Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

16.04.2024. 07:09:09
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: monitor problem!  (Pročitano 4627 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

monitor problem!
« poslato: 02.08.2012. 15:05:21 »
eto jutro osvane i sra... :o

upalim comp i monitor i vidim sivilo na monitoru,restartujem ga i kao malo dolazi sebi i tako upali i radi...

prode dva jutra i jutros ga upalim,ide sivilo i skljoca na svakoj promjeni slike kad se vindows pali ali nema slike ima ton i sve,kad se podigne windows zelena dioda svijetli ali je crn ekran nema slike...

ok,odvojim vga kabel od graficke upalim ga,nema check signal cable,vec zelena dioda se pali i gasi...

posto nemam rezervni kabel vga,pokusam zamjenit kabel od struje,skinem sa compa u monitor i obratno opet isto...

zanima me jeli neko imao iskustva sa tim vec ranije dali je moguce da je do kablova,imam jedan stari monitor njega kad sam prikljucio nije bilo sivila na monitoru...

monitor je belinea 1925 S1w 19"

ajmo ko se razumije dajte savjete,i interesuje me elektricari serviseri koliko se uzima za opravku tako toga i dali je skup ili jeftin kvar...

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Van mreže Ak@i

  • Moderator
  • Forum pomocnik
  • *
  • Poruke: 518
  • Like: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Ne brze od...............200 km/h

Odg: monitor problem!
« Odgovor #2 poslato: 12.08.2012. 12:38:56 »
Evo da ti dam jedan priblizan odgovor,ja sam imao isto Belineu  ali 1705 S1 i skoro slican problem sam imao,samo sto je jos kod mene dodatno znao i da se pali i gasi po njegovom raspolozenju....Nosen je kod TV mehanicara u mom mestu gde sam,i sa obzirom da ih nema puno koliko su mi trazili za popravku ispala bi skuplja pita nego tepsija....tacnije za te pare koliko su mi trazili i jos neki mali dodatak otisao i kupio drugi monitor! Nemoj da ti ovaj moj odgovor bude vodilja,u svakom slucaju odnesi monitor do TV mehanicara i lepo objasni sta je,daj monitor da pogleda u cemu je stvar i da ti kaze koliko bi kostala opravka! Nazalost to bih jedino znao da ti kazem,ali eto mozda se jos neko javi sa boljim predlogom.

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: monitor problem!
« Odgovor #3 poslato: 13.08.2012. 13:41:40 »
S obzirom da se na ovim slikama ništa ne vidi osim na prvoj, obično je kod svih CRT televizora a isto tako i monitora 95% kvarova na mreži. Prvo, provjeri mrežni kondenzator, njega  ćeš prepoznat jer je najveći a ukoliko je on ok, postoji velika mogućnost da je greška u HIS tranzistoru tj horizontalnoj deflekciji. on je isto tako najveći tranzistor i ima najveći kiler na sebi.
Sad je jedino problem koliko se razumiješ u elektroniku.......

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: monitor problem!
« Odgovor #4 poslato: 14.08.2012. 10:01:52 »
raja vec sam ja to rijesio:) evo upravo pisem sa istog monitora koji je bio u defektu,preko neta sam nesto iscackao,tako da sam se odlucio da sam to odradim i otvorim,tako da sam mukom otvorio monitor posto nije nimalo jednostvano otvoriti lcd monitor,pa kad se skine plastika i odvoji ekran potom idu ostali dijelovi itd da sad ne pricam sve do detalja...

uglavnom sam dosao do glavne ploce gdje procesor i ove druge vece koja je za napajanje,kako sam procitao da bi trebalo biti do elektrolita,sto je ustvari i bilo jer sam vidio par naduvanih...

posto nisam imao lemilice,a i ko ce sad te elektrolite nove pokupovat,pa dok bi to sve kupio pa zalemio itd...
a i s prevozom sam bio u gandi,jer je monitor neophodna stvar racunaru ;D a na moju srecu imao sam neki od pentium1,ostao mi gore zaboravljen pa sam njega prikopcao dok je trajala obnova njegovog mladeg usminkanog burazera  ;D

i odem sa plocom kod frajera koji se razumije u struju,odnesem mu samo plocu od monitora,kaze sta je bilo,reko tako izgleda da su elektroliti,ali eto pogledaj ti jos,kad ga upalim siva slika i ne dolazi sebi,tek nakon 15-20 min a ovi dana sam imao osjecaj da nece doci nikako sebi ;D

on kaze kao da je pčocu struja udarila,zamijenio mi te elektrolite,reko sefe koliko je,kaze 10 eura,tako da sam jako dobro prosao...

evo ga sad radi ko singerica ;D

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: monitor problem!
« Odgovor #5 poslato: 14.08.2012. 13:36:54 »
A to je lcd monitor...
A ja mislio da je CRT u pitanju......
Koja sam ja toljaga  :rlol:

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: monitor problem!
« Odgovor #6 poslato: 14.08.2012. 21:10:27 »
eeee scoobydoo ;D :rlol:
 gdje ti ode na CRT :D