Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 06:20:53
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: problem on,pomozite  (Pročitano 18850 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki25

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 63
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: problem on,pomozite
« Odgovor #60 poslato: 30.11.2009. 15:31:49 »
id-487 880 351pass4284

Van mreže zoki25

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 63
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: problem on,pomozite
« Odgovor #61 poslato: 01.12.2009. 10:33:48 »
moze pitanje ,koji mi preporucujes reciver da kupim nytro 5000 ili5000+??koji bi mogao otvoriti premiere i d+ kanale??

Van mreže dundo

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 1
  • Like: +0/-0

Odg: problem on,pomozite
« Odgovor #62 poslato: 22.12.2009. 19:04:00 »
Ja imam isto problem s metabox 3 klonom, stalno svijetli On na displeju, napravio jtag(cc oko15 cm).S jkeys mi javi DCU peek i ne mogu nikako pristupiti kad pokrenem flash ni erase, niti flash. Probao to da uradim i sa jkeys up-om i ništa. Čip je 29LV160 BTTC.Može pomoć, slijedim upute i ništa. Da nije crko čip?

Van mreže zoki25

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 63
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Odg: problem on,pomozite
« Odgovor #63 poslato: 24.12.2009. 14:35:04 »
otresi ga od cestu kao sto sam i ja napravio :respect:

Van mreže Gox the king of music

  • VIP
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 507
  • Like: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Pucaj pa kud puklo

Odg: problem on,pomozite
« Odgovor #64 poslato: 06.01.2010. 02:10:18 »
pozz sad ću ja kao iz topa ispalit,a jesi prova sa dreamsoftom reanimatorom..provaj preko svoga loadera ubacit ovaj soft,pa posli svoj koji koristiš ;)dreamsoft pa metadream,tako san ja riješia problem ON,ako ne pravac kanta,jer zajebavat se sa jtagom,prije češ uzet neki novi reciver,jeftiniji i bolji od metakutije
« Poslednja izmena: 06.01.2010. 02:26:18 mali pjero »

Van mreže satmount

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 2
  • Like: +0/-0

Odg: problem on,pomozite
« Odgovor #65 poslato: 31.03.2010. 14:38:38 »
Pozdrav svima. Juce sam nasao ovaj vas forum i bas mi se svdja jer mislim da ima puno dobrih objasnjenja kakodobiti pozitivne rezultate od neposlusnih resivera.
Vec treci dan imam kod mene jedan Gording GR-5300 resiver. Mislim da je klon Metabox II resivera. Pokusao sam mu ubaciti novi soft ali nazalost izgubio sve znakove na displeju ti i konekciju preko RS 232 porta. Preko Wall programcica, nakon reseta na displeju resivera se pojavio ON. Pravio sam proceduru preko Walla i Jkeysa po uputima na vas forum. Posle desetine pokusaja, resiver je primio do kraja ubacivanje softa Metabox II Flash 29LV160 BTTC. Nakon toga sam preko RS 232 porta ubaciovao odgoavarajuci softver, bez iskljucivanje resivera. Brojcanik je brojilo do kraja, al na displeju resivera ne pojavi se nista osim ON. Posle drugog pokusaja, sa iskljucivanjem pa ukljicivanjem resivera, brojcanik je pokazivao da soft ide normalno, no od novog ukljucivanja resivera, na displeju nema vise cak ni ON. Sta sad? Da li su u pitanju ona dva kondenzatora, mada po vidjenju nisu nabureni, ili je kvar do onog tranzistora o kome je bilo reci malo ranije? Molim za pomoc, jer musterija ceka ispravnog resivera a ja ga mucim ne danas ne sutra, jer se pokvarilo u moje ruke. Ajde budite ljubazni da ovo popravim. Inace ja se vec 20 godina bavim sa montiranjem satelitskih sistema, al me ovaj resiver stvarno zajebava.
 Unapred vam se zahvaljujem.
 Budite pozdravlejni od SATMOUNT-a!

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: problem on,pomozite
« Odgovor #66 poslato: 31.03.2010. 16:46:45 »
odavno nisam radio sa metaboxom, ali da sam na tvom mjestu pokušao bih sa JTAG-om.

Van mreže satmount

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 2
  • Like: +0/-0

Odg: problem on,pomozite
« Odgovor #67 poslato: 31.03.2010. 20:55:56 »
@VLADIX, hvala ti za predlog. Ako bolje citas moj post i ako si ikad radio sa Metabox resiverima, onda ti mora biti sasvim jasno da ova oba programcica (WALL i Jkeys), rade jedino preko JTAG kabla, dakle to je to. Ali, nazalost, od trenutka kada se na Wall pretisne ERASE Flash, na displeju resivera se pojavi ON i tako stoji sve do kraj JTAG proecedure. Ali, posle toga, kada treba loaderom, preko RS 232 kabla, ubaciti odgovarajuci softver, posle iskljucenja-ukljucenja resivera, znak ON na displeju se gubi a brojcanik na loaderu (mislim da to pokzuje vrednost u Bajt), vrsi svoj posao sve do kraja. To znaci da sada resiver vrsi konekciju sa kompjuterom preko RS 232 porta, sto od trenutka blokade to nije bilo moguce. Nazalost, i posle ubacivanje softvera preko loadera,  na displeju nema nista, te se opet gubi konekcija sa kompjuterom. Malo komplikovano a?

Ajde ljudi pomozite. Znam da je to moguce, jer sam se ovime bavio dosta, no mislim da je problem hardverski, dakle ili ona dva kondenzatora ili onaj tranzistor. Ako je neko ima slican problem, nek mi javi. Bicu mu zauvek zahvalan.

Pozdrav od SATMOUNT-a!

Van mreže cronicus

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 103
  • Like: +12/-0

Odg: problem on,pomozite
« Odgovor #68 poslato: 31.03.2010. 21:26:21 »
prvo sa wallom ubaci samo boot i ne gasi ga nikako,pa pokreni jkeys i ubaci FULL DUMP...ako je dump ispravan reciver bi se triba jednostavno upalit pa onda ubacuj sw do mile volje,ali wall ne gasi i pronađi ispravan full dump

što se tiče elektrolitskih kondenzatora,nemoraju izričito bit napuvani da bi bili pokvareni,jednostavno se isuše i najsigurniji način je da ih ispitaš ili sa nekim kapacitet metrom ili sa esr metrom...vrlo lako moguće da i oni rade problem,pa bi bilo poželjno da ih obavezno ispitaš i promineš

jtag ti nikad nemora proč iz prve,ponekad triba N puta ponovit proces,al ako imaš ispravne fajlove i kabel je uredan pnda mora proć dump ako nije spržen flash
..da mi uzmu sve su smjeli.....