Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

19.04.2024. 21:27:49
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: sportske novosti  (Pročitano 48061 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #30 poslato: 03.08.2008. 08:18:43 »
Modrić i Spursi bolji od Celtica

U prvom nastupu na Feyenoord Jubileum turniru u Rotterdamu nogometaši Tottenhama nastavili su s vrlo dobrim predsezonskim predstavama i upisali novu pobjedu, ovaj put protiv škotskog prvaka Celtica. U početnom sastavu ponovno je bilo mjesta i za Luku Modrića, koji niti ovaj put nije razočarao.

Nakon jednog poluvremena protiv Norwicha, a potom i 60 minuta protiv Leyton Orienta, trener Tottenhama Juande Ramos hrvatskog je reprezentativca Luku Modrića u srazu protiv Celtica ostavio na travnjaku 83 minute. Luka je odigrao solidno, uz dosta trke i pokretljivosti, pokrivao je veliku kvadraturu terena, ali uz premalo napadačkog učinka na kojeg smo navikli od bivšeg nogometaša Dinama.

Tottenham je tijekom cijele utakmice bio bolji suparnik od škotskog prvaka, koji osim puno trke nije pokazao gotovo ništa, završivši utakmicu bez prave prijetnje za vratara londonske momčadi. Nakon prvoklasne dosade koju su nam obje momčadi priuštile u početnih dvadesetak minuta, prvo pravo uzbuđenje na utakmici polučilo je i pogodak. Najveće zasluge za njega ipak ne pripadaju igračima Tottehama već Paulu Hartleyu, koji je izabrao potpuno krivi trenutak za vraćanje lopte svojem vrataru. Dodavanje je presjekao Darren Bent, zaobišao vratara Celtica i dodao još jedan pogodak svojoj fenomenalnoj predsezonskoj statistici.

Prije kraja prvog dijela bilježimo i prvi pravi Modrićev bljesak, primio je loptu na dvadesetak metara od gola Celtica i poslao savršenu asistenciju za Benta, koji u novoj situaciji jedan na jedan ipak ne uspijeva svladati Artura Boruca. Modrić se već na početku drugog poluvremena mogao upisati i među strijelce, ali se u srcu šesnaesterca spetljao i dao vremena Hartleyu da očisti opasnost.
Pitanje pobjednika riješeno je deset minuta prije kraja utakmice, i to pogotkom debitanta, 17 milijuna funti vrijednog Davida Bentleya, koji je iskoristio lošu reakciju Boruca i zakucao loptu u praznu mrežu nakon ubačaja Balea. Sljedeću utakmicu na turniru Spursi igraju u nedjelju u 17 sati i 45 minuta, kada će im protivnik biti Borussia Dortmund. S posebnim zanimanjem očekujemo sraz Luke Modrića s jedne te Roberta Kovača i Mladena Petrića s druge strane.

Rotterdam, Feyenoord Jubileum turnir:
Celtic - Tottenham 0:2.

Tottenham: Gomes, Zokora (od 83. Gunter), Dawson, Woodgate (od 46. Bale), Assou-Ekotto, Lennon (od 46. Bentley), Huddlestone (od 63. King), Jenas, Modrić (od 83. O'Hara), Berbatov, Bent.

Celtic: Boruc, Hinkel, McManus, Caldwell, Wilson ( od 63. Naylor), Hartley (od 74. Donatti), S Brown, Robson (od 57. Caddix), McGeady, McDonald, Vennegoor of Hesselink (od 63. Samaras).
Svaka cast Modric pratim ga odnedavno,nije uopste los igrac ali se vidi da nije navikao na igru u Engleskoj zustro,agresivno ali polako navici ce se on to je najmanji problem.

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #31 poslato: 03.08.2008. 08:46:22 »
Ikodinović izašao iz šok-sobe

Vaterpolista Danilo Ikodinović napustio je Odeljenje intenzivne nege i oporavak od posledica teške saobraćajne nesreće nastaviće u jednom od apartmana u zgradi Klinike za abdominalnu hirurgiju.

Ikodinović je tako prvi put od nesreće napustio šok-sobu, ali će i dalje imati punu medicinsku negu, 24 sata dnevno.

Ikodinovićevo stanje se poboljšava iz dana u dan, izašao je iz životne opasnosti, redovno razgovara sa lekarima, a lekari Kliničkog centra su započeli fizikalnu terapiju njegove teško povređene desne ruke.

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #32 poslato: 03.08.2008. 08:48:44 »
Pokrivac se vraca u Dinamo nakon neslavne epizode u Monaku!

NIKOLA POKRIVAČ vraća se u Dinamo. Slaba minutaža u Monacu nagnala ga je na povratak. Trener Ivanković s ovime dobiva veliko pojačanje u veznom redu.

Nikola Pokrivač otišao je prije šest mjesecu u Monaco, a prema svemu sudeći vraća se u zagrebački Dinamo. U posljednjem susretu igrao je svega 13 minuta pa je njegova odluka, ako do nje dođe, razumljiva, jer smatra kako usljed ne igranje u Monacu neće biti prostora za njegov profesionalni napredak.

Kako piše Jutarnji List, Branko Ivanković je najavio da je Pokrivač vrlo blizu dolasku u Maksimir.

Ivanković time dobiva veliko pojačanje s kojim će moći računati na buduće domaće i europske zadatke.

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #33 poslato: 03.08.2008. 08:54:29 »
Nole razbio Nadala

Rafael Nadal je novi teniski kralj i preuzima svetski broj jedan, ali je u subotu uveče morao da prizna poraz fantastičnom Novaku Djokoviću u Sinsinatiju.

Nole je prekinuo niz od 32 uzastopne pobede Španca, savladavši ga rezultatom 6-1, 7-5 po setovima za samo sat i 14 minuta igre!

Djoković večeras u 21 čas u finalu Mastersa igra sa Britancem Endijem Marejom, koji je bio bolji od Hrvata Ive Karlovića.

Nole je tako izborio šansu da se bori za još jednu značajnu titulu i ujedno odložio smenu na vrhu ATP liste za dve nedelje, pošto Rafa za to mora da sačeka 18.avgust.

Do velike pobede Nole je došao na impresivan način. Prvi set odigrao je za pamćenje - sjajan servis, hrabri napadi i atraktivni poeni doveli su do nestvarnih 6-1 u gemovima za samo 26 minuta igre.

U drugom setu Nadal se pomalo stabilizovao, držao svoj servis, sve do 5-5, ali onda sledi brejk šansa koju Nole koristi i ubrzo dolazi pobede.

Pogledajte najbolje delove meča:
http://www.youtube.com/watch?v=fxWqW8QNzqI&eurl=
« Poslednja izmena: 03.08.2008. 08:59:25 BANESS »

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #34 poslato: 03.08.2008. 11:24:25 »
Druzit cu se sa Duduom.

LUKA MODRIĆ je za britanske medije izjavio kako će se i nadalje družiti s Eduardom unatoč rivalstvu njihovih klubova koje se može usporediti s rivalstvom Dinama i Hajduka.

"Siguran sam da ćemo se družiti u Londonu kad god budemo mogli. Naravno, to će ovisiti o našim klupskim obvezama" izjavio je Luka Modrić o Eduardu da Silvi.

Hrvatski nogometaš u redovima londonskog Tottenhama izjavio je da suigrača iz reprezentacije i nekad Dinama, a danas napadača Arsenala, jako dobro poznaje.

"Mislim da mogu reći da smo jako dobri prijatelji", prenosi Modrićevu izjavu engleskim medijima nogometni portal tribalfootball.com.

"Veselim se druženjima s njim, bez obzira na činjenicu da su naši klubovi najveći rivali. Vjerujte mi, znam o kakvom je rivalstvu riječ. Naučili smo to obojica iz Hrvatske, gdje je jednako veliko suparništvo između Dinama i Hajduka."

Modrić je otkrio da su u Tottenhamovoj igri od početka osjeća ugodno jer je ona postavljena slično kao u hrvatskoj reprezentaciji.

"U hrvatskom nacionalnom timu svi se jako dobro poznajemo i imamo prepoznatljiv stil. Čini mi se da će slično biti i u Tottenhamu. Opet sam u momčadi koja voli držati loptu u posjedu."

Luka je demantirao da mu je prelazak u Tottenham preporučio izbornik Slaven Bilić.

"Nije, iako je mogao, jer s njim imam izniman odnos. Rekao mi je samo da igram kako znam, da se ne bojim i da budem uvjeren da sam dorastao Premier ligi."

Izborniku Engleske Fabiju Capellu poručio je da će Hrvatska biti u sljedećim kvalifikacijama još bolja no što je bila u prošlima.

"Bit ćemo u najmanju ruku jednako dobri. Znam da neće biti lako jer Englezi će nam htjeti uzvratiti za dva poraza iz prošlih kvalifikacija. Ipak, uvjeren sam da ćemo opet slaviti mi."
« Poslednja izmena: 03.08.2008. 11:31:14 BANESS »

Van mreže ?u?kovina

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 43
  • Like: +7/-0
  • Pol: Muškarac
    • juve27

Juve dobio Arsenala
« Odgovor #35 poslato: 03.08.2008. 13:16:17 »
 ;D Juventus je u Londonu pobijedio Arsenala sa 1:0 Strijelac je bio Trezegooool u 37' minuti utakmice.

« Poslednja izmena: 03.08.2008. 16:15:07 mmaslane »

Van mreže ?u?kovina

  • Junior clan
  • *
  • Poruke: 43
  • Like: +7/-0
  • Pol: Muškarac
    • juve27

Juventus došao u London po Van Persija
« Odgovor #36 poslato: 03.08.2008. 13:20:44 »
Juventus sudjeluje na Emirates kupu u Londonu, a njihovi čelnici namjeravaju pregovarati s Arsenalom oko Robina Van Persija. Prema nekim informacijama Robin Van Persie se više ne vidi u momčadi Arsenala te bi htio promijeniti sredinu. Tuttosport tvrdi također da će čelnici Juventusa pregovarati oko njegovog prelaska iz sjevernog Londona u Torino.

Informacije govore da bi Van Persie bio odlična zamjena za Pavela Nedveda na njegovoj poziciji kada 35-godišnji Čeh odluči reći zbogom profesionalnom nogometu.

Juventus će za nizozemskog reprezentativca ponuditi 20 milijuna eura, što bi prema pisanju talijanskih medija trebalo biti dovoljno za njegov transfer na Apeninski poluotok.
« Poslednja izmena: 03.08.2008. 13:56:14 mmaslane »

Van mreže milenko61

  • Globalni moderator
  • VIP extra clan
  • *
  • Poruke: 4105
  • Like: +149/-12
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #37 poslato: 03.08.2008. 13:21:09 »
TUGA ZBOG JUGA
Srna: Žao mi je što ćemo izbaciti Dinamo

'Smatram da smo bolja momčad, ispadanje bi za nas bio veliki neuspjeh. S nama su težak posao imali razni velikani. Favoriti smo, ali Modri neće biti lagan zalogaj', kaže kapetan Šahtara. 
 

LIJEK ZA DONJECK?
Dinamo ide na Srnin Šahtar 
Nakon što je saznao da će njegov Šahtar u 3. pretkolu Lige prvaka igrati protiv Dinama, Darijo Srna se razveselio što će na koji dan skočiti do domovine, ali i zbog, vjeruje, lakog prolaza svoje momčadi u najelitnije klupsko nogometno natjecanje.

"Što je, tu je. Žao mi je što ćemo morati izbaciti hrvatski klub iz natjecanja, ali ja sam profesionalac. Smatram da smo bolji od Dinama, za nas bi bio neuspjeh da ispadnemo", tvrdi kapetan ukrajinskog prvaka i dodaje:

"S nama su imali posla nogometni velikani poput Barcelone, Milana, Benfice... Zbog toga smatram da smo favoriti, ali ne zavaravamo se da će Dinamo biti lagan zalogaj. Zagrepčani imaju odličnu momčad, kvalitetne igrače. Uostalom, transferi Eduarda, Modrića i Ćorluke sve govore o njihovoj kvaliteti. Cijenimo Dinamo, ali smo i uvjereni da smo kvalitetniji", izjavio je hrvatski reprezentativac u Večernjaku.

U pet godina, koliko Srna nastupa za Šahtar, ukrajinski je klub tri puta nastupio u Ligi prvaka. U kvalifikacijama je ispao 2003. od moskovske Lokomotive, te prije dvije sezone od milanskog Intera.

No, kapetan Dinamovog protivnika smatra kako je previše uloženo u momčad da ne bi ispunila cilj, te vjeruje da će se znati nositi s ulogom favorita i slaviti nakon dva susreta s hrvatskim prvakom.

 
« Poslednja izmena: 03.08.2008. 13:24:43 mmaslane »

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #38 poslato: 03.08.2008. 14:46:39 »
TUGA ZBOG JUGA
Srna: Žao mi je što ćemo izbaciti Dinamo

'Smatram da smo bolja momčad, ispadanje bi za nas bio veliki neuspjeh. S nama su težak posao imali razni velikani. Favoriti smo, ali Modri neće biti lagan zalogaj', kaže kapetan Šahtara. 
 

LIJEK ZA DONJECK?
Dinamo ide na Srnin Šahtar 
Nakon što je saznao da će njegov Šahtar u 3. pretkolu Lige prvaka igrati protiv Dinama, Darijo Srna se razveselio što će na koji dan skočiti do domovine, ali i zbog, vjeruje, lakog prolaza svoje momčadi u najelitnije klupsko nogometno natjecanje.

"Što je, tu je. Žao mi je što ćemo morati izbaciti hrvatski klub iz natjecanja, ali ja sam profesionalac. Smatram da smo bolji od Dinama, za nas bi bio neuspjeh da ispadnemo", tvrdi kapetan ukrajinskog prvaka i dodaje:

"S nama su imali posla nogometni velikani poput Barcelone, Milana, Benfice... Zbog toga smatram da smo favoriti, ali ne zavaravamo se da će Dinamo biti lagan zalogaj. Zagrepčani imaju odličnu momčad, kvalitetne igrače. Uostalom, transferi Eduarda, Modrića i Ćorluke sve govore o njihovoj kvaliteti. Cijenimo Dinamo, ali smo i uvjereni da smo kvalitetniji", izjavio je hrvatski reprezentativac u Večernjaku.

U pet godina, koliko Srna nastupa za Šahtar, ukrajinski je klub tri puta nastupio u Ligi prvaka. U kvalifikacijama je ispao 2003. od moskovske Lokomotive, te prije dvije sezone od milanskog Intera.

No, kapetan Dinamovog protivnika smatra kako je previše uloženo u momčad da ne bi ispunila cilj, te vjeruje da će se znati nositi s ulogom favorita i slaviti nakon dva susreta s hrvatskim prvakom.

 

E tako je to doslo.Fudbal je surov sport Dinamo je Srni dao sve i na kraju mora da igra protiv njega ja da sam na njegovom mjestu ne bih ni igrao pa neka ode sve dodjavola.

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #39 poslato: 03.08.2008. 18:41:52 »
Navijaci crvenih vragova:Pun nam je kufer Ronalda,neka ide u Real

ŠPANJOLSKA Marca je provela mini-anketu među navijačima Manchester Uniteda pred ulazom na stadion Old Trafford i otkrila da su sljedbenici crvenih vragova siti "trakavice" oko Ronalda.
 
"Ako hoće otići, neka ode", glasi općenita poruka koju su odaslali navijači, točnije njih 80 posto upitanih. Ljubitelji Uniteda smatraju da je Portugalac sebičan i pohlepan, a i vjeruju da neće pružati kvalitetne igre ako ostane protiv svoje volje. Ipak, budući da je Marca, list koji je radio anketu, blizak Realu, nije isključeno ni da je autor ankete malo pretjerao u iznošenju navijačkih komentara.

Nadalje, tvrde da Real ima s Ronaldom potpisano "pismo namjere", koje utvrđuje obavezu igrača da plati milijunsku odštetu ako se predomisli u vezi s transferom, a ako ga United ipak odluči prodati. Ronaldo navodno ne planira ići na turneju s klubom, a svaki dan šest sati provodi na rehabilitaciji da bi se čim prije oporavio od ozljede i operacije gležnja.
« Poslednja izmena: 03.08.2008. 18:44:42 BANESS »

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #40 poslato: 04.08.2008. 08:58:06 »
Novak izgubio u finalu Sinsinatija

Srpski teniser Novak Đoković izgubio je od Škota Endija Marija sa 7:6 (7-4), 7:6 (7-5) u finalu turnira u Sinsinatiju.
Ovo je prva titula za mladog Britanca na turnirima iz Masters serije, šesta u karijeri. Đoković je ove sezone osvojio četiri titule, a ovo je drugo uzastopno finale koje gubi (posle Kvinsa). Novak je u finalnom dvoboju previše grešio i, nekarakteristično za sebe, loše igrao većinu ključnih poena. Mari je bio strpljiviji i zasluženo je došao do trijumfa

Meč je počeo u skladu sa očekivanjima, igralo se prevashodno sa osnovne linije, a Novak je bio agresivniji od rivala. Ipak, za razliku od duela sa Nadalom, pravio je mnogo više neiznuđenih grešaka i tokom celog prvog seta Škot je bio bliži brejku.

Imao je Mari dve brejk lopte (u dva različita gema), ali Novak je obe neutralisao, drugu posle izvrsno felširanog drop-šota. Sa druge strane, Đoković je sve skupa uzeo 8 poena na protivnikov servis i nije došao do šanse za brejk.

Pravda je manje-više bila zadovoljena kada se ušlo u taj brejk jer je, i pored nešto lošijih ritern-gemova, Đoković dobro igrao voleje i solidno se kretao.

U ’trinaestom gemu’ Novak je dva puta pogrešio i bekhenda, a dva puta je neshvaljivo promašivao forhend dijagonale iz izglednih pozicija. Tako se ne dobija set protiv tenisera čija se igra bazira na čekanju greške rivala, pa je Mari brzo došao do 5-1, a zatim i do vođstva u setovima.

Đoković je bolje počeo drugi set i napravio brejk, ali je lošim servisima i nervoznom igrom dozvolio je Mariju momentalni povratak u set.

Marijev ritern bio je na vrlo visokom nivou, a tokom celog turnira primetan je bio i rast samopouzdanja u odnosu na prethodni period. Dobrim riternima Škot je došao u situaciju da oduzme servis Đokoviću, što je i uspeo posle očajnog smeča trećeg igrača sveta.

Mari se uplašio pobede i bio je nestrpljiv u trenutku kad je servirao za konačnu pobedu. Đoković je tada spasao četiri meč lopte, tri na fascinantan način – silovita forhend paralela, ’drop-šot’ i direktan poen bekhendom iz riterna. Ubrzo je došao i do brejka, ali psihološko preimućstvo nije materijalizovao na najbolji način i opet je pobednik seta odlučen u taj brejku.

Mari je ponovo bio nervozan, ali mu je Đoković trasirao put do pobede dvema dvostrukim servis grešakama, od kojih je jedan bila za 6:4 za Britanca. Novak spasava petu meč loptu, ali Endi napokon završava susret bekhendom nakon odličnog servisa.

Bio je ovo njihov šesti međusobni okršaj i skor je 4-2 za Novaka.

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #41 poslato: 04.08.2008. 09:03:27 »
Dinara Safina najbolja u Montrealu

Ruskinja Dinara Safina trijumfovala je na turniru Tier I kategorije u Montrealu.
Ona je u finalu savladala Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 6:2, 6:1 i tako osvojila drugi trofej u nizu. Prošle sedmice trijumfovala je u Los Anđelesu i sada ima ukupno osam titula. Bio je ovo prvi međusobni okršaj Safine i Cibulkove. Dinara igra u životnoj formi, od turnira u Berlinu ima skor 27-3.

Meč je ukupno trajao 68 minuta, a Dinara je čak šest puta napravila brejk i bez problema došla do pobede.

„Ovo mi je prvi put u životu da osvajam dva turnira uzastopno. Obično bih posle trijumfa ispala već u prvoj rundi sledećeg takmičenja. Bila sam vrlo srećna kad sam dobila prvi dvoboj i onda sam išla postepeno, razmišljala samo o sledećem susretu. Što se tiče finala, igrala sam kako sam želela i savršeno sprovela taktiku u delo“.

Safina je osigurala prvo mesto u US Open seriji i zato će duplirati novčanu nagradu sa US opena. Za trijumf u Montrealu nagrađena je sa 196 hiljada dolara.

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #42 poslato: 04.08.2008. 09:19:43 »
TOTTENHAMOVO pojačanje Giovani dos Santos oduševljen je Cristianom Ronaldom i uspjesima koje je do sada postigao.

Mladi Meksikanac ovoga je ljeta prešao u redove Tottenhama te je uz Luku Modrića i Davida Bentleya najzvučnije pojačanje kluba s White Hart Lanea.

19-godišnji Giovani želi se dokazati u Premiershipu, nakon što u Barceloni nije dobivao toliko prilike za igru koliko je htio.

"Bio bih sretan kada bi postigao što je postigao Cristiano u recimo sljedeće tri do četiri godine. Mlad sam i imam prostora za napredak. Cristiano je odličan igrač te bi svaki mladi igrač htio da ga uspoređuju s njim", kaže Meksikanac.

Giovani se kao i Luka Modrić mora priviknuti na fizički vrlo zahtjevnu englesku ligu, no on smatra da to neće biti nikakav problem.

"Ima puno malih igrača koji su uspjeli u nogometu tako da smatram da moja fizička snaga nije uopće problem", zaključuje Giovani.

Giovani je ovoga ljeta prešao iz Barcelone u Tottenham za nešto manje od pet milijuna funti.

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #43 poslato: 04.08.2008. 09:20:26 »
LIONEL MESSI

preuzet će u novoj sezoni dres s brojem deset od Brazilca Ronaldinha, koji je u prijelaznom roku otišao u Milan, priopćio je katalonski klub.

Dakako, broj deset je najčešće privilegija najveće klupske zvijezde. Messi, koji se priključio argentinskoj reprezentaciji u pripremama za skorašnje Olimpijske igre, prošle sezone je nosio broj 19, koji nije dodijeljen nekom drugom igraču za novu sezonu.

Brazilac Daniel Alves, ljetno pojačanje Barcelone, dobio je broj 20 koji je dosad pripadao Portugalcu Decu, novom članu Chelseaja.

Van mreže BANESS

  • Iskusan
  • *
  • Poruke: 370
  • Like: +11/-5
  • Pol: Muškarac

Odg: sportske novosti
« Odgovor #44 poslato: 04.08.2008. 12:13:09 »
NAKON Eduardovih izjava

sve je izglednije da će naš napadač u službenoj utakmici za Hrvatsku zaigrati tek na proljeće iduće godine protiv Andore.
Jučer je Dudu svjedočio pobjedi Arsenala protiv madridskog Reala, međutim, zasad još uvijek samo s tribina Emiratesa.

Ipak, navijači su ga lijepo dočekali te mu pružili podršku uoči početka krucijalne faze rehabilitacije koja je vrlo važna za potpuni oporavak i vraćanje u staru formu.

Sam Eduardo jučer je izrazio skepsu u pogledu vremena kad bi se mogao vratiti na teren. Iako je Boro Primorac, kao i Arsenalovi liječnici, isticao da će Eduardo već krajem rujna biti spreman, prema  Duduovom osobnom razmišljanju (a možda i nekom liječničkom) izgleda da bi na teren mogao tek pri kraju ove godine.
http://www.index.hr/sport/clanak/video-dudu-ce-igrati-za-reprezentaciju-tek-u-travnju-2009/397223.aspx
"Nadam se da ću zaigrati prije Božića", bila je Eduardova izjava za Sky Sports.

S ovim novim informacijama Duduov nastup za hrvatsku reprezentaciju u jesenskim kvalifikacijama pod velikim je znakom upitnika. Svi su se nadali da bi mogao zaigrati protiv Ukrajine, u utakmici koja se igra 11. listopada, kao i četiri dana kasnije 15. listopada protiv Andore.

No, kako sada stvari stoje, čini se kako od toga neće biti ništa. To automatski znači da bi Dudu zaigrao u službenoj utakmici tek 1. travnja 2009. i to protiv Andore na gostovanju.

Najvažnije je naravno da se Eduardo potpuno oporavi, izgubi strah od duela te da bude onaj pravi, stari koji će biti nerješiva enigma za protivničke obrane. Upravo zbog toga, predstojeći tjedni u Londonu bit će od velikog značaja.
« Poslednja izmena: 04.08.2008. 12:16:29 BANESS »