 1* na zapad,to bi trebao da bude pravi Jug i onda da probam SVE opet,factory reset itd.

He,he,he :D...     ma ja sam negde kod Ovčar Banje :D :D he,he,he...     mislim po koordinatama to izađe baš između Požege i Čačka ;). A inače živim u mestu koje se zove BEČMEN,to je oko 20 km vazdušne linije zapadno od centra Beograda ???!!! A na Wickipediji kažu da su koordinate moga mesta u sekund one koje sam naveo u prethodnom postu ???! I po tim koordinatama nameštam nagib antene i određujem Jug ???.

Čujemo se posle kada me sunce opali ;) pa vam opet zakukam kako ne znam šta da radim dalje :D :D!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže milan58

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 128
  • Like: +27/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #9 poslato: 06.09.2008. 12:38:49 »
Izvini nemogu naći obrazac za izračun nagiba sat. antene,ali možemo i ovako:
Ako si kupio novi rotator(motor)kod montaže on mora biti na 0.
Stavi sat.antenu na nosač rotatora,nagib na rotatoru neka bude na nuli.
Uhvati signal na Astri 19,2°E kako smatraš da je najjači-zatim okreni sat.antenu
na Eutelsat W2 16°E i tu nađi frekvenciju 11062/H/5722 i 11192/H/2667 to su ti najslabiji transponderi.

Sada na rotatoru namesti nagib na 44,5° i čvrsto stegni šarafe.
Trebaš sada namestiti nagib sat. antene da bi ponovo uhvatio signal na 11062/H/5722 i 11192/H2667
kada smatraš da je signal najjači stegni šarafe na sat.anteni.
(Ovo smo sve radili da bi namestili pravi kut sat.antene).

U meni-u za postavke antenskog rotora pod Pozicioner uključi USALS
u padajućem meni-u pod Geografska širina upiši 20,12 E
pod Geografska dužina upiši 44.46 N.
Kod ovako upisanih postavki receiver će onda sam pronalaziti i ostale satelite.

Pošto je tvoj položaj 20,1°E a kao prvi referentni satelit ti je 19,2°E ,trebat ćeš
cijelu sat.antenu zajedno sa rotatorom pomeriti za 1°E na lijevu stranu ako se nalaziš
iza sat.antene.Sve otalo su nijanse ako treba još fino podesiti sat.antenu milimetar
gore-dole ili milimetar levo-desno.
Svi šarafi moraju biti muški stegnuti da se zbog udara vetra nebi šta pomerilo.
Prilikom dotezanja zna se nešto pomeriti te treba stezati pažljivo i polako...
Sretno.
Mилан58

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #10 poslato: 06.09.2008. 13:53:18 »
Hvala na uputstvima ;),ali neću više ništa danas,sutra ću,za danas mi je SVEGA dosta >:( :-X :'(,nerviram se i nerviram >:( >:(,a sunce pripeklo 8)...   
Ovako...     pre podne stavim šipku (koja drži motor) u IDEALNO ravan položaj >:(!!! Proverim da li LNB stoji ravno i on je IDEALNO ravan >:(!!! E onda naciljam najjači transponder na Astri 19.2°e jač./kval. 82/93,bolje ne može >:(,e onda olovku u ruke i malo matematike 8); stanem iza antene,pogledam u ravnini šipke i LNB-a,odredim referentnu tačku,onda izmerim koliko ima od antene do te tačke,to je "r",onda izračunam 2r x "pi",podelim to sa 4 i onda sa 90 (stepeni),pomak od referentne tačke je 25 cmna istok,i naciljam antenu sve sa motorom tamo,i to bi trebalo da bude IDEALAN smer JUG ???!!!
Znači napravih SVE kako treba >:(,na motoru mi je nagib oko 45° a na anteni otprilike isto toliko ???.Onda resetujem reciver nadjem Astru 19.2°e i memoriram je :),ali index na recu nece nego da bude 2 ???!!! Ne mogu to pomeriti nikako ???,reciver sam odredio index 2 >:(!!! Onda nadjem isto tako i HotBird 13.0°e i njega memoriram,i više NIŠTA ne mogu :'( (ili ne znam) da nađem :'(!!! Još samo da napomenem da je reciver SAM (ne mogu to da promenim) za index za Hot uzeo br.1 ??? kao što je za Astru (koju sam memorirao PRVU) uzeo index 2 ???.
Koristio sam u meniu diseq 1.2 ne znam da radim sa USALS,nekako mi sve čudno :-[!!!???
 :-[
Eto...     Astra i Hot su SUPER ;D,ali NIAKAKO između njih da pronađem Eutelsat >:(,mislim...     ako rade ova 2 trebao bi i taj između njih,logično zar ne ???? Ali NIKAKO nece >:( >:(!!! Probaću jos popodne sa recom nešto da "ubodem".ako budem imao živaca >:(...      dođe mi da nekoga platim da mi to narikta i BAŠ ME BRIGA 8),mislim...      nisam valjda toliko GLUP da sam ne znam,ali neće pa neće >:(!!!   
Videću još ako danas uz pomoć recivera ne uspem ništa onda ću sutra Milane58 da poslušam tvoj savet,samo...     nije to samo paćenje mene nego i ukućana,ja na krovu,žena dole govori je-nije zeleno,koliki je signal,deca plaču a komšije se smeju,mislim...      još da Nas Kusturica vidi pa da snimi film,bio bi za OSKARA :D :D :D!!!

Ako neko zna kako i šta bih još mogao uz pomoć recivera da nariktam neka samo kaže,a ti Milane58 ako bi mogao malo da mi objasniš kako bi mi bilo najlakše uz pomoć reca da pronađem ostale satelite,kako to da učinim pomoću USALS-a ako ne budem mogao pomoću 1.2!?
Još samo da napomenem da mi se jednom dok sam vrteo antenu pojavio veoma dobar signal (80-90) na Nilesat-u ??? ali ne uspedoh da ga "ufatim",nekako pobeže :(...      a uzimajući u obzir tu informaciju rekao bihda je na krovu SVE namešteno kako treba,čim imam signal od 19.2°°e do 7.0°w,a to je ~26°,nešto mi govori da sam onda pogodio Clarkov pojas ::),sve je pod vaser vagu >:(,nagib antene i motor isto >:(,ali...       muči me to lociranje satelita :'( :'(,sve mi nešto "miriše" da bi Astra trebala u indexu da mi bude pod "null" ??? ali šta da radim kada sam rec odredi drugacije :'(,i mislim da od toga krecu sve ostale nevolje :'( :'(.

Ako neko iz ovih informacija može da mi kaže gde imam problem ja bi mu bio jako zahvalan ;D!!!

EKIPO DA VAS ČUJEM !!! ;D UPOMOĆ :'( :'( :'(!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #11 poslato: 06.09.2008. 14:05:46 »
Citat
onda naciljam najjači transponder na Astri 19.2°e jač./kval. 82/93,bolje ne može Ljutko,e onda olovku u ruke i malo matematike Opušten; stanem iza antene,pogledam u ravnini šipke i LNB-a,odredim referentnu tačku,onda izmerim koliko ima od antene do te tačke,to je "r",onda izračunam 2r x "pi",podelim to sa 4 i onda sa 90 (stepeni),pomak od referentne tačke je 25 cmna istok,i naciljam antenu sve sa motorom tamo,i to bi trebalo da bude IDEALAN smer JUG Molim?!!!
jbg zar je toliko komplicirano  :-\ moraš biti anštajn da bi uriktao motor  :o-imam ga i ja i ako kupi prašinu mogao bi završiti kao motor za ražanj :'(

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #12 poslato: 06.09.2008. 14:54:17 »
Ma komplikovano je odrediti "pravi" smer juga,a ne onaj magnetski koji pokazuje kompas (jer se ne poklapaju),a ja kao početnik muke mučim,ali ne sada sa antenom jer mislim da sam to sve nariktao nego sa pronalaženjem satelita (i njihovim memorisanjem) pomoću recivera :'(!!!

A i zasto neko da se čudi koliko ja imam problema kao apsolutni početnik ??? u sportu "usmeri untenu" kada je i VELIKI ;) Vvidak ;D sa prvim motorom visio 3 dana na krovu :-*!!!

Još jednom,ko može da mi pomogne oko reca neka se javi :),apelujem još jednom :-[!!!

A Miklave,zar ti nemas nariktan motor ???!? Ja misio da imas ;)!? A sada čujem da kupi prašinu,još se ja čudio što će ti onaj fiksni sistem za 3 satelita koji si "okačio" na forum ::),hmmm...        joj :o...     samo da ni moj motor ne završi negde pod krevetom (ili negde u vodi duuuuubokoj ;),zavisi koliko me iznervira!) :D. :D :D
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #13 poslato: 06.09.2008. 19:54:43 »
Opet ja ;D...   malo sam se "igrao" sa reciverom 8),i ovako je bilo ;D:(sudeci o puno ovih  ;D smily-ća možete pogoditi).

Locirao sam ČAK 9 satelita ;D ;D ;D,i jos 10 na kom imam samo 1 jedini program ???!!!
A detaljnije o tome ovako ;D!!!

  1.ASTRA 19.2°e imam 675 programa i mislim da je to OK,Jačina/kvaliteta mi je oko 80/90!!!
  2.HOT BIRD 13.0°e imamčak 1070 programa i mislim da je to također OK,maaalo slabiji signal nego na 19.2° otprilike 78/88.
  3.SIRIUS 2/3 5.0°e imam 209 programa,da li je to malo ili puno kažite mi Vi koji imate bolju opremu!!!
  4. ASTRA 2 (A,B,D) 28.2°e 244 programa,takođe vredi isto kao i za prethodnimkažite svoje utiske,puno ili malo (meni je uvek malo :-[)
  5. EUTELSAT W2 16.0°e hmmmm :(...      šta da vam kažem :( koliko god da sam se trudio ali SAMO 28 pregrama i to čak do 46 transpondera NIŠTA :(,a ima jedno 10-ak transpondera (vidljivih) od ukupno 85!!! Ne znam gde sam fulao :-\,pogotovo sto su mi pozicije odmah do njega SUPER (13.0° i 19.2°) :-\.Stvarno ne znam gde grešim,a hteo sam ovaj satelit možda još i najviše zbog dosta domaćih programa na njemu,a i potencijalnog hakiranja TotalTv-a ::);uzgred budi receno,od dotičnog NIŠTA,pa makar i kodirano ;)!!!
  6. THOR 0.8°w 108 programa,od toga 100 kodirano u Conaksu :-X,provajder Telenor,ima par FTA,ali ono najvažnije NEMA DIGIJA :o :o :o!!! Ne znam u čemu je problem ??? ??? ?????? NE ZNAM ŠTA NISAM URADIO KAKO TREBA :'( :'( :'(??? A DIGI mi je bio podstrek da uopšte i uzimam motor ::) Ljudovi pomagajte ;)!!! Primera radi City tv (koji je jedan od malobrojnih FTA) ima odnos jačina/kvaliteta 78/90 padalo mi je na pamet da možda hvatam samo H ili samo V (polarizacija) programe,ali proverih i NIJE TO,zastupljeni su podjednako i jendi i drugi! Ali...      uz toliki nivo signala da nisam uspeo da nađem Digi...     pola trenspondera jednostavno NEĆE iz crvenog!!! A možda sam ja samo pokupio signale sa Thora a nisam sa Intelsata 1002!? Koliko ja znam oni dele poziciju ???,ali...     ne znam više...     molim pomoć oko ovog pitanja!!!
  7.AMOS 1/2 4°w 78 programa...     zaboravih sada koliko mi transpondera radi a koliko ne (u crvenom su), Vaše iskustvo ???!?
  8.EURO BIRD 28.2°e 158 programa :) (malo ili...   ???) ali zapanjujuća činjenica da su do 15 transpondera SVI super ???,veoma jak signal i kvalite ;D,a posle do kraja skoro NIŠTA :o!!! U čemu je problem ???!?
  9. ASTRA 3a/10 23.5°e samo 9 programa!!! i samo jedan transponder, i to 15 od ukupno 18!!! Ljudi...       gde sam pogrešio ???!?
  9. EUTELSAT W4 / SEASAT 36.0°e samo 1 program i to na 49 transponderu od 58 (to je onaj najjači transponder iz Miklavove tablice),ali pretpostavljam da je stvar u tome sto je taj satelit daleko a moja antena mala ::),pa...        šta da se radi,koliko para toliko i muzike ;)!!!
  10. NILESAT 101/102 7.0°w E tu imam problem :o!!! kada kazem recu da ga nađe,a koristim USALS pa ih sam nalazi ;D,a ja samo malo fino kasnije podesim,rec ga pretera previše na zapad ??? (što nije slučaj sa ostalima satelitima koje pogodi BAŠ SVE i to "u sridu" ;D ;D),ja ga ručno vratim,nadjem prilicno jak signal,oko 80/90,par procentnih poena više-manje,ali neće da ga memorira na toj poziciji :o iako ja kažem ZAPAMTI (kada me rec pita da li da zapamti poziciju),i onda vrati na one svoje preterane kordinate na zapad >:( >:( >:(!!! 

  Toliko za sada,da sumiram 8),mislim da sam antenu leo podesio,sve sa motorom,nagibima i antene i motor,odrđivanje PRAVOG ( a ne magnetskog) Juga,Lnb-om...       našao sam sta sam našao,pretpostavljam da će mi trebati malo finih (najfinijih) podešavanja pa jos nisam skinuo merdevine sa krova,a sada čekam Vas koji se razumete u ove stvari vise od mene da pročitate SVE kako sam se zlopatio od jučer i da mi pomognete ponajviše oko 16.0°e i oko Digija!!! I naravno...      ako pomislite da sam negde nešto pogrešio ili mislite da sam mogao/trebao da napravim drugačije molim Vas da mi skrenete pažnju na to!!!

Unapred zahvalan  :)!!! 

              MARINKO
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: UPOMO?,MOTOR!!!
« Odgovor #14 poslato: 06.09.2008. 20:09:32 »
ja ipak mislim da bi trebao da se usresrediš na 19.2, 16, 13 E, 1w, 4w i po mogućnosti 12.5w, a ostale kako god.