Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

11.06.2026. 20:18:05
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Apple bi mogao najaviti Light Peak  (Pročitano 2104 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže panter666

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2025
  • Like: +36/-0
  • Pol: Muškarac

Apple bi mogao najaviti Light Peak
« poslato: 21.02.2011. 21:23:01 »


Nedavno je objavljeno kako bi bakrena verzija Light Peaka mogla biti spremna za produkciju, a moguće je da je prvi upotrijebi upravo Apple.

Internetom kruže glasine kako bi Apple uskoro mogao najaviti novu komunikacijsku tehnologiju. Apple je poznat po rušenju konzervativnih barijera kada je u pitanju uvođenje modernih tehnologija, a nova moguća najava mogla bi se odnositi na posljednju riječ Intela kada je u pitanju komunikacija - Light Peak, najavljen za prvu polovicu 2011. godine.
 
Iako je Light Peak prvotno zamišljen za upotrebu s optičkim vlaknima, konvencionalnija bakrena verzija bit će prva verzija i mogla bi biti ono što će Apple upotrijebiti u svojim novim proizvodima, vjerojatno pod nekim svojim imenom, kako navode neimenovani pouzdani izvori. U prilog ovakvoj ideji ide i to što je na developerskoj konferenciji 2009. godine Intel predstavio Light Peak upravo na Appleovom Mac računalu s OSX-om.
 
Light Peak Intel gura kao jedinstvenu komunikacijsku tehnologiju koja bi trebala zamijeniti sve dosadašnje konektore i komunikacijske kanale od onih za monitore, preko skenera, printera i vanjskih diskova. Intel i Apple bi za početak mogli krenuti s užim područjem i specifičnijim protokolima. Osim Applea, očekuje se da će i Sony biti rani korisnik Light Peaka, tehnologije koja dvosmjernom propusnošću od 10 gigabita po sekundi znatno nadjačava i novi USB 3.0, neovisno koristi li optiku ili bakar.