Molim vas da se prijavite ili se registrujete.
Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

VLADIX SAT forum

18.04.2024. 02:28:50
Vijesti: Sve što Vam treba, tu smo mi !

Autor Tema: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?  (Pročitano 3649 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Pozz androidovci :)
Evo i mene u android svijetu, tj ne mene nego moje bolje i puno ljepše polovice.  ;D
Naime, kupio sam joj Samsung galaxy Ace uređaj koji ima 2Gb sd karticu i jako malu unutarnju memoriju od nekih 158Mb što je jako malo naspram moje pile.....
Ono što me zanima, pošto se prvi put susrećem sa Androidom, jest što je to fucking root na njemu, kako instalirati app na sd karticu koju ću nabaviti novu od cca 8Gb, i da li postoji za njega jailbreak kao za moj iphone....
Nekakvi tutorijali će mi jako dobro doći.
i još nešto, da li se gubi garancija sa modificiranjem softt-a pošto je uređaj novi i ima garanciju 2 godine i da li se može prepravljeni uređaj vratiti na postojeće postavke nakon prepravka.....
napominjem, dosta sam toga pročitao, al mi niš nije jasno  :D :D :D
Svi komentari su dobro došli......
« Poslednja izmena: 12.02.2012. 19:44:27 scoobydoo »

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #1 poslato: 12.02.2012. 10:31:00 »
Pozdrav Scooby,

Prvo nije mi jasno ovo: tj ne mene nego moje bolje i punio ljepše polovice  :rlol:

A onda ajmo na odgovor, dakle: rootanjem uređaja mjenjaš soft u njemu, a sukladno tome vjerojatno ćeš morat mjenjat i kernel što definitivno dovodi do gubitka garancije.
Na HTC uređajima i LG-ima može se napravit ovaj postupak koji ću navesti koji donosi otprilike 90 % instalacije na SD a 10% u memoriju telefona što će značajno olakšati tvoj problem.

Postupak za omogućavanje instalacije novih aplikacija odnosno prebacivanja instaliranih aplikacija na SD karticu bez rootanja i aplikacije A2SD+

1. Skinuti i instalirati Android SDK - napraviti update svega ( traje oko 20 minuta ( ako se pojavi greška da nemože napraviti update U Settings čekirati Force https:/......................
2. Na sistemskom disku ( u većini slučajeva C ) formirati mapu android
3. Iz mape Android SDK kopirati mapu Tools i zalijepiti ju u mapu android
4. Spojiti telefon u debugging mode (Settings – Applications – Development – čekirati USB Debugging) u gornjem lijevom kutu displaya moba pojavit će se trokutić s uskličnikom i pisat će da je spojen u debugging modu
5. Otvoriti Command prompt ( cmd ) i odveti ga do direktorija android\tools na c disku ( to ćemo napraviti ukucavajući cd.. pa klik na Enter dok ne dođemo do C:, kad smo došli do C: ukucavamo cd android, pa cd tools )
6. sada smo u direktoriju tools i ukucavamo adb shell ispod će se pojaviti znak $
7. nakon znaka $ ukucavamo pm setInstallLocation 2 kad smo to ukucali opet će se pojavit znak $
8. Sada odspojimo telefon te ga isključimo i uključimo nanovo
9. Kad se telefon izboota možemo odčekirati USB Debugging  (Settings – Applications – Development )

To je to. U Settings>Applications>Manage Applications kad kliknete na neku od aplikacija pojavila se opcija Move to SD card ( gumb na otprilike sredini displaya desno ) kliknete na taj gum i sačekate dok telefon prebaci aplikaciju na karticu.

Napominjem da ovo nije "moja pamet" nego sam našao na jednom stranom forumu i testirao na Windows 7 Ultimate i stvar funkcionira kod mene, naglašavam da sve što ćete raditi radite na vlastitu odgovornost.

Prebacivanjem 3 navigacijske aplikacije oslobodio sam cca 35 mb prostora na telefonu. Mislim da sam s ovim rekao koliko je ovo korisno.

Kod starijih windowsa možda ćete morati skinuti i instalirati JDK i Eclipse verziju 3.4 ili veću

Sve funkcionira na verzijama androida 2.2 ( Froyo ) i novijim.

S ovime nemoraš mjenjati soft nego samo mjenjaš defaultnu lokaciju za instaliranje, pa po Bogu i zakonu ne bi smio izgubit jamstvo na uređaj.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #2 poslato: 12.02.2012. 11:39:39 »
po meni nema potrebe za rootanjem andrida,pogotovo ako je na njemu froyo 2.2 kao kod mene...

sve sam mu zivo procackao,ima toliko applikacija za android da padnes na dupe,najbitnije ti je da skines sebi app2sd aplikaciju koja odmah prepozna dali taj app sto si instalirao moze da se prebaci na sd memoriju,ako ne moze brises je pa nades alternativu koja moze da ti ne puni mem telefona,potom instaliraj astro maneger,koji ujedno u sebi ima task killer,jer kad se dosta cacka po njemu zna ostati dosta otvorenih applikacija sto ti ubija bateriju,treca apllikacija sto nebi bilo lose ubaciti je uninstaler,a otom ovisi koliko ces apllikacija testirati na njemu ako se ljepsa polaovica nece baviti sa tim onda i nema potrebe ali sigurno hoces ti,tako da ima,i obavezno antivirus instalirati,jer se u zadnje vrijeme pojavilo dosta napada pa cak i na marketu se nade zarazeni fajl,pogotovo kineske aplikacije ili radene od pojedinaca izbjegavaj ih samo instaliraj provjerene marke:)
 uhh sto se zaprica :D

zaboravih reci za sd karticu,ja sam stavio od 8gb class 4,i malo ce usporiti tel pogotovo pri prebacivanje sa comp na tel pa kad sve odpojis i krenes instalirati tako te zajebancije primjeti se kako ga opterecava,a sve zavisi koji procesor u mene je 600mhz zan ponekad i da se zaledi,al sve zavisi sta radis i koliko ga opterecavas,ja ga dajem na maximum,a nebi bilo lose uzeti 16gb,jer evo moja od 8gb ima jos samo 2gb prostora a imam jos toliko toga dodati na njega ;D

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #3 poslato: 12.02.2012. 12:53:27 »
@prodigy moram te malo ispraviti, app2sd je ok aplikacija, ali bez ove metode koju sam naveo kod nekih android uređaja bez obzira na froyo većina aplikacija se nemože prebaciti/instalirati na sd. navedena metoda ne škodi, a može dosta pomoći.

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #4 poslato: 12.02.2012. 19:44:06 »
Sorry Maverick, greška u tipkanju.....  ::)
Sad ću ispravit pravopis  :D
Btw, verzija androida je 2.3.5  GINGERBREAD.BUKS2  tako piše u uređaju.
Dakle, ukoliko se uređaj root-a, što sve dobivam s njim?
Nekako mi se čini dosta komplicirano a  i prvi put se susrećem sa Androidom tako da malo ispadam tuklek  :D ......
Nekakav tutorijal bi dobrodošao na nama poznatim jezicima.

Van mreže prodigy

  • Moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1820
  • Like: +21/-5
  • Pol: Muškarac
  • out off space

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #5 poslato: 12.02.2012. 20:13:34 »
znam za to maerick,mislio sam scooby-u reci da i nije rootanje pod moranje,jer ni ja nisam svoj uredaj dao pod root,a jos nisam naisao na nesto sto mi je trebalo da moram to rootanje odraditi,ovaj app2sd mi je jako dobra stvar,a inace ne skidam aplikaje sa marketa,vec apk fajlove u kojima je u vecini slucajeva navedeno da su namjenjene za sd i aplikacija ih odmah prepozna i samo kliknem i bacim fajl na sd karticu:)  jedino kod androida ispod 2.2 je root skoro pod moranje...

a scooby sta ce raditi,izgleda da je jos u dilemu ;D

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #6 poslato: 12.02.2012. 21:08:18 »
@Scooby nije rootanje neki veliki problem, ali, ako ti supruga nije baš freaky po pitanju moba, nemoj rootati, u principu s rootanjem dobiješ superuser tj. administratorske privilegije na uređaju, što u praksi znači da ako supruga nije baš napredni korisnik može napravit i prilično problema, npr. brisanjem kojekakvih fajlova ( recimo sistemskih ). Dakle, velika većina aplikacija ne traži root, a one koje traže root su namjenjene naprednijim korisnicima. Ja se smatram naprednijim korisnikom, a rootao sam samo jedan uređaj i to isključivo zato jer je bio lockan na vip, a meni treba tele 2. BTW. rootanjem dobiješ mogućnost instaliranja modificiranih romova, a tu tek ima svašta, uglavnom u negativnom smislu. Da netko ne pomisli da sam protiv modanja originalnog roma, nisam, ali da bi se koristili modani romovi ( koji poboljšavaju neke performanse, a i to je upitno da li se pobojšavaju ili ne ) moraš imati sd karticu class 4 ili više ( jerbo dio roma ide na karticu pa ako je spora opet problemi + što opt rebaš biti napredniji korisnik, da bi znao riješiti eventualni problem ako se pojavi ( neki bug ili slično ). Zapravo je najbolja stvar root-a upravo to što sve može na sd karticu, ali je upitno koliko ti zapravo aplikacija treba na mobu. Da se tu radi o nekom uber flagship modelu s ultar brzim procesorom, pa ajde de, ali se ovdje radi o modelu recimo više srednje klase, s 800 mhz procom koji će i bez rootanja raditi besprijekorno u uvjetima normalnog korištenja. Daklem, no root, nego ovo što sam ti napisao i što ti je scooby rekao, ako supruga ne bude zadovoljna ondak si fulnio model   :)

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #7 poslato: 12.02.2012. 21:16:53 »
Eh, moja supruga je freak za ovim mobitelima isto kao i što sam ja freak za ženskom šminkom.... DOvo je samo doslovno rečeno  ;D
Ovo više radim zbog sebe nego zbog nje  :D :D :D
Onda Maverick, tvoj savjet je ona prva opcija tzv Android sdk?

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #8 poslato: 13.02.2012. 20:51:50 »
Vidi s tom opcijom ne mjenjaš soft nego samo lokaciju za instaliranje, slično ko da u winsima ne izabereš da se instalira na C nego na neki drugi disk.

Van mreže VLADIX

  • www.vladix.net
  • Administrator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1607
  • Like: +96/-4
  • Pol: Muškarac
    • VLADIX.NET

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #9 poslato: 14.02.2012. 09:37:24 »
Root je generalno dobra stvar, a mogućnost ubacivanja modificiranog ROMa su samo neke od njih. Da pravo kažem, probao sam svaki modificirani i nijedan nije bolji od zvaničnog, iako je čak android 2.4 itd... Na jednom bude sve super, ali zvuk iz slušalica previše loš, drugi bude nestabilan, treći ima problema sa browserima itd...
Telefon mi je root-ovan, ali iz razloga jer koristim neke aplikacije za CPU mastering i sl...

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #10 poslato: 15.02.2012. 22:20:34 »
Sutra idem u nabavku SD kartice i onda na prepravak glupog telefona.
ne da mi se čekat sd karticu sa e-baya pa ću kabulit nekoliko eura više...
Zapravo idem ako stignem.
I ekipa, još ću vas trebat, ne brinite  aaa.gif

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #11 poslato: 25.02.2012. 21:11:59 »
Ajmo pametnjakovići......
Nemrem ja neš napravit a da me neki qrac ne ... u g.....  angry4.gif
Mawerick, pomagaj. Android sdk instaliran, napravljen update svega ( trajalo je 2 sata  angry4.gif  ) otišo u cmd i .... banana....
Izbaci mi ovo ispod. U datoteci uopće nema ovog file-a kojeg kucam u cmd-u.
Jel to možda zbog glupog windows 7 ili.....


Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Autorska prava (c) 2009 Microsoft Corporation. Sva prava pridržana.

C:\Users\Mario>cd..

C:\Users>cd..

C:\>cd android

C:\android>cd tools

C:\android\tools>adb shell
'adb' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\android\tools>

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #12 poslato: 26.02.2012. 08:46:07 »
Nije zbog win7, jerbo kod mene na sedmici radi, imao sam takav problem na jednom laptopu i rješio sam ga, al sam zaboravio kako. Pričekaj da se sjetim.

Van mreže Maverick

  • Admin 2
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 2277
  • Like: +135/-9
  • Pol: Muškarac
  • Semper Fidelis...Without Fear

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #13 poslato: 26.02.2012. 08:55:28 »
Ajde vidi tamo odakle si kopiarao folder "tools" jel ima  folder "platform-tools". Ako ima, kopiraj taj folder i tamo bi trebao biti adb shell. Dakle, sve isto samo u kad kopiraš ovaj folder u cmd kucaš umjesto tools, platform-tools.

Van mreže scoobydoo

  • Globalni moderator
  • Super clan
  • *
  • Poruke: 1786
  • Like: +38/-5
  • Pol: Muškarac
  • Dežurni zajebant Vladix foruma, Antilaser Team HR

Odg: Samsung galaxy Ace, root-anje i instaliranje app na sd karticu ?
« Odgovor #14 poslato: 27.02.2012. 18:35:24 »
Maverick,trenutno me ovaj tjedan nema u zagrebu pa cu to  provjeriti krajem tjedna ili za vikend. Uglavnom javit cu ishod :)