Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

19.04.2024. 09:17:23
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Tutorijal za ubacivanje softcam kljuceva u Metabox receivere sa metadream soft.  (Pročitano 6050 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže veca

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 633
  • Like: +66/-0

http://vladix.xtreemhost.com//index.php?action=downloadfile&filename=Softcam.doc&directory=METABOX&

Ubacivanje softcam kljuceva  u Metabox receivere sa metadream softverom:

1. Podesavanje receivera

a)   otvorite meni, tamo cete naci podizbornik key edit, otvorite ga, ako vas upita za pin ukucajte pomocu daljinskog upravljaca 0000,
b)    nakon toga otidjite do opcije share & dongle
c)   promjenite opciju sa none na pc key update  i pritisnite exit
d)   receiver ce se nakon promjene resetirati, a ako se ne resetira znaci da niste aktivirali opciju pc key update, tada ce vam mozda pomoci sljedece rjesenje :

( izgasiti metabox, iskopcati koaksijalni sat. kabel, upaliti metabox bez koaksijalnog i u meniju pod key edit staviti pc key update, receiver se u svakom slucaju mora resetirati )


2. Ubacivanje softcam kljuceva

a)   skinite TMLoaderP sa sljedeceg linka http://vladix.xtreemhost.com//index.php?action=downloadfile&filename=TMLoaderP.zip&directory=METABOX/ALATI&
b)   raspakirajte ga i pokrenite
c)   kada ga pokrenete vidjeti cete tri izbornika ( software, channels, keys), kliknite na izbornik keys,
d)   opcija download mora biti ukljucena, odaberite lokaciju (browse) gdje ste stavili softcam.key ,koji inace mozete pronaci na ovoj adresi http://www.vladix.net/forum/index.php?topic=149.0 i kliknite na open
e)   nakon toga kliknite na connect, start i cekajte finish (postupak traje par sekundi)
f)   kada vam izbaci finish to je to  :)
g)   resetiranje kljuceva nije potrebno nakon ponovnog slanja softcama


Prednost softcam kljuceva je u tome sto je postupak kratak i ne morate se plasiti ocete li ubaciti ispravnu verziju metadreama

Ako vam nesto nije jasno slobodno pitajte




Tutorijal Metabox Softcam by veca
« Poslednja izmena: 03.12.2007. 10:57:35 vvidak11 »

Van mreže kkneze47

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 135
  • Like: +4/-0

probao sam oba postupka što se tiče stavljanja na pc key update ali neće pa neće ..kad sam isključio kabel koji se rekao da treba on se resetirao ali opet kad se upalio bila je podešena opcija none ..ne znam šta da radim ..

Van mreže veca

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 633
  • Like: +66/-0

kad se resetira i ponovno startuje, iskopcaj  receiver i spoji na pc...

Van mreže kkneze47

  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 135
  • Like: +4/-0

KAD SE UBACUJE SOFTCAM TREBA LI RECIVER BITI NA STAND-BY ??

Van mreže veca

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 633
  • Like: +66/-0


Van mreže idvi

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 18
  • Like: +2/-0

da

Pa zar ne treba biti na ON tj u radu...??Jer s STAND-BY je ugašen tj u stanju pripravnosti .. :-[
..Govorim to jer sam i ja na poćetku lutao zbog te nespretne činjenice...dakle receiver mora biti na ON :-X :D

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Nije tačno, resiver treba da je u stand by modu. Ja ga loadam kada je na displeju prikazan sat i nikad nije bilo problema, a tako i treba. A napunićeš ga iako je potpuno upaljen.

Van mreže idvi

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 18
  • Like: +2/-0

Nije tačno, resiver treba da je u stand by modu. Ja ga loadam kada je na displeju prikazan sat i nikad nije bilo problema, a tako i treba. A napunićeš ga iako je potpuno upaljen.

...? a zašto onda se kaže da mora odbrojavat i na kraju da napiše good...ako je "sat" sistem onda ne odbrojava.. :'(

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

meni odbrojava i kad je na satu i kad je na programu, bilo kako...ma ja ne pazim na to, ubacivam svašta, neće mu ništa ne brini se