Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 07:17:45
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Što nam treba za gledanje satelitske TV?  (Pročitano 15671 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« poslato: 14.05.2008. 23:33:40 »
U posljednje vrijeme sve više ljudi uviđa kako je ovaj hobi vrlo zanimljiv, pa se odlučuju na kupnju recivera i opreme ne znajući točno što ima treba. Prodavači u dućanima trljaju dlanove i uvaljuju i što treba i što ne treba, pa sam ja odlučio kratko popisati što nam treba za gledanje neke standardne konfiguracije od 2 satelita.

1. Satelitska antena ( parabola,tanjur,pjat i drugi nazivi )
2. Nosač satelitske antene
3. Držač LNB-a
4. LNB komada 2
5. F konektor komada 6
6. Diseqc 2/1 ili Switch 2/1
7. Reciver
8. koaxialni kabl potrebne dužine


« Poslednja izmena: 14.05.2008. 23:39:03 vvidak11 »

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #1 poslato: 14.05.2008. 23:40:19 »
I naravno reciver i switch
« Poslednja izmena: 14.05.2008. 23:42:12 vvidak11 »

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #2 poslato: 15.05.2008. 01:33:25 »
da dopunim vvidaka.

ako želite da pratite baš svaki satelit i da ne budete ograničeni fisknim sistemom sa dva ili više lnb-ova onda naravno kupite motor, u tom slučaju vam treba 1 lnb, a ne treba diseqc,



preferiram ovu vrstu satelitskog sistema, jer za nekih 50 eura mogućnosti su neograničene.

Van mreže milenko61

  • Globalni moderator
  • VIP extra clan
  • *
  • Poruke: 4105
  • Like: +149/-12
  • Pol: Muškarac

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #3 poslato: 15.10.2008. 22:48:38 »
Nešto novije što se pojavljuje u prodaji.

Triple LNB Bracket






Quand LNB YOKE adapter bracked




« Poslednja izmena: 16.10.2008. 00:06:03 mmaslane »

Van mreže dexa46

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 2
  • Like: +0/-0

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #4 poslato: 01.01.2010. 18:51:45 »
Imam komplet Total TV Srbija, a istovremeno sam dobio za unuke u drugoj sobi istog stana  resiver DM 500-S sa antenom postavljenom na prijem Digi Srbija, Hrvatska i sl. Laik sam u tom poslu. Želeo bih da preko sviča povežem sa LNB Total TV koji je instaliran za prijem Astre i W2, da isti povežem (udružim) sa postojećim kablom digija na DM 500-S, kako bi unuke mogle gledati kanale i sa ova dva satelita. Kako da to uradim molim najprostijhe uputstvo (eventualno šemu). Napominjem imam  i dva DiSEqC Switch 2*1 (2.0). Hvala svima na pomoci. Srećna i berićetna nova 2010. godina.

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #5 poslato: 01.01.2010. 19:16:56 »
Diseqc će ti trebati, samo jedan...najlakši način vjerovatno da moraš izbaciti lnb sa totaltv antene i kupiti LNB twin monoblok koga ćeš VRLO TEŠKO naći u našim radnjama satelitske opreme, jedino možda narudžba. Tada ćeš iz tog LNB-a jedan kabal prema totalu, drugi prema diseqc za sobu. Na tom istom diseqc će biti i kabal od lnb-a sa koga gledaš 1w tj. digi... Na kraju dolazimo do zaključka da je možda jednostavnije staviti nosač sa 4 satelita ili motor koji je možda i najisplativiji (40tak €).

Van mreže dexa46

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 2
  • Like: +0/-0

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #6 poslato: 02.01.2010. 18:48:51 »
 :ziveli:Hvala, mislim da ću se opredeliti zamotor. Čim bude toplije vreme. Hvala. Ovaj sajt će me konačno u 64 godini naučiti nešto o satelitskoj televiziju, o kojoj, odista nisam ništa znao.Pozdrav.

Van mreže marre

  • Moderator
  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 283
  • Like: +26/-4
  • Pol: Muškarac
  • Burning ring of fire...

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #7 poslato: 03.01.2010. 08:22:15 »
Ja bih samo da napomenem da motor i nije baš najsrećnije rešenje kada su u igri dva prijemnika,odnosno dva televizora jer što gleda jedan (koji satelit) to onda mora gledati i drugi jer je prema tom sateliti antena okrenuta,nema npr. da jedan gleda nešto sa TotalTv-a a drugi bi da gleda nešto sa Astere ili nekog drugog satelita.

Ja imam motor i lepo me služi,ali imam samo jedan tv pa mi to i odgovara,razmišljao sam da i deci u sobu ubacim tv i kupim nekui rec,ali tada moram ceo sistem da rekonfigurišem,odnosno da izbacujem motor i idem na multifeed,što će verovatno i biti jednoga dana,a upravo zbog toga da gleda ko šta želi (koji satelit ko želi)

Tako da bi moj predlog bio jedna antena i kao što Vlada kaže Diseq,a to najlakše učiniti tako da se uzme ta antena od Dreama (što ti je došla sa njim u kompletu) onda na nju staviš recimo 4 LNB-a svaki sa po 2 (dva) izlaza,a to možeš naći u svakoj pordavnici,naravno to se sve montira na onu "šipku" odnosno onaj duži nosač LNB-ova,i uzmeš 2 (dva) Diseq-a 4/1 jedan spojiš na Dream,a drugi na Totalov rec. i to ti je to. otprilike cena svega toga što bi trebao da dokupiš bi ti bila oko ~70 € (svaki LNB ~10€,onda nosač za njih ~5€ i 2 Diseq-a,svaki po 10-ak €). Rešenje je naravno skuplje nego motor (najjeftiniji ~45€ pa na više),ali ako uradiš ovako onda imaš jedan solidan sistem na kome možeš gledati što god želiš (Astru 19.2°e,Eutelsat 16.0°e,Hot Bird 13.0°e i Thor/Intelsat 0.8°-1.0°w) i to na kojom god televizoru želiš.Dobra vest je i da bi ti trebala samo jedna antena,pa drugu možeš da skoloniš  da ti ne smeta (onu od total-a) ili kao smeš da je prodaš nekome za 10-ak € i malo sa tim smanjiš cenu tvog novog sistema za 4 satelita za 2 televizora.

   Pozdrav :)!
Metabox 2 original,antena 90cm,LNB 0.1db.+ motor

Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #8 poslato: 22.09.2010. 00:35:36 »
Molim za odgovor, da li je moguće gledati satelitski program iz dreambox-a 500S na monitoru (preko kompa)? Ukoliko jeste, na koji način?
Hvala unapred.
Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže Bobo

  • Globalni moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 593
  • Like: +14/-0
  • Pol: Muškarac

Why drink and drive when you can smoke and fly?

Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #10 poslato: 22.09.2010. 01:09:52 »
Bobo, hvala puno na odgovoru i novo pitanje: kako se povezuje dreambox sa pc-om? da li preko kabla ili nekim drugim načinom? Hvala unapred.
Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #11 poslato: 22.09.2010. 01:31:18 »
čak šta više ne treba ti nijedan program osim VLC multimedija plejera, najbolje radi na pli jade image-u (ne sjecka).
što se tiče povezivanja dreamboxa, nakačiš ga na router i povezan je sa svim uređajima koji su na tom routeru.

Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #12 poslato: 22.09.2010. 02:31:05 »
Hvala najlepše na odgovoru... i ujedno, forum je super u svakom pogledu, od dobijanja brzih odgovora a zatim, dizajn je super, lako i brzo surfovanje po forumu, teme sa pregršt tutorijala...stvarno nemam reči da opišem svoje oduševljenje ovim forumom za ovo kratko vreme od par sati kako sam postao član. Od srca, želim vam sve naj.., naj... i čast mi je biti član. Puno hvala.
Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže nenad 71

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 4
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #13 poslato: 06.06.2012. 17:46:55 »
pozz za forumase VLADIX foruma trenutna oprema kojom raspolazem trenutno je SS2,starim motorom lijevo - desno :) , lnb chess 0.2 db model 1001 . Nabavio sam nov satelitski tanjir s 97 trx , lnb koji trenutno imam po vama da li moram promjeniti jer DIGITALIS ima veliki izbor kvalitetnijih lnb kao naprijer amiko l101,102 ili mozda neki drugi molim vase preporuke takodje mi se svidio motor amiko 3800 , a od resivera mislim kupiti AMIKO - ALIENA 8900 ....

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Što nam treba za gledanje satelitske TV?
« Odgovor #14 poslato: 07.06.2012. 04:24:51 »
Što se tiče satelitskog tanjira (antene) ako zadovoljava potrebe ne vidim razlog da kupuješ novi.
Takođe i lnb-ovi su manje-više ista priča ... Za motor ne znam reći jer nisam odavno gledao ponude, ali ako izdvojiš 100tinjak KM ne možeš pogriješiti.