Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

18.04.2024. 09:09:18
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: IP TV  (Pročitano 3973 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

IP TV
« poslato: 31.05.2008. 21:34:41 »
IP televiziji,odnosno digitalna zemaljska televizija,ali preko telefonskog kabela!!!
To u Hrvatskoj nude fiksni telekom operateri na celu sa HT-om,to je MAX tv,a u Srbiji bi trebalo to da krene od 01.07. (prijave za IP tv kod telekoma pocinju od 14.07.)ove godine.
To bi bilo prvi put da se takvo nesto nudi na podrucju Srbije,a privilegiju da takvo nesto na ovim prostorima isprobaju prvi imali bi pretplatnci koji kod Telekoma Srbije imaju ADSL internet.
Cena se jos uvek ne zna,ali najave su da ce da bude "konkurentna",ma sta god to znacilo,indikativno bi trebalo da bude da ADSL preko Telekoma kosta u rasponu cene od 1200 do 2800 din (od 15 Eur. do 25 eur.),zavisno od brzine.Ne zna se ni ponuda programa,ali je za ocekivati da ono sto se moze naci i kod kablovskih distributera bude i u ponudi Telekomovog IP-a.
Toliko o ovim "svezim" informacijama iz Srbije,nova tema je pokrenuta,pa ako neko ima nesto da doda o ovoj tematici neka samo pise!!!
Takodje se jos i "suska" da su mobilni operatori na podrucju srbije zainteresovani da svoje kapacitete (tornjeve) ponude zemaljskim operatorima digitalne televizije,ali za sada je interesovanje za takvo nesto jos malo,pa...     vreme ce da pokaze sta ce jos da bude od toga!

Izvor ovih informacija:emisija "Budjelar" Tv B92 emitovana 31.05.2008

Pozdrav svima!!!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: IP TV
« Odgovor #1 poslato: 31.05.2008. 22:19:33 »
Odlično, čudilio me je što to zašto nema u Srbiji, ali ipak uvijek sam za satelit, iptv je kao i internet-nestabilan no zavisi od provajdera koji pruža usluge, vjerujem u telekom srbija da će to srediti kako valja.

Van mreže mix

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 456
  • Like: +36/-2
    • sat-hr forum

Odg: IP TV
« Odgovor #2 poslato: 31.05.2008. 22:58:27 »
Imao sam više prilika to isprobati iz prve ruke. Iako ne mogu dobiti ADSL. Probao sam kod frendova. Ovo kod nas je više-manje katastrofa. Brzina šetanja po izbornicima je preeespora. Također i mijenjanje kanala. A tek kvaliteta slike na kanalima - da niti ne govorim. Sada uvode HD. Imati će Voom, HRT HD, Eurosport HD itd. Ali to će imati oni (ne)sretnici koji mogu primati brzinu od 10-13 Mbit/s. Da mi je vidjeti kako će to funkcionirat. A puno ljudi se žali na konstantno trzanje slike. Uvest će i HD videoteku. Ipak nas je T-HT iznenadio i kaže da neće biti nadoplaćivanja za HD kanale, nego da će biti u sastavu osnovnog paketa. Trebalo bi sve biti riješeno do EP-a u nogometu, a to je za tjedan dana. Baš me zanima kako će se to riješiti. A ja ostajem na satelitskoj, niti da imam mogućnost DSL-a ne bih to uzimao. Možda će u Srbiji biti bolja situacija. Ne znam. Tko dobije neka javi
Kathrein UFS910 HD (HDD 80GB)
SkyStar2

Van mreže Guja9

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 24
  • Like: +1/-0

iptv
« Odgovor #3 poslato: 06.09.2008. 11:43:03 »
o čem se tu radi

Van mreže mix

  • VIP
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 456
  • Like: +36/-2
    • sat-hr forum

Odg: iptv
« Odgovor #4 poslato: 06.09.2008. 21:14:30 »
iptv ti je televizija preko telefonske parice (žice), dakle oni koji imaju mogućnost uzimanja dsl-a također imaju i mogućnost uzimanja i ove usluge. Dobiješ jedan receiver (set top box) u kojega uštekaš kabel (LAN sa routera). Ako si iz hrvatske onda to daje T-com, ali i vodatel. Vodatel daje to u usluzi triple-play (internet, telefon, tv), ali ide preko optičkog kabela i nije dostupno u mnogo gradova.
Kathrein UFS910 HD (HDD 80GB)
SkyStar2

Van mreže milenko61

  • Globalni moderator
  • VIP extra clan
  • *
  • Poruke: 4105
  • Like: +149/-12
  • Pol: Muškarac

Odg: IP TV
« Odgovor #5 poslato: 01.10.2008. 17:01:01 »

Novi kanali u MAXtv
Stigli novi kanali u T-comov MAXtv

Tradicionalno, prvi dan u mjesecu obično donosi i najveći broj programskih promjena u većini digitalnih platformi diljem Europe, a početak ovog mjeseca za pojačanje programske ponude iskoristile su i najveće digitalne platforme u Hrvatskoj.

Nakon što su u digitalnu ponudu B.neta stigli dječji kanal Mini TV i dokumentarni kanal NatGeo Wild stižu i novosti o novim kanalima u IPTV platformi MAXtv



Korisnici MAXtv HD paketa zasigurno će biti obradovani sa informacijom da je HDTV ponuda pojačana sa još jednim novim kanalom u visokoj razlučivosti, a riječ je o izvrsnom i vrlo popularnom kanalu The History Channel HD koji se pridružio najgledanijim HD kanalima kao što su NatGeo HD, Eurosport HD i Voom HD. The History Channel HD kao što mu i samo ime govori emitira dokumentarne emisije o najvažnijim i najzanimljivijim događajima u ljudskoj povijesti i to u visokoj razlučivosti (HD). Veliki broj programskih sadržaja na ovom kanalu emitira se u izvornom (native) HD formatu, dok se ostatak posebnim tehnikama skalira na HD razlučivost (tzv. upscaling).History Channel HD pridružio se atraktivnim HD kanalima kao što su NatGeo HD, Eurosport HD i Voom HD

The History Channel HD je danas prisutan u sve većem broju zemalja u Europi; Velikoj Britaniji i Irskoj, Švedskoj, Danskoj, Finskoj, Norveškoj, Mađarskoj, a najavljen je i u Rumunjskoj.

Ostali kanali koji su stigli u MAXtv su dva lokalna tv kanala: Splitska TV i Dubrovačka TV, te glazbeni kanal iz Srbije DM Sat.

(SateliTV.net)