Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

16.04.2024. 05:59:49
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: REPREZENTACIJA BIH  (Pročitano 58489 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #15 poslato: 20.07.2009. 11:24:58 »
Ibišević poput Beckhama



Nakon odličnih igara prošle sezone u dresu Hoffenheima, kada je svojim potezima izluđivao protivničke golmane, Vedad Ibišević sada je ponovo bio u centru pažnje.
Odavno svi znamo da je Vedad bio glavni akter u snimanju spota tv kuće sky sports za narednu sezonu bundes lige, upravo poput Beckhama, Ronalda, Kake... Vedad je glavnu ulogu u sportu odradio na profesionalan način.

Pogledajte i kako sve to izgleda:
http://www.youtube.com/watch?v=6CqMEpumehY&eurl=http%3A%2F%2Fsportin.ba%2Ftekst.aspx%3Fid%3D18961&feature=player_embedded

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #16 poslato: 21.07.2009. 10:17:39 »
Misimoviću 90 minuta u porazu od Werdera



Pred oko 18.000 gledatelja na Wolksvagen Areni njemački prvak Wolfsburg poražen je od Werdera rezultatom 2:1.
Ovo je vukovima prvi poraz u pripremnom periodu. U sastavu Armina Veha naravno nije bilo ozlijeđenog Džeke ali je zato zamjenski kapetan Zvjezdan Misimović bio jedan od rijetkih igrača koji je na terenu proveo svih 90. minuta.

Naš internacionalac je imao izvrsnu priliku u 26. minuti kada se lijepom fintom oslobodio Arona Hunta i šutirao prema vratima Wiesea.

Mertesacker je donio vodstvo Werderu, izjednačio je Grafite, a pobjedu 2:1 gostima iz Bremena donio je Fritz. Werder, točnije Torsten Frings, propustio je realizirati penal u posljednjim minutama susreta nakon što je isključen Baier.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #17 poslato: 22.07.2009. 14:45:46 »
BH. trojac u momčadi iz snova



Van der Vaart je u svoju momčad iz snova uvrstio Edina Džeku i Sejada Salihovića, a Efenberg Vedada Ibiševića
Njemački dnevnik Bild organizirao je za svoje čitatelje igru Super Menager. Za osam eura zainteresirani mogu prijaviti svoju nogometnu momčad. Pobjednik će zaraditi 100.000 eura...

Budžet za kreiranje momčadi od 18 nogometaša (dva vratara, 16 igrača) iznosi 100 milijuna eura, te unutar njega prijavljeni moraju sastaviti momčad sukladno ponuđenim vrijednostima pojedinih nogometaša.

Da bi promovirali svoju nagradnu igru, urednici su u nju uključili poznate nogometaše. Tako je svoj izbor dosad ponudio Stefan Effenberg, a u broju od srijede to je učinio i bivši nogometaš HSV-a, danas Realov Rafael van der Vaart. On je u svoju momčad osim Edina Džeke uvrstio čak trojicu igrača iz Hamburga: golmana Franka Rosta, braniča Jorisa Mathijsena i hrvatskog Mladena Petrića. Mjesto u ofenzivnom dijelu veznog reda zauzeo mu je veznjak Hoffenheima Sejad Salihović.

Napad Effenbergove momčadi pak, uz Wolfsburgova Brazilca Grafitea, lani najboljeg strijelca Bundeslige, predvodi Hoffenheimov bosansko-hercegovački napadač Vedad Ibišević.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #18 poslato: 28.07.2009. 11:07:11 »
Ćiro: Sve isto + Begović


Selektor nogometne reprezentacije BiH Miroslav Ćiro Blažević naredne sedmice objaviće spisak kandidata za prijateljski susret protiv Irana, koji će se 12. avgusta odigrati na Koševu.
Ćiro se, kako je sam priznao, nije previše dvoumio oko spiska kandidata, ali je zato zabrinut zbog nekoliko stvari.

Najprije zbog činjenice da u timu neće biti povrijeđenog Džemala Berberovića, te da ponovo ne može računati na Kenana Hasagića. Ipak, Ćiro će Hasagiću uputiti poziv, najviše zbog kontuiniteta, a poziv će otići i na adresu Eintrachta iz Frankfurta, tačnije Zlatana Bajramovića, koji ne trenira zbog povrede.

Zvaću sve iste igrače i još onog golmana Asmira Begovića. Berberović je bio na operaciji i to znam, a Hasagiću sam već poslao poziv. Brine me Bajramović i to jako, ali poslaću mu poziv. Volim ga vidjeti tu, pa makar ne igrao, tvrdi Blažević, koji će na spisak uvrstiti 20-ak igrača.

Naravno, nakon dužeg vremena na okupljanju će se pojaviti i napadač Hoffenheima Vedad Ibišević, koji se u potpunosti oporavio od povrede, a Ćiro najavljuje da će napraviti i neke promjene u sastavu, u odnosu na protekle utakmice protiv novinara i Omana.

Također, selektor Blažević je izrazio zabrinutost što u timu Sturma nema Samira Muratovića, koji se posvađao sa trenerom, te povredom Elvira Rahimića, koji nije igrao posljednju utakmicu za CSKA.

Nije dobro što Muratović ne igra za Sturm. Uostalom, šta ima veze što se posvađao sa trenerom. J... ja takvog čovjeka koji ne stavlja najboljeg igrača, jer je ovaj rekao šta misli. - kaže Ćiro u razgovoru za Oslobođenje.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #19 poslato: 29.07.2009. 12:02:27 »
Begović: Braniću za BiH



Golman Portsmoutha Asmir Begović u telefonskom razgovoru za Oslobođenje priznao je kako i dalje želi braniti za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a objasnio...
...razloge zbog kojih je dao izjavu kako će i dalje biti reprezentativac Kanade.

Ja sam odlučio da ću braniti za BiH. Ne znam da li ću se moći odazvati selektoru Blaževiću za utakmicu u avgustu, s obzirom na to da imam nekih privatnih obaveza, ali neću promijeniti svoju odluku o nastupu za BiH, kaže Begović, koji je već potpisao izjavu u FIFA da se odriče kanadskog državljanstva, kako bi stekao pravo nastupa za bh. selekciju.

Potpisao sam taj document I sada trebam potpisati još neke papire, objašnjava Begović, čija je izjava za kanadski radio kako on i dalje želi ostati u selekciji Kanade, podigla mnogo prašine u BiH.

Malo mi je bilo nezgodno reći preko radija da neću više braniti za Kanadu a da prije toga nisam razgovarao sa trenerom i čelnicima Federacije. Htio sam da od mene lično čuju da sam odlučio braniti za BiH, a ne preko radio talasa i zbog toga sam dao takvu izjavu. Iskreno, nisam mislio da će to izaći na veliko, ali moja odluka je definitivna – braniću za BiH.

Begović je na kraju ponovio da vjerovatno neće biti na raspolaganju selektoru Blaževiću za meč protiv Irana, ali da će se potruditi da barem dođe na upoznavanje.

Pokušaću da dođem nakratko na okupljanje, ali nisam siguran u to. Što se tiče kvalifikacija, u to sam siguran da dolazim, ukoliko dobijem poziv, kazao je Asmir Begović, golman Portsmoutha, a u skorije vrijeme i nogometne reprezentacije BiH.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #20 poslato: 02.08.2009. 22:59:30 »
Ibišević asistirao u pobjedi Hoffenheima


Hoffenheim i Werder rutinski su odradili posao u prvom kolu njemačkog nogometnog Kupa, a hrvatskih igrača pritom nije bilo na terenu...
Hoffenheim je s 2-0 u gostima svladao regionalnog ligaša Oberneuland, a Josip Šimunić zbog suspenzije iz prošle sezone nije igrao za svoj novi klub.

Hoffenheim je poveo pogotkom Obasija u 47. minuti na asistenciju Vedada Ibiševića. Konačnih 2-0 postavio je Maicosuel šest minuta kasnije.

Werder je bio još uvjerljiviji na gostovanju kod Union Berlina. Klub iz Bremena je slavio s 5-0, a svoju priliku nije dočekao bivši hrvatski reprezentativac Jurica Vranješ. Dva su puta suparničku mrežu pogodili Sanogo i njegova zamjena Moreno, dok je jednom strijelac bio Naldo.

DFB Pokal, 1. kolo (nedjelja):

Concordia Hamburg – Koblenz 0-4
Oberneuland – Hoffenheim 0-2
Union Berlin – Werder 0-5
Speldorf – Oberhausen 0-3

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #21 poslato: 03.08.2009. 22:37:29 »
Basler: Misimović poput trnoružice


Mario Basler, trener ambicioznoga njemačkog četvrtoligaša Eintrachta iz Triera, nastavlja sa serijom kolumni u Bildu kojima najavljuje novu sezonu bundesligaškog nogometa.
Nakon što je u prošle sedmice iskritikovao Josipa Šimunića i ovaj se put Basler dotakao balkanskih igrača, u svojojoj kolumni nekadašnji njemački reprezenativac je pisao o Felixu Magathu a usput je dao jedno zanimljivo mišljenje o našem Zvjezdanu Misimoviću.

Felix Magath osvojit će naslov sa Schalkeom, ali 2012. godine. Ove će godine biti peti, Ako su izdržali 51 godinu bez naslova prvaka, izdržat će i 54!, tvrdi Basler.

Prvak Bundeslige u sljedećoj sezoni neće biti niti branitelj naslova Wolfsburg.

Volfsburžani su ugodno iznenadili produživši ugovore s dvojicom najboljih nogometaša - napadačima Džekom i Grafiteom. No, siguran sam da će obojica otići najkasnije sljedećeg ljeta, i da to neće učiniti kao prvaci.

Jednako važan za momčad Wolfsburga, ako ne i važniji, njihov je kreator igre Zvjezdan Misimović. Moram priznati, nikada mu nisam vjerovao. Meni je uvijek izgledao kao da je sposoban eventualno nositi torbe sa sportskom opremom. Onda ga je Magath probudio iz sna kao što je kraljević probudio trnoružicu, slikovito se izrazio Basler.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #22 poslato: 04.08.2009. 11:10:16 »
Selektor Irana objavio spisak


Selektor Iranske reprezentacije objavio je spisak igrača na koje računa 12. avgusta u utakmici protiv naše reprezentacije na Grbavici.
Iran se nije uspio plasirati na svjetsko prvenstvo 2010. u Južnoafričkoj Republici, što je rezultralo odlaskom trojice igrača iz iranskog nacionalog tima a to su Mehdi Mahdavikia, Ali Karimi i Vahid Hashemian

Spisak igrača za meč sa našom selekcijom izgleda ovako:

Golmani: Seyed Mehdi Rahmati, Vahid Taleblou, Misagh Memarzadeh, Rahman Ahmadi

Odbrana: Khosrow Heydari, Ali Reza Mohammad, Hadi Aghili, Mohammad Nosrati, Hossein Kaebi, Farshid Talebi, Seyed Jalal Hosseini

Veznjaci: Javad Nekounam, Masoud Shojaei, Ferydoon Zandi, Ehsan Hajisafi, Andranik Teymourian, Farzad Ashoubi, Mehrzad Madanchi, Hossein Kazemi, Pejman Nouri, Iman Mobali, Mojtaba Jabbari

Napadači: Arash Borhani, Mohammad Reza Khalatbari, Mojtaba Zarei

Nakon utakmice protiv naše reprezentacije, državni tim Irana će odigrati još dvije utakmice, najprije protiv Bahreina a nedugo zatim i protiv Uzbekistana

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #23 poslato: 05.08.2009. 10:24:02 »
Misimović produžio ugovor sa Wolfsburgom



Naš reprezentativac, Zvjezdan Misimović odlučio je produžiti ugovor sa ekipom Wolfsburga do 2013. godine.

Iako su mnogi špekulisali da će Wolfsburg nakon osvajanja salatare izgubiti okosnicu tima, desilo se obratno, nakon Grafitea i Džeke na produženje ugovora odlučio se i Zvjezdan Misimović.


Tercet, Misimović-Džeko-Grafite najzaslužiji je što je titula došla u vučiji grad, kreator igre Wolfsburga, Zvjezdan Misimović svojim loptama je hranio suigrače u napadu, u prošloj sezoni je upisao čak 20 asistencija čime je izjednačio rekord Andreasa Herzoga iz 1994. godine koji je također imao 20 tačnih dodavanja, osim toga je mrežu protivnika tresao 7 puta, te se moglo i očekivati da čelnici vučije ekipe produže ugovor sa našim reprezentativcem.

Misimović je jedan od najboljih razigravača i asistenata u Bundesligi. Vrlo sam sretan što smo produžili ugovor s njime i tako ga vezali uz klub na još duže vrijeme – poručio je trener Wolfsburga Armin Veh.

Imamo vrlo dobru momčad koja će sigurno još više napredovati. Wolfsburg mi je prirastao srcu, volio bih pomoći da se taj klub u budućnosti izdigne na još veću razinu – dodao je Misimović.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #24 poslato: 06.08.2009. 12:27:49 »
Novi povratak Zlatana Bajramovića


Naš reprezentativac, Zlatan Bajramović nakon posljednje povrede, uskoro bi se trebao vratiti na teren.
Ćirin Pele, još jednu povredu je ostavio iza sebe.
Prije dvije godine od kako su počeli problemi sa nožnim palcem, Bajramović se nije mnogo naigrao, predprošle 12 a prošle tek 6 utakmica, povratak u reprezentaciju bio je u Genku protiv Belgije kada je Zlatan u stilu velikih majstora pogodio mrežu belgijskog golmana i tako najavio povratak na velika vrata.

Zlatan se osjeća dobro. Odradio je dva treninga pod punim opterećenjem i nije osjećao bolove u stopalu - izjavio je trener frankfurtske momčadi Michael Skibbe.

Bajramović neće konkurisati za nastup u prvom kolu protiv Werdera ali bi gotovo sigurno trebao biti u momčadi protiv Nurnberga u drugom kolu koju Frankfurth igra na domaćem terenu.

Nadamo se da će sezona koja je pred našim reprezentativcem biti uspješna i da će se sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine plasirati na svjetsko prvenstvo.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #25 poslato: 08.08.2009. 18:16:43 »
Begović na posudbi u Škotskoj?


Novopečeni reprezentativac Bosne i Hercegovine i član engleskog Portsmoutha, Asmir Begović, kako stvari stoje, ponovo bi mogao otići na posudbu.
Dolaskom finskog veterana Niemoga u Portsmouth, otvorena su vrata našem golmanu Asmiru Begoviću za odlazak na posudbu.

Čelnici engleskog kluba misle da će Begović, odlaskom na posudbu, steći određeno iskustvo i kvalitet.

Kako saznajemo, Begović ima dvije odlične ponude, za koje se špekuliše da dolaze iz Škotske.

Time bi Mornari peti put poslali bh. golmana na posudbu, nakon što su ga slali u La Louviere, Macclesfield, Bournemouth i Yeovil.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #26 poslato: 09.08.2009. 21:17:17 »
Sanel Jahić nadomak Wigana

Kako saznajemo, Jahić je najbliži prelasku u engleski Wigan a ovu informaciju nam je potvrdio upravo naš reprezentativac.

Klub me želi prodati da bi zaradio na meni. Čelnici Wigana su me gledali u pripremnim utakmicama protiv Livorna i Siene te su bili zadovoljni.
Razgovarali smo o mogućem transferu, za sada nije ništa konkretno dogovoreno ali bi ubrzo moglo doći do realizacije tog transfera.

Da je tako, pokazuje i činjenica da sam želio promjeniti stan, tj. kupiti novi a onda mi je sportski direktor kluba rekao da sačekam jer je vrlo moguće da uskoro napustim Aris i pređem upravo u Wigan. Šta će od svega biti vidjet ćemo, ako ne pređem u Wigan klub će mi ponuditi novi ugovor a ja ću odlučiti da li da ga produžim ili ne, rekao je Jahić...

Već sutra u Sarajevu

Sada mislim na reprezentaciju Bosne i Hercegovine, sutra dolazim u Sarajevo. Radujem se svakom okupljanju i nadam se da ćemo u srijedu pobjediti Iran što bi bila dobra uvertira za nastavak kvalifikacija koje nas očekuju, kazao je Jahić.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Re: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #27 poslato: 11.08.2009. 09:38:17 »
Spahić: Iran je dobra provjera

Kapiten naše reprezentacije Emir Spahić upisao se u strijelce u svom debitantskom nastupu za novi klub – francuski Montpellier .


Zadovoljan sam kako je sve proteklo. Montpellier je mali, ali dobro organiziran klub. Nema mnogo pritiska, jer klub ne gaji previsoke ambicije. Bitno je ostati u ligi. U subotu je bilo dobro, naročito ako znamo da smo igrali sa fudbalerom manje. Stadion je bio pun, a od nas se očekivala dobra predstava i bilo bi stvarno ružno da smo izgubili, kaže Spahić za Dnevni avaz.

Ja sam, zapravo, i jedino pojačanje ekipe. Od mene se ovakvi nastupi i očekuju. Nadam se da će biti još bolje kada se malo adaptiram, jer je još sve svježe. Nova zemlja, novi ljudi, nova klima... nisam navikao na sve to. Trebat će malo vremena da se potpuno adaptiram, ali mislim da nisam pogriješio u izboru - govori Spahić.

Na reprezentativno okupljanje došao je ranije, a stigao je da pogleda i utakmicu Željezničar - Široki Brijeg. Dovezao ga je privatni avion predsjednika Montpelliera, koji ga čeka na aerodromu.

Mislim da će Iran biti dobra provjera. Treba ga shvatiti maksimalno ozbiljno, jer nam slijede dvije najvažnije utakmice. Očekujem da budemo na visokom nivou i da pobjedom sačuvamo atmosferu u ekipi - rekao je Spahić za Dnevni avaz.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Re: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #28 poslato: 11.08.2009. 09:40:31 »
Ćiro: Neće biti naknadnih poziva

Okupljanjem reprezentativaca u hotelu Hercegovina na Ilidži danas su počele pripreme reprezentacije Bosne i Hercegovine za prijateljski meč s Iranom 12. augusta na Stadionu Asim Ferhatović Hase.
Pored Misimovića, Muslimovića i Rahimića, koji su ranije otkazali dolazak, Blažević u susretu s Iranom neće moći da računa ni na golmana Asmira Begovića (porodične obaveze), Samira Muratovića (bolest) i Admira Vladavića (povreda).

No, i pored toga Blažević ne namjerava upućivati naknadne pozive.

Nisam siguran, ali mislim da neću više nikoga zvati. Ima nas dovoljno da se suprotstavimo azijskom divu, rekao je Blažević za Fenu.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Re: REPREZENTACIJA BIH
« Odgovor #29 poslato: 11.08.2009. 09:42:21 »
Ibišević: Sretan sam što sam ponovo s ekipom

Nakon gotovo deset mjeseci Vedad Ibišević će ponovno zaigrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Popularni Vedo se potpuno oporavio od ozljede i na raspolaganju je izborniku Blaževiću za predstojeću utakmicu sa Iranom.

Presretan sam što sam ponovo sa ekipom. Ozljeda je stvar prošlosti, koljeno ne boli i nemam više nikakvih problema, kaže Ibišević.

Što se tiče utakmice s Iranom, Ibišević naravno očekuje pobjedu…

Vjerujem da će utakmica biti jako dobro, te da ćemo na kraju mi pobijediti, dodao je Ibišević.