Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

29.03.2024. 08:14:38
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Povezivanje Dreambox 500s putem WiFi konekcije na internet + "zamrzavanje"  (Pročitano 3949 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Takedown Mk 5

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 2
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Pozdrav svima   hello.gif

Pre nego što počnem sa izlaganjem problema,da se izvinim ako postoji ista ili slična tema.Morao sam ovako,jer je stvar hitna.

Radi se o tome da pokušavam da povežem Dreambox 500s na internet putem WiFi-ja,ali ne zasebnog WiFi uređaja,već konekcija ide iz Dreambox-a preko Huawei HG 510 ADSL rutera (koji nije wireless) i u LAN kraticu. Bežični internet koji koristim ide preko WiFi kartice i izlazi na omnidirekcionu antenu. Kada pokušam da uđem u podešavanja Dreambox-a preko njegove IP adrese,sve se normalno odvija.Međutim tu nastaje prvi problem,a to je zamrzavanje čitavog Dreambox-a i jedino što pomaže je nasilni,hardverski restart (ovo ne znači da sam ga restartovao milion puta do sada,nisam,jer znam čemu to vodi). Ovo je počelo da se dešava kada sam priključio Dreambox na ruter.O čemu se radi ovde i kako da izbegnem zamrzavanje  :dontknow:

Kada se to bude rešilo,interesuje me kako da povežem Dreambox na ovakvu vrstu internet konekcije? Kada pokušam da napravim bridge konekciju između LAN adaptera i WiFi adaptera,internet prestaje da funkcioniše,ne može da se nakači nikako.
Napominjem da se prvi put srećem sa ovakvom situacijom,nisam ekspert za satelitsku opremu,Dreambox sam podesio sledeću uputstva sa ovog sajta.

Van mreže DEva11

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 200
  • Like: +2/-0

Mozda ti drembox ima istu ip adresu kao ineki drugi uređaj u mrezi pa dolazi do blokade iako mislim da nebi trebao zamrznut prije mis se čini da ti je dm 500 prekrcan softwerom pa pukne izbaci sve nepotrebno van plagine koji ti ne trebaju,skin ako ih imaš više.

Van mreže Takedown Mk 5

  • Novi na forumu.
  • *
  • Poruke: 2
  • Like: +0/-0
  • Pol: Muškarac

Jeste,Deva11,bio je krcat nekog softvera koji mi nije bio potreban i to sam uklonio i sada nema zamrzavanja.Hvala ti na tome.  :respect:
Sada mi problem i dalje predstavlja ovakva situacija sa WiFi-jem  :-\
Usput sam još nabavio i TL-WR740N WiFi TP Link router,ali kada sve zakačim,nemam net,a ne mogu čak ni FTP protokol da dobijem koji sam imao sa Huawei-jem. Štaviše,mislim da grešim negde u podešavanjima TP Linka kada želim da namestim postavke da se TP link ponaša kao prijemnik interneta,a ne predajnik.

Van mreže DEva11

  • VIP
  • Senior clan
  • *
  • Poruke: 200
  • Like: +2/-0

Treba ti neki AP koji ima client mode Dmozes primat signal i slat ga kroz lan ne znam dal ti taj tp link to može pitanje je na sta si spojen ? imas li nesto od opreme da ima client mod ako ima u sebi firewall treba ga isključit ili podesit je udaljeni acess point ima upaljen dhcp ili imaš statičke adrese. Nacrtaj shemu kako je to spojeno i sta imas od opreme pa ti onda mogu pomoć.