Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

16.04.2024. 20:45:03
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: pocetnicko pitanje  (Pročitano 4721 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bezkintos

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 4
  • Like: +0/-0

pocetnicko pitanje
« poslato: 22.07.2011. 04:15:34 »
Pozdrav svima. nemam neki posebni reciver (quadro dr-8055 fta), ali danas sam nabavio nul modem kabel, pa se malo igram s njim. totalna sam truba sto se tice otkljucavanja programa, evo vec se satima igram s tim, ali vise ne mogu, oci mi se sklapaju... zivim u zgradi i tanjur je okrenut na Astru 19E. Moze li se tu ista otkljucati? To je sve sto me zanima za pocetak da ne gubim vrijeme uzalud... Inace, uspio sam ga pristekat i uvalit neki software, ukljucit emulaciju, ali koji god .key file pokusam ubaciti, nece prihvatiti niti jedan - javlja "invalid key". skuzio sam da mogu preko daljinskog takodjer unijeti. probao sam i to, al to su bili neki stari, vjerojatno vise niti ne vrijede...

Odgovorite mi molim vas samo na ovo moje osnovno pitanje - moze li se ista na astri 19e otkljucat?

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: pocetnicko pitanje
« Odgovor #1 poslato: 22.07.2011. 08:46:12 »
moze, orf i austria sat
ovdje mozes pogledati o cemu se radi...http://vladix.net/forum/index.php/topic,9060.0.html

Van mreže bezkintos

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 4
  • Like: +0/-0

Odg: pocetnicko pitanje
« Odgovor #2 poslato: 24.07.2011. 03:21:26 »
moze, orf i austria sat
ovdje mozes pogledati o cemu se radi...http://vladix.net/forum/index.php/topic,9060.0.html

Prodigy, hvala ti na informaciji! Puno bi mi pomogao kad bi mi objasnio još jednu stvar...
Ne razumijem te kodove sa linka, tj. po formatu (broju znakova) ne odgovaraju onome što mogu unijeti u receiver bilo pomoću keymakera bilo direktnim ukucavanjem preko daljinskog...

Evo što ja mogu unijeti:

  • CAS type (Irdeto, Seca, ViAccess...)
  • TP name
  • Provider ID (ovisno o CAS type, ovdje mogu unijeti jedan par znakova, do max 3 para znakova odvojenih razmakom)
  • Key ID (1 par znakova)
  • Key Data (8 pari znakova odvojenih razmakom)

Evo slike KeyMakera da bude jasnije:



Niti jedan od kodova sa linka koji si mi dao nema onoliko znakova koliko moj receiver trazi da se ukuca. Možeš li mi, molim te, ako znaš, objasniti po ovim stavkama iz KeyMakera, što moram ukucati...
« Poslednja izmena: 24.07.2011. 03:34:51 bezkintos »

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: pocetnicko pitanje
« Odgovor #3 poslato: 25.07.2011. 09:14:34 »
oa bas se i ne kontam u taj quadro,ali koliko vidim provider ti nije dobar on je za austria sat 0D0510 key id ukucavas ovisno koji je kljuc aktivan ako je 00 ukucavas 00 ako je 01 ukucavas 01...
a pod key data ubacujes koji je trenutno aktivan kljuc  to je 00: 00 00 00 00 00 00 00 00 C2 E0 17 77 E6 9B 85 0D sa tim sto prvih 16 brojeva ide u prvi red a drugi 16 dodajes u drugi red za key data...

Van mreže bezkintos

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 4
  • Like: +0/-0

Odg: pocetnicko pitanje
« Odgovor #4 poslato: 26.07.2011. 00:19:48 »
Prodigy, hvala ti, puno si mi pomogao. Uspio sam otključat:

Austria 9 TV
ATV
ORF1
ORF2

i to sa ključem kojeg si stavio još prije pola godine (W 0D0504 00 A9D732F5E738E48A91C8638B12746661). Ne bi nikad skužio da ga moram rastaviti na dva dijela da mi nisi rekao! Prvih 16 znakova sam unio kao key 00, a drugih 16 kao key 01 (ne znam dali se to tako kaže, al čisto napominjem, ako još naleti netko tko ima quadro, a ne zna ko ni ja šta treba...). Pod provider sam oba puta unio 0D0504. Još bih napomenuo onima koji imaju ovakav Quadro da ovo moraju unijeti pod CAS type CryptoWorks kojeg nema u ovom KeyMakeru kojeg sam ja koristio i zato se ne može ključ generirati pomoću njega i prebaciti u receiver, nego je potrebno ukucati daljinskim (napominjem da o ovome prije par dana nisam ništa znao, tako da ne znam... možda postoji neki drugi KeyMaker kojim se to može napraviti). Uglavnom, kad se uđe u izbornik za ukucavanje ključeva, potrebno je na daljinskom pritiskati strelicu lijevo ili desno dok se ne pojavi CryptoWorks (naknadno sam skužio da onaj W na početku ključa ukazuje upravo na to, isto kao što S ukazuje na Seca, V na ViAccess, N na Nagra, P na Biss, I na Irdeto).

Ovaj zadnji ključ kojeg si zadnjeg ostavio na linku kojeg si mi dao, sa nulama na prvih 16 mjesta mi nije otključao Kabel eins classics i sat.1 comedy. Još isprobavam razne kombinacije s njim. Na početku tog ključa nema nikakvog slova pa ne znam dal je to isto CryptoWorks ili nešto drugo, al nije važno, ionako ne znam njemački  ;D ... šteta što se ne daju otključat neki zanimljiviji programi (na engleskom)...

U svakom slučaju, Prodigy, još jednom veliko HVALA!

Van mreže vidakovicd

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 867
  • Like: +14/-4

Odg: pocetnicko pitanje
« Odgovor #5 poslato: 26.07.2011. 08:33:59 »
Austriasat paket je isto u CryptoWorks zastiti ne vjerujem da ces njega uspjet odkljucat jer za vecinu risivera je trebalo prepravit emulator i upisat 0D0510,pa tek onda aktivni kljuc,,,ev ti KeyMaker sa kojim imas CryptoWorks u tabeli,,,, :icon_thumright:
« Poslednja izmena: 26.07.2011. 08:40:16 vidakovicd »

Van mreže bezkintos

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 4
  • Like: +0/-0

Odg: pocetnicko pitanje
« Odgovor #6 poslato: 26.07.2011. 12:55:13 »
ev ti KeyMaker sa kojim imas CryptoWorks u tabeli,,,, :icon_thumright:
E super! Hvala ti!