VLADIX SAT forum

Satelitski recieveri => Dreambox => Problemi i pomoć => Temu započeo: ado81 02.05.2010. 13:18:43

Naslov: pomoc oko ip adrese na dreamu
Poruka od: ado81 02.05.2010. 13:18:43
pozdrav svima
jucer sam nesto zabrljao na svom dream boxu i sad trebam pomoc malo strucniji ljudi
da skratim slucajno sam stisnuo ja ili ko vec factory reset i sve mi je otislo tako da sam ja probao da ubacim drugi image i mislim da je ok ali kad sam probao da ubacim listu onda mi nikako da se povezu dream i pc ip je sav zbrkan pa ako neko ima volje o zivaca da mi pomogne    hvala

dream 500s
image mislim 4 2
i cs

 :respect:
Naslov: Odg: pomoc oko ip adrese na dreamu
Poruka od: scoobydoo 02.05.2010. 13:24:53
Za početak, u mrežnim postavkama isključi DHCP server i stavi fixnu IP adresu od dreama.
Poslije toga, na TC-u, i ostalim programima za konektiranje ( u ovom slučaju, program za editiranje liste kanala je dreamedit-ja radim sa njim) moraš upisati isti taj ip u konekcijui save-ati.
To bi ti bilo to.Najbitnije da u dreamu isključiš DHCP i postaviš statičku IP adresu.
Naslov: Odg: pomoc oko ip adrese na dreamu
Poruka od: ado81 02.05.2010. 13:41:55
neide drug sta velis da ubacim neki drugi image
Naslov: Odg: pomoc oko ip adrese na dreamu
Poruka od: scoobydoo 02.05.2010. 14:09:14
Ma mora da ide.
Jesi pročitao tutorial?
Naslov: Odg: pomoc oko ip adrese na dreamu
Poruka od: ado81 02.05.2010. 14:17:35
drug ubacio sam plijade to sam tu skinuo pa da probam ali je dosta drukciji od geminija pa se nemogu snaci gdje stojii ip pa da sad probam ubaciti listu
Naslov: Odg: pomoc oko ip adrese na dreamu
Poruka od: scoobydoo 02.05.2010. 16:33:21
Ako ne postaviš ip adresu istu kao i na dreameditu, možeš ubacivat milijun image-a, al listu kanala nećeš moći.
Prvo i osnovno je da moraš povezat dreambox sa Total comanderom tj, postaviti statičku ip adresu u boxu i naravno, isključenim DHCP-om u postavkama konekcije.
nakon toga, podesiti Total comander kao i dreamedit tj napraviti konekciju gdje ćeš upisati IP od dream-a, luzername i password.
Bez toga, nema napredka.....
Sve je objašnjeno u tutorialu pa te molim da ga pročitaš.
Tutorial imaš ovdje
http://download.vladix.net/download.html?task=viewcategory&catid=8
Naslov: Odg: pomoc oko ip adrese na dreamu
Poruka od: VLADIX 02.05.2010. 16:37:29
kao što reče skubi, bitno je da imaš konekciju između kompjutera i dreamboxa .. znači ukucaš u browseru u polje adress http://192.168.xxx.xxx i kad dobiješ dreambox stranicu znači da ti je to ip
isto tako možeš saznati ip  ako odeš u MENU > SETUP > NETWORK SETUP  ... možeš ti i uključiti dhcp, al onda moraš vidjeti ip i moraš shvatiti da neće uvijek biti isti (neki ruteri imaju opciju da dhcp server stalno dodjeljuje istu adresu i možda je to dobra solucija).
prije svega TUTORIJAL !