Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

16.04.2024. 05:50:21
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: EMU za EDISION Argus Vip 3  (Pročitano 6528 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tmurgel1

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 10
  • Like: +0/-0

EMU za EDISION Argus Vip 3
« poslato: 10.10.2015. 14:28:06 »
Zna li netko, gdje se može skinuti zaista dobar EMU za pomenuti risiver da u sebi ima ključeve za sve sisteme, koji još šljakaju preko EMU? Svi, koje sam pronašao na netu, po meni imaju neku grešku. Ne otvaraju nijedan BISS kanal, dok ključeve ne uneseš ručno. Ako upucam MCaskey.bin, prorade BISS kanali, prestanu raditi Švicarci na HB-u. Probao sam sto puta sve varijante, ali uvijek ista prića. Zahvalan ze neku dobru sugestiju.

Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #1 poslato: 12.10.2015. 02:12:10 »
Kako ti sada SRG Swiss radi? Preko MCasKey-a ili je FIXED u software-u? Nerazumem kakvu BISS ključevi imaju vezu sa Viaccess ključevima u mcaskey-u. Ako BISS ključevi rade preko mcaskey-a, verovatno ti ključevi za Viaccess nisu dobro upisani. To možeš takodje editovati i proveriti ključeve za SRG Swiss i ako je potrebno ISPRAVITI (korigovati) i vratiti nazad!
Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže tmurgel1

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 10
  • Like: +0/-0

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #2 poslato: 12.10.2015. 07:32:29 »
Ako prenesem MCaskey.bin u risiver u njemu uopšte nema ključeva za Švicarce. Pa ih tako ne mogu ni editovati. Ne mogu editovati  ili dodati ni neke druge ključeve   ( samo mogu normalno dodavati BISS ključeve ) jer u donjem redu nema mjesta za zadnje četiri znamenke (?????). Takvo nešto dosada nisam vidio!!!?

Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #3 poslato: 13.10.2015. 01:04:18 »
Ako prenesem MCaskey.bin u risiver u njemu uopšte nema ključeva za Švicarce. Pa ih tako ne mogu ni editovati. Ne mogu editovati  ili dodati ni neke druge ključeve   ( samo mogu normalno dodavati BISS ključeve ) jer u donjem redu nema mjesta za zadnje četiri znamenke (?????). Takvo nešto dosada nisam vidio!!!?
Kakav je to mcaskey.bin sa samo jednom (BISS) enkripcijom??? Koliko ti je star risiver Edison?
Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže tmurgel1

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 10
  • Like: +0/-0

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #4 poslato: 13.10.2015. 07:14:45 »
Ako prenesem MCaskey.bin u risiver u njemu uopšte nema ključeva za Švicarce. Pa ih tako ne mogu ni editovati. Ne mogu editovati  ili dodati ni neke druge ključeve   ( samo mogu normalno dodavati BISS ključeve ) jer u donjem redu nema mjesta za zadnje četiri znamenke (?????). Takvo nešto dosada nisam vidio!!!?
Kakav je to mcaskey.bin sa samo jednom (BISS) enkripcijom??? Koliko ti je star risiver Edison?

Ovo pitanje ne razumijem, ako me ubiješ!!! Risiver je u trečoj godini. Inače sam njime jako zadovoljan.

Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #5 poslato: 14.10.2015. 01:14:52 »
kad edituješ mcaskey.bin (sa nekim adekvatnim editorom) vidiš da ima više vrsta enkripcija (seca tj. mediaguard, viaccess, nagra, cryptoworks, biss, itd - kao na slici) i ne samo biss kao u tvom slučaju.
uz pomoć editora izabereš enkripciju u kojoj hoćeš da promeniš ili obrišeš ključeve tako što selektuješ red sa ključem koji trebaš korigovati, pritisneš edit key i menjaš sve što je potrebno i posle toga snimiš i sada taj novi "izmenjen" mcaskey.bin vratiš u risiver i to je to!!! ja ubacujem mcaskey.bin preko USB-a u risiver a na PC-iu uradiš sve izmene.

Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže tmurgel1

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 10
  • Like: +0/-0

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #6 poslato: 14.10.2015. 07:46:14 »
kad edituješ mcaskey.bin (sa nekim adekvatnim editorom) vidiš da ima više vrsta enkripcija (seca tj. mediaguard, viaccess, nagra, cryptoworks, biss, itd - kao na slici) i ne samo biss kao u tvom slučaju.
uz pomoć editora izabereš enkripciju u kojoj hoćeš da promeniš ili obrišeš ključeve tako što selektuješ red sa ključem koji trebaš korigovati, pritisneš edit key i menjaš sve što je potrebno i posle toga snimiš i sada taj novi "izmenjen" mcaskey.bin vratiš u risiver i to je to!!! ja ubacujem mcaskey.bin preko USB-a u risiver a na PC-iu uradiš sve izmene.





Nismo se razumjeli, imaju svi sistemi. Sa editorom nikada nisam radio nego sam mcaskey.bin skinuo sa neta. Kada taj isti prenesem u risiver, počnu raditi BISS kanali, koji dotada nisu radili, kada sam prenio samo EMU. Ali u tom istom momentu više na popisu za VIA nema ključeva za Švicarce i oni prestanu raditi. Ključevi se u mom risiveru mogu editovati ili dodavati pomoću daljinca. Dodavanje "normalno" ide za BISS ključeve, kod drugih sistema, kod kojih se ključevi dodaju u dva reda, u donjem redu fali mjesta za 4 ključa.Ovako:

XX XX XX XX XX XX XX XX

XX XX XX XX XX XX

Postoji li šansa da mi na PP pošalješ MCaskey.bin koji sadrži sve trenutno aktuelne ključeve za sve sisteme, koji još šljakaju? Hvala puno.

Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #7 poslato: 14.10.2015. 19:45:25 »
kad edituješ mcaskey.bin (sa nekim adekvatnim editorom) vidiš da ima više vrsta enkripcija (seca tj. mediaguard, viaccess, nagra, cryptoworks, biss, itd - kao na slici) i ne samo biss kao u tvom slučaju.
uz pomoć editora izabereš enkripciju u kojoj hoćeš da promeniš ili obrišeš ključeve tako što selektuješ red sa ključem koji trebaš korigovati, pritisneš edit key i menjaš sve što je potrebno i posle toga snimiš i sada taj novi "izmenjen" mcaskey.bin vratiš u risiver i to je to!!! ja ubacujem mcaskey.bin preko USB-a u risiver a na PC-iu uradiš sve izmene.


Nismo se razumjeli, imaju svi sistemi. Sa editorom nikada nisam radio nego sam mcaskey.bin skinuo sa neta. Kada taj isti prenesem u risiver, počnu raditi BISS kanali, koji dotada nisu radili, kada sam prenio samo EMU. Ali u tom istom momentu više na popisu za VIA nema ključeva za Švicarce i oni prestanu raditi. Ključevi se u mom risiveru mogu editovati ili dodavati pomoću daljinca. Dodavanje "normalno" ide za BISS ključeve, kod drugih sistema, kod kojih se ključevi dodaju u dva reda, u donjem redu fali mjesta za 4 ključa.Ovako:

XX XX XX XX XX XX XX XX

XX XX XX XX XX XX

Postoji li šansa da mi na PP pošalješ MCaskey.bin koji sadrži sve trenutno aktuelne ključeve za sve sisteme, koji još šljakaju? Hvala puno.

ako ti je već "ručno" lakše da ubacuješ ključeve sa daljinskim, onda idi ovako:
kad popuniš prvi red sa 16 hex brojeva - prvo pritisneš "OK" i zatim ponovo nadješ taj ključ i videćeš drugi red sa 16 "0", sada selektuješ tih šesnaest "0" i ideš na "edit" i upišeš preostale ključeve (drugi red) i opet "OK" i sada imaš kompletan ključ od 16 byte-a.
A zar nema neki editor za tvoj firmware i da to uradiš na PC-iu i zatim ubaciš sve ispravne i korigovane ključeve u risiver?
Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže tmurgel1

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 10
  • Like: +0/-0

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #8 poslato: 14.10.2015. 20:11:53 »
kad edituješ mcaskey.bin (sa nekim adekvatnim editorom) vidiš da ima više vrsta enkripcija (seca tj. mediaguard, viaccess, nagra, cryptoworks, biss, itd - kao na slici) i ne samo biss kao u tvom slučaju.
uz pomoć editora izabereš enkripciju u kojoj hoćeš da promeniš ili obrišeš ključeve tako što selektuješ red sa ključem koji trebaš korigovati, pritisneš edit key i menjaš sve što je potrebno i posle toga snimiš i sada taj novi "izmenjen" mcaskey.bin vratiš u risiver i to je to!!! ja ubacujem mcaskey.bin preko USB-a u risiver a na PC-iu uradiš sve izmene.


Nismo se razumjeli, imaju svi sistemi. Sa editorom nikada nisam radio nego sam mcaskey.bin skinuo sa neta. Kada taj isti prenesem u risiver, počnu raditi BISS kanali, koji dotada nisu radili, kada sam prenio samo EMU. Ali u tom istom momentu više na popisu za VIA nema ključeva za Švicarce i oni prestanu raditi. Ključevi se u mom risiveru mogu editovati ili dodavati pomoću daljinca. Dodavanje "normalno" ide za BISS ključeve, kod drugih sistema, kod kojih se ključevi dodaju u dva reda, u donjem redu fali mjesta za 4 ključa.Ovako:

XX XX XX XX XX XX XX XX

XX XX XX XX XX XX

Postoji li šansa da mi na PP pošalješ MCaskey.bin koji sadrži sve trenutno aktuelne ključeve za sve sisteme, koji još šljakaju? Hvala puno.

ako ti je već "ručno" lakše da ubacuješ ključeve sa daljinskim, onda idi ovako:
kad popuniš prvi red sa 16 hex brojeva - prvo pritisneš "OK" i zatim ponovo nadješ taj ključ i videćeš drugi red sa 16 "0", sada selektuješ tih šesnaest "0" i ideš na "edit" i upišeš preostale ključeve (drugi red) i opet "OK" i sada imaš kompletan ključ od 16 byte-a.
A zar nema neki editor za tvoj firmware i da to uradiš na PC-iu i zatim ubaciš sve ispravne i korigovane ključeve u risiver?


Hvala. Probaću, kako si napisao. Za editor ne znam odnosno nisam ni tražio jer nisam znao da se to tako može raditi. Kad sam imao Samsunga i CT-a uvijek sam emu te softcam prenosio pomoću USB-a ili editovao daljincem. Do nedavna nisam ni znao da neke stvari još uvijek idu pomoću emu-a jer me to skoro nije ni zanimalo.


EDIT: Nije uspijelo, čak se za mene dogodilo nešto sasvim neočekivano. Kada sam povrdio prvi red unešenih ključeva, risiver se automatski resetirao i k tomu još vratio neku drugu verziju emu-a. Zaista ništa više ne kontam!!!?
« Poslednja izmena: 14.10.2015. 20:40:26 tmurgel1 »

Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #9 poslato: 15.10.2015. 16:39:24 »
... da nisi ubacio "neadekvatni" software za tvoj risiver? tu mnogo toga ne "štima" ...  :o
Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže tmurgel1

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 10
  • Like: +0/-0

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #10 poslato: 15.10.2015. 18:36:05 »
... da nisi ubacio "neadekvatni" software za tvoj risiver? tu mnogo toga ne "štima" ...  :o


Kad sam jednom pokušao ubaciti jedan takav, nije ništa prošlo. Dobio sam poruku da to nije za moj prijemnik. Sve skidam i ubacujem samo za EDISION Argus VIP 3.

Van mreže shishmish

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 680
  • Like: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Nemam curu! Ne da mi žena!! ;)

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #11 poslato: 15.10.2015. 21:03:56 »
... da nisi ubacio "neadekvatni" software za tvoj risiver? tu mnogo toga ne "štima" ...  :o


Kad sam jednom pokušao ubaciti jedan takav, nije ništa prošlo. Dobio sam poruku da to nije za moj prijemnik. Sve skidam i ubacujem samo za EDISION Argus VIP 3.
jedino da nadješ nekog ko ima isti risiver kao i ti i pokušaš rešiti problem!  :dontknow:
Amiko HD8260+ , antena ofset 110, štap.motor SuperJack i pozicioner, lnb 0.2db, tbs6902 sat.kart

Van mreže tmurgel1

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 10
  • Like: +0/-0

Odg: EMU za EDISION Argus Vip 3
« Odgovor #12 poslato: 15.10.2015. 21:40:47 »
... da nisi ubacio "neadekvatni" software za tvoj risiver? tu mnogo toga ne "štima" ...  :o


Kad sam jednom pokušao ubaciti jedan takav, nije ništa prošlo. Dobio sam poruku da to nije za moj prijemnik. Sve skidam i ubacujem samo za EDISION Argus VIP 3.
jedino da nadješ nekog ko ima isti risiver kao i ti i pokušaš rešiti problem!  :dontknow:


Vidi, ima na jednom forumu 5 moderatora u sekciji za moj risiver, ali nisam dobio na moja pitanja niti jedan jedini odgovor. Zaista nije bitno i ništa ne ovisi o tim emu-ima i MCaskey-bin. Jednostavno me zaintrigiralo jer me zanima, dali radi i kako radi. Uz to zapažam da emu-i i ostala pomagala baš za EDISION ne izlaze baš često. Zašto je tome tako, ne bi se usudio nagadjati ni u snovima. Izgleda da samo trebam biti strpjliv i čekati na bolja vremena!? Tebi hvala, što si se zaista potrudio.

Van mreže marko3

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 2
  • Like: +0/-0

Edision optimus
« Odgovor #13 poslato: 24.02.2016. 11:14:04 »
Zdravo,imam resiver Edision optimus os3 + već 6 mjeseci radi odlično samo me malo brine njegova temperatura,kada ga po noći potpuno ugasim (izključim iz struje) i ujutro upalim on mi odma pokaže oko 50c i kasnije dođe do 78c i negrije se više iako radi ceo dan temperatura je ista možda stepen gor ili dol odvisno od kanala,zanima me jeli to normalno ili on ne pokazuje tačnu temperaturu u njemu je - Broadcom 1300 MHz Mips processor(BCM 7356),hvala