Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

19.03.2024. 09:37:04
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Brzina torrenta  (Pročitano 5180 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Domo59

  • Table Tennis Player
  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 229
  • Like: +25/-4
  • Pol: Muškarac

Brzina torrenta
« poslato: 17.08.2008. 15:36:23 »
Kako izvuci maksimalnu brzinu torrenta ??? i koji je klijent najbolji ???

Van mreže veca

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 633
  • Like: +66/-0

Odg: Brzina torrenta
« Odgovor #1 poslato: 17.08.2008. 15:38:26 »
smanjiti upload, veci broj seedera, probaj azureus ili utorrent...

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: Brzina torrenta
« Odgovor #2 poslato: 17.08.2008. 18:29:09 »

U sledecih nekoliko redova zelim da svima vama koji se prvi put susrecete sa ovom vrstom razmene podataka, malo priblizim pojmove kao sto su tracker, torrent, seed, leech, seeder, leecher i slicne, te objasnimo nacin na koji se sa njima treba postupati.
Uzmimo na primjer da neko od vas ima film pod nazivom "OVAJ FILM HOCE DA IMA JOS 100 LJUDI"...
Sad se nadjete u dilemi kako ime tog filma pretvoriti u stvarnost. Da svakom snimite film, treba vam 10 DVD-a, dani slobodnog vremena, para za postarinu itd. Onda cujete od nekog prijatelja da postoji tamo neki TRACKER na koji mozete uploadovati TORRENT i onda svih 10 ljudi moze da skine taj film.
Sta su sad TRACKER i TORRENT pitate se i pocnete se malo podrobnije raspitivati,
pa saznate da TRACKER, u stvari nije nista drugo vec CENTRALNI SERVER na koji svoj film preko tamo nekog TORRENT CLIENT-A mozete postaviti i onda svi koji hoce taj film, mogu preko istog ili slicnog takvog clienta, na svoj kompjuter skinuti taj film.
Evo sad i TORRENT CLIENT!!! Sta mu to dodje? Koga god da upitate, nema pojma, ali cuo je i on za to. Taman da odustanete, kad se neki prijatelj javi e-mailom i posla vam u njemu link do stranice koja se zove ......... i jos uz to rece da cete tamo saznati sve sto vas interesuje u vezi torrenta. Da je link ispravan, dokaz je to sto citate ove redove...
Prvo sto vam treba da bi dosli do svih ovih filmova i muzike je TORRENT CLIENT, to jest program preko kojeg cete stupiti u kontakt sa nasim TRACKER-OM - nasim centralnim serverom. Neki od poznatijih su Azureus, µTorrent... Kada ste skinuli i instalirali jedan od gore nabrojanih programa, mozete poceti sa skidanjem, tj. downloadom.
Posebno obratite paznju na to da vam Firewall ne blokira ulaz i izlaz podataka programa koji koristite.Isto tako, ako ste prikljuceni preko ROUTERA, namestite isti kako bi bili dostupni ostalima. Kad ste sve to lijepo namestili, kliknite na NAZIV filma ili muzickog albuma koji zelite skinuti. U zavisnosti od programa koji koristite, izaberite opciju SACUVAJ ili OTVORI skinuti podatak. Savetujemo da za cuvanje skinutih podataka odaberete direktorij koji se NE nalazi na istom delu hard diska na kojem je i Windows. To je radi vlastite sigurnosti, kako bi u slucaju kvarenja kompjutera, skinuti podatci ostali sacuvani.
Opcija je izabrana, program pokazuje da se podatci skidaju, vi idete spavati...
Ujutro se probudite, film gotov... ...super, sad ga mozete pogledati .

E SAD DOLAZI PRVA I NAJCESCA GRESKA!!!!!! Ono sto NIKAKO NESMETE uraditi nakon uspesnog download-a je zatvoriti program kojim ste skinuli zeljeni podatak. Pitate se zasto? Ukoliko ga zatvorite, smanjili ste mogucnost ostalima da i oni dodju do tog podatka. Kako sad to? Pa cim ste poceli skidati neki podatak, potpisali ste u kojem se OBAVEZUJETE da cete sve sto skidate DELITI sa ostalim clanovima ove zajednice. To sto delite se zove SEED, a vi ste u tom slucaju SEEDER.
Znaci obavezni ste ste da VRATITE ono sto ste UZELI...
Naravno ne nama, vec ostalima koje taj film ili pesme koje ste skinuli interesuju kao i vas. Od toga vam zavisi i sledeci pojam sa kojim cete se ovdje susresti, a to je RATIO. Sta je sad pa ovo??? RATIO je odnos UZETOG i DATOG... SKINUTOG i PODELJENOG... DOWNLOADA i UPLOADA... LEECH i SEED!!! Ukoliko se drzite odnosa 1:1 necete NIKADA imati NIKAKVIH problema... necete znati sta je WARN , a pogotovo BAN .
Ukoliko se toga ne pridrzavate, bicete OPOMENUTI, ako budete ignorisali opomenu i nastavili biti samo "SKIDAC = LEECHER", a ne i "ONAJ KOJI DELI = SEEDER", bicete BLOKIRANI, te necete moci vise skidati filmove i muziku koji vam trebaju...
Da do toga nebi doslo, drzite se gore napisanog i sve ce biti u redu. Upamtite jos i ovo:
STO NAS VISE DELI JEDAN ISTI PODATAK, PRE CE BITI SKINUT I VECI BROJ NAS IMA PRILIKU DA DODJE DO NJEGA!!!
U sustini to i jeste osnovna ideja BitTorrent protokola. Preko centralnog servera povezati sto veci broj pojedinacnih kompjutera sa istim podatkom, kako bi sto vise osoba u sto kracem vremenu doslo do njega. Videcete i sami kako to izgleda kad se postavi neki od aktuelnih filmova, muzickih albuma, snimak vazne utakmice i slicno.
SmatramDa do toga nebi doslo, drzite se gore napisanog i sve ce biti u redu. Upamtite jos i ovo:
STO NAS VISE DELI JEDAN ISTI PODATAK, PRE CE BITI SKINUT I VECI BROJ NAS IMA PRILIKU DA DODJE DO NJEGA!!!
U sustini to i jeste osnovna ideja BitTorrent protokola. Preko centralnog servera povezati sto veci broj pojedinacnih kompjutera sa istim podatkom, kako bi sto vise osoba u sto kracem vremenu doslo do njega. Videcete i sami kako to izgleda kad se postavi neki od aktuelnih filmova, muzickih albuma, snimak vazne utakmice i slicno.
Smatram da bi ovo bilo dovoljno sa pocetak.
Evo jedan dobar turtorijal za optimiziranje uTorrent brzine!!!
http://www.youtube.com/watch?v=Mol2Yae_OQg
thanks warez

Van mreže guns n roses

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2170
  • Like: +105/-1
  • Pol: Muškarac

Odg: Brzina torrenta
« Odgovor #3 poslato: 21.08.2008. 19:02:51 »
evo mojih par iskustava o torrentima i brzini downloada,uglavnom idem na torrent to jer tu imam sortirane igrice za ps2,e sad najveći problem sviđa mi se igrica ali ima malo seedova i peerova,da ne zaboravim isprobao sam sve pa i utorrent ali mi traži prčkanje po ruteru ali to ne želim,bitlord koristim i po meni najbolji,kad pokrenem skidanje tj download jedva ide do 30 kb/s,a igrica ima 3gb,koliko vremena.ok,pustim da skida tako dva sata i onda nariktam upload bez ograničenja,nakon ta dva sata-šta se desilo, udvostručio se broj peerova -seedova,smanjim upload na 10kb/s i onda brzina downloada dostiže oko 150 kb/s.sada sam skinuo zadnju igricu silent hill-vreme oko 13 sati veličina 2.8gb-nije loše pogotovo pustim noći da to odrađuje-nemam ništa protiv rapidshare ali ko bi se budio noći ili dnevno 28 puta čekati itd.kad skinem igricu vratim upload bez ograničenja da što sam uzeo vratim i tako u krug.postoje vjerovatno i brži i bolji načini ali ja sad samo znam za ovaj i dok ne dođe bolji način držim se ovog
« Poslednja izmena: 21.08.2008. 19:08:38 miklav »

Van mreže mix

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 456
  • Like: +36/-2
    • sat-hr forum

Odg: Brzina torrenta
« Odgovor #4 poslato: 21.08.2008. 23:05:41 »
Evo da se ja pohvalim sa torrent brzinama. Naravno ovo nisam kod kuće uspio jer ne mogu dsl dobiti, pa sam na homeboxu. Vvidak zna kako mi je. Inače, ja sam uspio izvući oko 750-800 kb/s na torrentu filma Hitman. Inače DSL je bio t-comov sa 16Mbit u downloadu. Koristio sam utorrent, a postavke u routeru nisam dirao, mislim da su već otvoreni portovi bili, očito da jesu. Upload sam pokušao na minimalan od 1kb/s i nikako, ide mi do 50kb/s. Onda na 0 (neograničen) je bilo oko 500 u downloadu, a na varijacijama od 70 do 100 bilo je ovih oko 750.
Kathrein UFS910 HD (HDD 80GB)
SkyStar2

Van mreže ninz

  • Moderator
  • Iskusan
  • *****
  • Poruke: 402
  • Like: +29/-0

Odg: Brzina torrenta
« Odgovor #5 poslato: 26.08.2008. 14:08:48 »
moja iskustva sa torentima
imam HT adsl 13 mbit download 1 mbit upload
stvar je sljedeca ako skidam sa torrentleecha (privatni tracker) brzina skidanja kaj god da skidam je uvjek maximalna znaci 1.3 Mb/s za to vrijeme skidanja brzina uploda mi padne na 20 kbs (inace je upload 107 kbs), ali to je normalno buduci da se radi o adslu
E sad ako skidam sa public torrenta ako ima jedno 100 seedera i recimo 50 leechera zna se desiti da je brzina oko 1 Mb/s ako pak ima 100 seedera i 300 leechera nema sanse da mi download ide brze od 300 kbs, isto tako upload mi nesmije biti veci od 50 kbs jer inace download ide ocajno oko 100 kbs, na torrentleechu nema tih problema ali na public torentima ima
inace koristim utorrent 177 i netreba nikakove portove otvarati za ovaj program
instalirao sam jedan programcic za win xp koji poveca broj otvorenih TCP konekcija znaci win xp po defaultu ima otvoreno 10 TCP/IP konekcija ja sam njemu fino stavio 600 TCP/IP konekcija i mogu reci da je razlika drasticna po brzini skidanja na public torrentima inace ako stavim vise od 600 konekcija ruter se restartirava svakih 10 minuta sto naravno nije dobro :D al velim za 13 mbita download speed 600 konekcija je taman