Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

18.04.2024. 03:38:31
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...  (Pročitano 2730 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« poslato: 27.10.2011. 22:00:14 »
Prestadoh se bavit sat televizijom ( iskreno postalo mi malo dosadno ), pa me uhvatio novi belaj, a to su Android telefoni. Trenutno imam, ili u svojoj bližoj okolini imam pristupa slijedećim uređajima: HTC Sensation ( imam trenutno ), LG Optimus 3D ( ima žena ), HTC Desire ( imao ), LG Optimus 2X ( Imao ), HTC Desire HD, HTC Desire S, HTC Wildfire S, SE Xperia ARC, SE Xperia X10, Nexus S. Pa ako se neko dvoumi ili nedaj Bože troumi oko nekih od ovih uređaja rado ću podijelit svoja saznanja.

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #1 poslato: 28.10.2011. 00:43:24 »
i ja sam odustao od satelitske tv.
imam htc desire, i stvarno ga ne mislim mijenjati, jer sam ga u novembru platio blizu 400 €, uopšte nije mala suma, iako ga je već vrijeme malo pregazilo, ali ima odličnu podršku pa sa root-ovanjem daje mnogo više mogućnosti.

Evo jedna interesantna aplikacija za android: Faceniff  (ko voli nelegalne poslove :) )

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #2 poslato: 28.10.2011. 07:20:52 »
Bogme moram priznati da sam i ja odustao od satelita odkako sam dobio iphone 4 uređaj. Malo sam off topic sa postom jer on ne koristi android os i eto samo sam htio  da se nadovežem na vladixov post.
Z

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #3 poslato: 18.12.2011. 19:46:03 »
koliko vidim nestalo je postova,nije ni bitno otisao sam na market registrirao se,koliko vidim ima dosta aplikacija,nisam nista skidao niti sam povezivao tel sa usb-om,jer jos uvijek sam u potrazi za najpovoljnijom micro sd karticom,medutim sta me interesuje sto se tice upucavanja stvari na tel,dali bi bilo pozeljno imati antivirus i dali je neko imao npr... problema da mu sa marketa upadne zarazen fajl i sta se tad desava,kako to kod ovih android telefona ide?

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #4 poslato: 18.12.2011. 20:05:16 »
Svaka aplikacija na Android marketu je strogo provjerena tako da nema šanse preuzeti virus sa marketa.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #5 poslato: 19.12.2011. 09:37:02 »
desava mi se,da kad povezem tel sa usb-om,i otvorim market,registiram se ali mi ne prepozna uredaj odnosno tel pa nemogu nista ubaciti u njega...

predpostavljam da treba neke postavke u telefonu podesiti ili?

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #6 poslato: 19.12.2011. 18:24:34 »
Nemoraš se posebno registrirat ako imaš google account. Dakle logiraš se kao za gmail. Da bi u android telefon unio gmail account moraš ga resetirat na tvorničke postavke, ako si već prije unosio neki account. Kad se jednom povežeš s marketom aplikacije možeš instalirati i s kompa, odeš s kompom na market pregledavaš i instal ono što ti paše, naravno android neka bude povezan preko wifi na tvoj ruter.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #7 poslato: 19.12.2011. 19:45:19 »
vidis ja sam napravio gmail account preko telefona,i bio sam na marketu malo prelistao sta ima interesantno,dok sam sutradan otisao preko kompa na market stranicu ukucao gmail account i mislio da to ide sam tako, povezem tel preko usb na comp odem na market puknem install i to je to,znaci treba wifi,a u mene adsl...kuci...

kad ga povezem na comp,prikaze mi g disk na kojemu nema nista,mislim ne moze ga otvorit da sta ubacim u njega,predpostavljam da je to mjesto za micro sd karticu?
jel moguce sta bez micro sd staviti u njega...

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #8 poslato: 19.12.2011. 21:16:20 »
Prvo mi moraš reći koji telefon imaš :)

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #9 poslato: 20.12.2011. 08:11:51 »
to je ovaj tel http://www.gsmarena.com/huawei_u8180_ideos_x1-4204.php
kupio sam ga jer mi cijena odgovara i sasvim sam zadovoljan sa njim ;D

http://www.youtube.com/watch?v=vZ2M7v09Lfc
« Poslednja izmena: 22.12.2011. 11:36:59 prodigy »

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #10 poslato: 21.12.2011. 06:45:10 »
Taj nisam imao u rukama, ali na gsm areni kaže da koristi micro sd kartice do 32 gb, dakle može kartica. Većina androida, kad ih spojiš kablom ti daju izbor što hoćeš raditi s njima, samo punjenje, sinkronizacija, teethering ili disk drive. Da bi vidio svoj telefon, kad ga spojiš treba izabrati disk drive ili mass storage ( zavisi kako se na kojem zove ) u tom trenutku kartica postaje neaktivna u telefonu ali ju vidiš na kompu kao removable disc.
Ako ti je ruter koji imaš kod kuće wlan možeš se spoji na njega bežično s telefonom jerbo tvoj telefon to podržava ( wifi=wlan ).

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #11 poslato: 21.12.2011. 22:37:25 »
ja svoj kada ukljucim u komp pojavi mi se ovako neki pise mobile partner,pa u tom folderu documents drivers autorun i ikona mobile partner...

a kada otvorim my computer unutra imam mobil partner(F:) i Removable disk(G:)

kada otvorim mobil partner iconu otvori mi se : ( documents,drivers i ikona mobile partner)

kada otvorim Removable disc (G:) please insert disc into drive G:


a pokusao sam veceras dok sam bio na picu posto je caffe imao wifi,na marketu da skinem bilo sto i eto odabrao sam tom cat neko sranj.. downlodovalo mi ali nece da pokrene pise: "sd card has to be mounted for this operation"

izgleda da dok ne kupim micro sd necu nista moci staviti na njega,jer ne mogu sa kompa sebi ni mp3 pjesmu ubacit da mi ne zvone ova serijska sranja...

a ruter mi je ADSL 2/2+ Paradigm Modem+Router,mislim da nije wlan,jel je ovo od telekom operatera modem...
« Poslednja izmena: 21.12.2011. 22:40:54 prodigy »

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: Ako nekom treba pomoć u odabiru Androida...
« Odgovor #12 poslato: 02.01.2012. 09:20:41 »
rijesena i ova stvar kupnjom micro sd kartice sad sve ide u njega,jedini je problem ostao adsl ruter jer preko usb-a ne mogu sa telefonom na net...

to sam rijesio sto skidaj fajlove u APK formatu,potom prebacim na sd i kasnije instaliram sa tel ;)