Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 06:28:35
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: motor problem!  (Pročitano 3365 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

motor problem!
« poslato: 25.01.2012. 14:50:58 »
ljudi imam problem sa motorom,prvo mi se poceo gubiti signal,a potom motor nece da okrece u lijevu stranu,vec samo udesno...

sta bi bio problem,pomagajte,nemam sad nist ni jednog kanala angry4.gif

Van mreže johni3108

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: motor problem!
« Odgovor #1 poslato: 25.01.2012. 21:28:05 »
ne znam o kojem motoru je rijec,ali pogledaj dali imas dva dugmeta na motoru lijevo i desno ako ima onda ih stisni zajedo i sacekaj par sekundi da ti se lampice zatrepcu to znaci da si motor restartovo,i onda pokusaj pomijerati motor..valjda sam ti pomogao..SRETNO

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: motor problem!
« Odgovor #2 poslato: 26.01.2012. 16:31:31 »
naravno pokusavao sam i to,ali nista i to ne jednom,stisnem oba zajednu prema unutra zatrepcu,odradim to ali nista nikakvog efkta...

motor neide  lijevo! pa skinuo komplet antenu sa motorom rastavio ga,ma to je izgleda neki shit od motora,rastavim ga spojim i opet ide samo desno,pokusam srafcigerom da ga pomjeram lijevo nebi li proradio malo nekad povuce ali nista drkao po njemu i sad ne ide ni desno ni lijevo...

odem kod nekih tzv servisera da vidim, kazu da se opravit al 50maraka 25eura,to mi se ne isplati, jer kazu moraju dio nabavljati,sta cu neka mi napravi pa opet rikne ni garancije nit ista,opet sam najebao,otisao da pogledam u radnji nove,nasao dva nova optibox motora,jedan 90maraka sa plasticnim zubcanikom kao kod mene a drugi 120km isto optibox al mu je sve od aluminijuma, tome kazu nema smrti,da je jako dobar i dobijes 2 godine garancije,al jebote ja u dzepu imam 10 maraka,nemam ni za jednog tako da sam sad osuden na par jebenih zemaljskih kanala BangHead.gif

Van mreže lupo77

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 41
  • Like: +1/-0

Odg: motor problem!
« Odgovor #3 poslato: 27.01.2012. 10:32:28 »
Pomeni naj bolja solucija ti je uzeti multi sat 4 lnb astra,eutelsat,hot bird i thor ako te ne interesuju drugi sateliti,netrebas cekati da motor okrene niti imas zezanja sa motorom,cjena je oko 35KM komplet kit.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: motor problem!
« Odgovor #4 poslato: 27.01.2012. 17:29:15 »
Citat
Pomeni naj bolja solucija ti je uzeti multi sat 4 lnb astra,eutelsat,hot bird i thor ako te ne interesuju drugi sateliti,netrebas cekati da motor okrene niti imas zezanja sa motorom,cjena je oko 35KM komplet kit.

a sve zavisi gdje negje je 50km negdje 30km al otom potom,malo mi je to satelita,jer trenba bi heellas, turksat,pa gdje amos,nilsat...
nije ni to losa alternativa kome trebaju ti sateliti,jer jebiga ja sam hvatao,1w,4w,12.5w,5e,9e,10e,13e,16e,19.2,e,23.5e,28,2e35.5e,39e,42e,7w itd... jer nemam cs,pa mi sve dobro dode...
pa ti sad zamisli da si osuden na 2-3 satelita,il sad kao ja upste ne hvatas nista na nebu,jer sad gledam zemaljske i vucem se po netu kao sinoc milan-lazio,prenosi rai3,a ja se ganjam po netu sa streamovima!

al kad nemam kinte,jebai ga,imam za cigara i po koje pivo...