Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

16.04.2024. 06:19:50
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Predlog Adminima za 2 nove sekcije-teme!!!  (Pročitano 5325 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Predlog Adminima za 2 nove sekcije-teme!!!
« poslato: 04.09.2008. 22:21:41 »
Ovako...     vole bih da saznam nesto vise o satelotsskom internetu (a nadam se da nisam jedini) to jest,nadam se da bi to bila posecena sekcija.
Naime...     vidim da vas ima nekoliko koji to koristite,pa da sa nama ostalima podelite svoja iskustva u vezi sa tim,a ida nam kazete neke osnovne informacije,kao na primer o opremi potrebnoj za sat. internet (SS2 kartice,dvosmerni LNB-i),koji sateliti,koje brzine,koji provajderi,koliko to sve kosta u izradi i eksploataciji...    itd. svoje probleme sa kojima ste se susretali,svoje pohvale,zamerke...    GENERALNO,da li se za  sat. internet vredi pomuciti,ili...    Na primer znam da za trzise A i D postoje porvajderi koji nude opremu za cca. 350 Eura i internet preko Astre na 23.5*E, cena ekspoatacije (pretplata) varira...          a kako to ide kod Nas na brdovitim Balkanu!???     

I druga tema (sekcija),a to govorim iz sopstvenog iskustva,bi mogla da bude (vodic) o nabavci satelitske opreme,za pocetnike,a i za one (sve NAS) koji zele da unaprede svoje satelitske sisteme! Na primer: gde se moze nabaviti sat. oprema (reciveri,LNB-i,antene,motori...     ) ne samo u HR vec i u ostalim delovima regije gde god ima clanova ovog sajta,mada mi se cini da u HR ima najveci izbor i najpovoljnije cene.
Svoja iskustva sa pojedinim prodavnicama sat.opreme pohvale i ono drugo (npr.ja u Pevecu nisam nasao NISTA,u Vemilu nikad culi za motor,ali zato prijatno iznenadjenje u Ekranu,i u KME,puuuuuno opreme,veliki izbor i jako pristupacne cene!!!) Nije sada da ikoga reklamiram nego samo navodim primer kako bi mogli da pomognemo nasim clanovima da ne lutaju nego da odmah odu na pravo mesto!!! Znam da otprilike ove teme ima rasute po celom sajtu,ali da to sve sistamatizujemo i prikupimo na jedno mest.ha!? Sto,gde,po kojoj ceni,+evi i -evi za opremu i podavce!?

Toliko od mene,hvala na razumevanju ;)!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Predlog Adminima za 2 nove sekcije-teme!!!
« Odgovor #1 poslato: 04.09.2008. 22:31:56 »
Što se tiče prve teme, mislim da sam ja jedini mohikanac sa ovog foruma koji se bakće s tim i to već tjednima pokušavam s raznim modifikacijama ( konkretno satelitski offline download ) i nemam ništa protiv da se otvori tema, ali bojim se da baš nema puno interesenata za to jerbo je ovaj oblik ekspatacije satelita koliko se meni čini u izumiranju tj. oprema koju većina od nas posjeduje je pomalo out da bi mogla korektno odrađivati ovaj posao. Dakle, satelitski offline internet je usko vezan za SS2 kartice i dreamboxe, dok ostali reciveri to uglavnom ne podržavaju. Upitna je korisnost toga jerbo za par tjedana sam uspio skinuti par stotina pjesama ( točnije rečeno par tisuća , ali svega 500 tinjak iskoristivih dakle na engleskom jeziku, dok su ostalo arapske i ruske ) i nešto malo programa veličine par desetaka mb, te par igrica i jedan kompletan film. Dakle ulov je mršav u satelitskom pecanju.

U vezi druge teme postoji sekcija startna zona i mislim da to spada tamo , čak sam i postavio temu pa mislim da se možemo nadovezivati na nju pogotovo jerbo je u stickyu.

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: Predlog Adminima za 2 nove sekcije-teme!!!
« Odgovor #2 poslato: 05.09.2008. 07:25:43 »
Citat
I druga tema (sekcija),a to govorim iz sopstvenog iskustva,bi mogla da bude (vodic) o nabavci satelitske opreme,za pocetnike,a i za one (sve NAS) koji zele da unaprede svoje satelitske sisteme! Na primer: gde se moze nabaviti sat. oprema (reciveri,LNB-i,antene,motori...     ) ne samo u HR vec i u ostalim delovima regije gde god ima clanova ovog sajta,mada mi se cini da u HR ima najveci izbor i najpovoljnije cene.
Svoja iskustva sa pojedinim prodavnicama sat.opreme pohvale i ono drugo (npr.ja u Pevecu nisam nasao NISTA,u Vemilu nikad culi za motor,ali zato prijatno iznenadjenje u Ekranu,i u KME,puuuuuno opreme,veliki izbor i jako pristupacne cene!!!) Nije sada da ikoga reklamiram nego samo navodim primer kako bi mogli da pomognemo nasim clanovima da ne lutaju nego da odmah odu na pravo mesto!!! Znam da otprilike ove teme ima rasute po celom sajtu,ali da to sve sistamatizujemo i prikupimo na jedno mest.ha!? Sto,gde,po kojoj ceni,+evi i -evi za opremu i podavce!?
to nije loša ideja za vladixa :D ;D,malo bannera od tih kojih si naveo i stvar funkcioniše jednim klikom ;D
« Poslednja izmena: 05.09.2008. 07:40:45 miklav »

Van mreže SuhiJr

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 128
  • Like: +11/-1
  • Pol: Muškarac
    • Portfolio

Odg: Predlog Adminima za 2 nove sekcije-teme!!!
« Odgovor #3 poslato: 05.09.2008. 21:29:02 »
Kaj se tiče druge prjedloga/teme tu bi se mogo snaći. A ova prva tema je jako zanimljiva i meni primamljiva htio bih malo eksperimentirat.
« Poslednja izmena: 05.09.2008. 21:31:12 SuhiJr »
Powered by Suhi

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Predlog Adminima za 2 nove sekcije-teme!!!
« Odgovor #4 poslato: 05.09.2008. 21:48:04 »
Kaj se tiče druge prjedloga/teme tu bi se mogo snaći. A ova prva tema je jako zanimljiva i meni primamljiva htio bih malo eksperimentirat.

He he dobro došao u moj tabor druže Suhi ;D
Javi koji stroj imaš pa ću ti pomoć.

Van mreže SuhiJr

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 128
  • Like: +11/-1
  • Pol: Muškarac
    • Portfolio

Odg: Predlog Adminima za 2 nove sekcije-teme!!!
« Odgovor #5 poslato: 06.09.2008. 09:22:09 »
Kao prvo kaj bi trebalo imati? Vidim da se spominje ss2 kartica, a je je baš mislio kupit.
Powered by Suhi

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Predlog Adminima za 2 nove sekcije-teme!!!
« Odgovor #6 poslato: 06.09.2008. 09:24:38 »
Otvorio sam forum ispod sateliteske tv