Informacione tehnologije > Mobilna tehnologija

Mobilne vijesti

<< < (3/9) > >>

Gox the king of music:

Nove Motorole: MOTOROKR EM30 i EM325


Motorola je jučer objavila proširenje ROKR obitelji s dva nova člana, dva nova muzički orijentirana uređaja, koja mobilnim ljubiteljima glazbe nude široku lepezu stilova po atraktivnim cijenama. ROKR obitelj sada je bogatija za EM30, „candybar“ mobitel koji koristi sada već poznatu ModeShift tehnologiju i EM325, . klizni telefon s opcijama preporuke omiljenih radio stanica.

ROKR EM30: 50% razgovor, 50% glazba, 100% ti
Jedan tren ROKR EM30 je mobitel, a drugi tren se transformira u tvoj omiljeni glazbeni svirač. EM30 koristi inovativnu ModeShift tehnologiju za osvjetljavanje tipki – crvene tipke osvijetljene su u muzičkom modu, a briljantno plava tipkovnica pojavljuje se u telefonskom modu – što za korisnike znači kako iz razgovora u pisanje poruke, u slušanje glazbe prelaze pritiskom na jednu tipku. Zahvaljujući šarolikom osvjetljenju koje korisniku jasno daje do znanja u kojem se modu nalazi, EM30 povezuje zvukove najveće važnosti: obitelj, prijatelji i omiljeni izvođači.

Osim osnovnih funkcija za razgovor i pisanje poruka, ROKR EM30 prepun je i ostalih opcija namijenjenih ljubiteljima glazbe, uključujući audio visoke kakvoće i mogućnost „skidanja“ MP3 datoteka doslovno u nekoliko sekundi. Korisnici će biti upoznati s imenom izvođača i imenom pjesme koju slušaju na FM radio prijamniku zahvaljujući RDS-u (Radio Data System). Standardni 3.5 milimetarski utor dozvoljava korisnicima da koriste slušalice po njihovom izboru. Kompatibilnost s Windows Media Player 11, pak, otvara mogućnost „skidanja“ muzike s preko 200 online trgovina.

ROKR EM325: Što ste tražili, to ste dobili
ROKR EM325 nudi autentični doživljaj glazbenog svirača, uključujući izravan pristup pohranjenim muzičkim datotekama, kao i ugrađenom FM prijamniku u uglađenom, kvalitetnom mobitelu. Budući da EM325 ima namjensku glazbenu tipku, korisnici lako mogu pristupiti pohranjenoj glazbi kao i poznatim play, pause, forward i rewind komandama za upravljanje pjesmama.

Osim toga, korisnici mogu prijateljima slanjem SMS poruke preporučiti omiljenu radio stanicu pomoću FMShare opcije, dok im SONGID tehnologija pomaže u potrazi za nazivom izvođača i imenom pjesme. Nakon toga je mogu „skinuti“ i slušati na svom telefonu.

I dok se dizajnom EM325 razlikuje od EM30, čime se korisnicima želi ponuditi lepeza različitih stilova, svaki ima niz opcija za što ugodnije mobilno glazbeno iskustvo. Neke od njih su:

- Podrška za različite digitalne glazbene formate, uključujući MP3, a sve kako bi što lakše sinkronizirali omiljenu glazbu s uređajem
- FM radio prijamnik s RDS-om koji pruža informacije o nazivu izvođača i imenu pjesme kako bi prošili svoje interes prema glazbi
- Standardni industrijski utori, uključujući 3.5 milimetarski utor za slušalice prema želji korisnika kao i stereo Bluetooth bežična tehnologija pomoću koje se korisnici mogu spojiti sa žičanim ili bežično kompatibilnim zvučnicima ili slušalicama
- High-speed USB 2.0 sučelje za brzo prebacivanje pjesama

Izvor: Motorola

Gox the king of music:



Land Rover predstavlja svoj mobitel


Da je mobilni telefon jedna od "najvažnijih" i najzanimljivijih stvari koje svaki čovjek želi imati dokazuje i činjenica da gotovo svaki brand, na ovaj ili onaj način želi biti dio tog mobilnog svijeta.

Proizvođač automobila Land Rover jedan je od tih koji žele biti prisutni u svijetu mobitela. Zajedno s tvrtkom Sonim odlučili su napraviti još jedan mobitel. Sličan njihovom prijašnjem modelu XP3 Enduro odlučili su napraviti još jedan mobitel s Land Roverom. Ovaj novi mobitel isto će biti "čvrstog" izgleda i predstavljati izdržljivost i "preživljavanje" u raznim uvjetima.

Prva dva modela s Land Roverom bi trebala biti dostupna sredinom 2009. godine i to pod nazivima Land Rover S1 i Land Rover S2 G4. Treći model trebao bi biti pak predstavljen krajem 2009. godine.

Kao i prijašnji modeli i ovi novi bi trebali biti vodootporni, otporni na sol, maglu, vlagu, prenošenje i bilo kakve udarce. Ovaj mobitel može pasti s 1.6 metara visine i to na tvrdu površinu (beton) i "preživjeti".

Gox the king of music:



Sony Ericsson predstavlja nove ekskluzivne panele za Xperia™ X1 multimedijski telefon


U suradnji s Facebookom, popularnom stranicom za društveno umrežavanje, i Microsoft Windows Live, Sony Ericsson je predstavio najnovije panele za svoj multimedijski konvergentni telefon, Xperiju™ X1. Ovi paneli usmjereni na web dolaze kao dodatak postojećem panelu za povezivanje na Dashwire, a riječ je o stranici koja omogućava sinkronizaciju sadržaja iz telefona s webom i razmjenu sadržaja s nizom popularnih stranica za društveno umrežavanje.

Nova Facebook aplikacija, napravljena za Sony Ericsson, koristi jedinstveno sučelje Xperije™ X1 kako bi prikazala intuitivnu verziju web-stranice, stavljajući fotografije vaših prijatelja na radnu površinu telefona (zaslon na čekanju) i prikazujući njihov najnoviji ažurirani status kada dodirnete njihove fotografije. Dovoljan je dodir da bi se pristupilo dodatnim Facebook značajkama.
Nove funkcije koje su dostupne kroz Xperia™ X1 Facebook panel uključuju:
• Potpuno novi vizualni prikaz statusa vaših prijatelja
• Jednostavno i brzo postavljanje fotografija na Facebook
• Jednostavan pristup Facebook listi prijatelja i njihovim brojevima telefona, s mogućnošću pozivanja broja jednim klikom.
Dok dodirom pristupate različitim informacijama, ikone i linkovi se mijenjaju kako biste mogli samo jednim klikom doći do informacije koja vas zanima – na primjer, dodirnite foto ikonu sa svoje profil stranice da bi pogledali svoje fotografije, a na stranici prijateljevog profila dodirnite foto ikonu da pogledate njegove fotografije.
Xperia™ X1 označava početak partnerstva između Sony Ericssona i Microsofta. Uz to što se X1 temelji na fleksibilnom, snažnom Windows Mobile 6.1 operativnom sustavu, koji dodatno proširuje povezanost telefona s Microsoft Web i PC iskustvima, novi Windows Live panel omogućava korisnicima Xperije™ X1 da trenutno imaju sve svoje postojeće Windows Live kontakte i značajke na svom telefonu.
Panel Windows Live koristi postojeći Windows Live ID za sinkronizaciju kontakata koji su spremljeni u telefonskom imeniku X1 te omogućava jednostavan pristup intuitivnom Microsoft sučelju za razmjenu poruka, uključujući Hotmail i Live Messenger, najraširenije svjetske besplatne usluge instant poruka. Panel korisnicima također omogućava pristup Windows Live Search funkciji, koja je prilagođena mobilnim telefonima i može se aktivirati i kontrolirati glasovnim naredbama. Ostale Windows Live usluge bit će uklopljene u panel tijekom godine.
„Zadovoljstvo nam je što smo partner Sony Ericssona i što Xperia™ X1 ima Windows Mobile platformu i Windows Live panel,” izjavio je Todd Peters, korporativni potpredsjednik marketinga, Microsoft Mobile Communications Business. „460 milijuna korisnika Windows Live može preko Xperije™ X1 jednim dodirom pristupiti Microsoft iskustvu koje već svakodnevno koriste."
Dashwire panel besprijekorno sinkronizira X1 i njegov sadržaj s korisnikovim računalom i s webom. Dashwireov besplatni servis pomaže korisnicima da automatski sinkroniziraju kontakte, SMS poruke, fotografije, videoisječke, pozive i postavke sa svog telefona s privatnim zaštićenim web-računom, omogućavajući im da pristupe svojim informacijama kada su ispred računala ili koristeći svoju Xperiju™ X1 kada su u pokretu. Također olakšava korisnicima da naprave sigurnosnu kopiju kontakata, pošalju SMS s weba te podijele svoje fotografije i videoisječke s prijateljima i na društvenim stranicama kao što su Facebook, Flickr, Twitter, FriendFeed i Bebo.
„Paneli otvaraju uzbudljiv niz mogućnosti za interakciju korisnika sa svojim personaliziranim iskustvima te za programere koji im mogu udahnuti život“ izjavio je Ford Davidson, osnivač i predsjednik uprave Dashwirea. „Napravivši prilagođeni panel, omogućili smo korisnicima da trenutno, jednim dodirom prsta, pristupe svim svojim fotografijama koje su pohranjene na privatnom računu na web-stranici.”
Facebook, Windows Live i Dashwire paneli dostupni su za besplatno preuzimanje putem servisa za preuzimanje na telefonu i sa Sony Ericssonove web-stranice, gdje ih se može pronaći zajedno s prvim panelima Sony Ericssona i Spb softwarea. Paneli se također mogu preuzeti sa Sony Ericsson Fun & Downloads web-stranice. Idite na www.sonyericsson.com/fun i odaberite „panels“.
 
Dodatno, uz panele koji su razvijeni u suradnji s individualnim partnerima, Sony Ericsson surađuje s nezavisnom zajednicom programera kako bi ih potaknuo da razviju uzbudljive i inovativne panele bazirane na nedavno objavljenom Beta software developers kitu (SDK) za Windows Mobile 6.1, koji je kompatibilan s Microsoft Visual Studio 2008 programerskim okruženjem i Microsoft Windows Vista operativnim sustavom. Kako bi potaknuo programere da rade sa SDK, Sony Ericsson je jednu od kategorija Content Awards 2008 posvetio dizajnu Xperia™ panela.
„Sony Ericsson je posvećen stvaranju bogatog i dinamičnog sustava panela za Xperiju™ X1, koji će zaista u potpunosti iskoristiti i pokazati snagu ovog telefona,“ izjavio je Rikko Sakaguchi, korporativni potpredsjednik i direktor kreacije i razvoja u Sony Ericssonu. „Činjenica da je Windows Mobile SDK besplatno dostupan programerima ubrzat će razvoj novih panela i aplikacija za Xperiju™ X1, nudeći korisnicima izbor i personalizaciju.”
Na Panel natjecanje može se prijaviti bilo koji programer, odnosno i tvrtke i pojedinci koji razvijaju panel za Xperiju™ X1.  Pobjednik Panel natjecanja bit će objavljen na  Mobile World Congressu te će sudjelovati u Sony Ericssonovim događanjima tijekom kongresa.  Dodatno, bit će pozvani na ekskluzivnu dvodnevnu radionicu i prezentaciju u sjedištu Sony Ericssona u Lundu, u Švedskoj, gdje će prezentirati svoje projekte top managerima Sony Ericssona i provesti vrijeme jedan-na-jedan s nekoliko viših direktora Sony Ericssona da razmotre nove prilike za zajedničku poslovnu suradnju.
Da saznate kako se prijaviti za panel natjecanje koje je produženo do 30. siječnja 2009. godine, posjetite www.sonyericsson.com/contentawards

 
Nazivi proizvoda ili tvrtke koji su ovdje spomenuti mogu biti zaštitni znakovi svojih vlasnika.
Sva prava koja ovdje nisu posebno istaknuta, pridržana su. Podložno promjenama bez prethodne najave.
Sony Ericsson je jedan od globalnih lidera u industriji s prodajom koja je premašila 100 milijuna telefona u 2007. godini. Raznolikost je jedna od ključnih snaga tvrtke koja djeluje u više od 80 zemalja, uključujući proizvodnju u Kini te centre za istraživanje i razvoj u Kini, Europi, Indiji, Japanu i u Sjevernoj Americi. Sony Ericsson osnovan je u listopadu 2001. godine kao zajedničko ulaganje tvrtki Sony i Ericsson sa sjedištem u Londonu. Za više informacija, posjetite www.sonyericsson.hr

Gox the king of music:



Nokia lansirala XpressMusic 5800


Nokia je izbacila na tržište još jedan novi glazbeni mobitel: Nokia 5800 XpressMusic. Ovo je mobitel s ekranom osjetljivim na dodir koji nudi grafički equaliser, 8 GB memorije za oko 6000 pjesama s podrškom za sve glazbene formate i utor od 3.5 mm. Mobitel podržava i sadržaj zasnovan na flash-u, široki ekran od 3.2 inča (8.13 cm) i kameru od 3.2 megapiksela s Carl Zeiss lećama. Slike i video mogu se dijeliti preko neta na website-ovima društvenih mreža kao što su Ovi, Flickr i Facebook. Omogućen je i jednostavn i lak pristup svim sadržajima: glazbi, slikama, video i to sve pomoću jednog dodira na Mediabar meniju. Uređaj ima i "Contact Bar" za lakše pregledavanje svih kontakata koje ste spremili u telefon. Kao i svi Nokia glazbeni mobiteli i ovaj mobitel omogućava jednostavno pregledavanje i kupovanje glazbe iz Nokia Music trgovine. Mobitel je napravljen za 60 jezika, ima virtualnu Qwerty tipkovnicu, stylus pen i plectrum.

Nokia 5800 XpressMusic bit će dostupna vrlo skoro i to na tržištima Rusije, Španjolske Indije, Hong Konga, Taiwana i Finske.

Izvor: Nokia

Gox the king of music:



SMS-ovi s dodanom vrijednošću ukupno $40 milijardi u 2008.


Na razini cijelog svijeta, ukupan promet SMS-ova s dodanom vrijednošću (u Hrvatskoj su to oni brojevi koji počinju s 06) bio je $40 milijardi dolara (220 milijardi kuna).

Najbrže rastući dio ove industrije je plaćanje malih iznosa pomoću SMS-a i to plaćanje mobilnih sadržaja koji se downloadaju na mobitel. Također izvještaj pokazuje i da se sve više i više koriste i mobilne i fiksne komunikacije kako bi se platilo nešto. Danas se SMS koristi kao sredstvo plaćanja za društvene mreže (social networking websites), donacije, plaćanje javnih usluga (parking, tramvaj itd.) idr.

Prema istraživačkoj kući Informa, do 2012 godine ova industrija bi trebala biti "teška" $240 milijardi dolara (1.3 bilijuna kuna). No ipak treba biti oprezan, jer 2002 očekivalo se da će ukupna plaćanja mobitelom iznositi $55 milijardi dolara (304 milijarde kuna), a bila su svega $2.2 milijarde (12 milijardi kuna), što je samo 4% predviđenog.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju